Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows xp - Windows xp przywracanie składników systemu

29 Gru 2013 20:28 2880 19
  • Poziom 11  
    Witam. Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc zapytam.
    Przy odinstalowywaniu ASK usunąłem sobie składnik systemu o nazwie "Akcesoria i narzędzia". Czy istnieje możliwość powtórnej instalacji bez dysku Windows? Przy próbie zainstalowania składników systemu prosi o włożenie dysku z windows-em.
    Zaznaczam że na laptopie mam zainstalowany legalny windows który jest przypisany do sprzętu. Na naklejce mam knumer klucza.
    Bardzo prosze o poradę. Odinstalowały się systemowe gry ale co gorsza mikrofon i głośniki.
    Pozdrawiam
    Laptop marki Fujitsu siemens model Amilo M 1437
    System Windows home edition wersja 2002
  • Poziom 11  
    Właśnie od tego zacząłem. Niestety jeśli chcę doinstalować składnik systemu program prosi o dysk z systemem a takowego nie posiadam. Czy można to doinstalować bez tego dysku. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    może aktualizacja systemu
  • Poziom 11  
    Też o tym myślałem ale sprawdziłem składniki systemu i widziałem że mam tam system z dodatkiem SP3 więc chyba aktualizuje się automatycznie.
    Wiesz jak sprawdzić czy system jest zaktualizowany?
  • Poziom 43  
    DEIWSON napisał:
    może aktualizacja systemu

Za pewnie chodzi Ci o przywracanie systemu, z czasu przed wystąpieniem usterki. W tym przypadku chodzi o moment kiedy usuwałeś .ASK
  • Poziom 11  
    to było by dobre. wiecie jak to zrobić?
    Gdyby system wrócił do stanu z przed deinstalacji ASK wtedy i składniki systemu by wróciły. Jak znaleźć to miejsce i przeprowadzić przywracanie systemu?
  • Poziom 11  
    Witam
    Spróbowałem, jednak możliwe daty od których mogłem przywrócić system były po tym kiedy odinstalowałem potrzebny mi składnik systemu.
    Jakieś inne pomysły?
  • Poziom 43  
    Robiłeś według podanego linku?
    Na moim XP mogę wybierać w datach, mam wiele możliwości.
    Jak możesz wrzuć obrazek z tego programu.

Kiedy odinstalowałeś ten program.
  • Poziom 11  
    z ostatnich 30 dni mogłem wybrać tylko dwie daty. na kalendarzu jakby pogrubione. Żadnej innej daty nie mogłem zaznaczyć.
    Nie wiem czy nie zainstalować całego systemu na nowo bo już dawno nie było to robione. Spróbuje odnaleźć płytę z systemem. Nie wiesz czy jeśli do sprzętu przypisany jest system to powinna być dołączona również płytka z systemem. Kupowałem używanego laptopa i nie pamiętam czy ta płytka była czy nie. W każdym razie na laptopie mam naklejkę z kluczem do systemu.
  • Poziom 43  
    Podejżewam, że jej nie znajdziesz raz, że chyba nie dają, drugie to kupowałeś używany.
    Powracając do daty, piszesz z ostatnich 30 dni, a jeszcze wcześniej też nie możesz?
  • Poziom 11  
    Nie. od dzisiaj czyli pierwszego cofam się do grudnia i nie mogę się cofnąć na kalendarzu do wcześniejszych miesięcy.
  • Poziom 11  
    Zakres dat jaki mogę podglądnąć to 1.12.2013 - 31.01.2014. na lewym kalendarzu, na prawym tylko trzy daty 29, 30 i 01 przy czym tylko 29 i 30 grudnia oraz 1 stycznia mam pogrubione cyfry na kalendarzu od których mogę przywrócić system
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie wie jak mogę Ci dalej pomóc, u mnie mogę się cofnąc o trzy miesiące.
    Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to naprawa systemu z płyty instalacyjnej, ale jej nie ma. Czytałem coś na temat możliwości pobrania Win. z internetu, jeśli posiada się oryginalny numer. Jak to wygląda z legalnością tego nie powiem, musisz zapytać na forum jak to wygląda w rzeczywistości.
  • Poziom 11  
    no to trudno. Spróbuje zorganizować płytę.
    Pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas.
  • Poziom 43  
    Spróbuj jeszcze tak.
    Windows xp - Windows xp przywracanie składników systemu
    Zaznacz to pole i kliknij -dalej. W następnym oknie wpisz konkretną datę od której chcesz zrobić przywracanie.
    Powodzenia.
    Ps. po napisaniu ostatniego postu, wyszedłem na papierosa i jak zwykle wtedy mam jakieś pomysły (ale nie namawiam do palenia)
  • Poziom 11  
    Też nie idzie. Ta opcja tworzy punkt w czasie rzeczywistym od/do którego można będzie przywracać system. Nie wiem dlaczego u mnie nie ma więcej tych dat do których mógłbym się cofnąć.
  • Poziom 43  
    mnowak35 napisał:
    Ta opcja tworzy punkt w czasie rzeczywistym od/do którego można będzie przywracać system.

Wydaje mi się, że to jest dobra droga.
    Tak jak pisałem wpisujesz swoją datę i zastosuj.
    Pokaże się pierwsze okno programu, gdzie tym razem zaznaczasz pierwszą pozycję i dalej.
    Pokaże się kalendarz i tu po prawej stronie, masz swoją datę zaznaczasz ją i klikasz dalej. Pojawi się nowe okno. Do tego punktu jest wszystko bezpieczne możesz się wycofać. I teraz wystarczy dać polecenie przywracania, lub się wycofać. Windows xp - Windows xp przywracanie składników systemu