Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER ASPIRE 5551-4200 - Czerwony ekran podczas włączania komputera, czerwone...

29 Gru 2013 20:58 3294 10
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie. Mam mały problem. Od przedwczoraj kiedy bawiłem się laptopem podczas oglądania filmu (zamykałem i otwierałem) stała się bardzo straszna rzecz - pierw ekran nie chciał się włączyć (komputer chodził) a ekran był cały czarny. Po 5 minutach rozkręciłem taki mały panelik i wypiąłem procesor i to coś obok . Włożyłem włączyłem komputer i zaczął działać (ekran) lecz gdy się włączał to było czerwone tło i tam ten znak microsoft. Zaczęły się robić czerwone pasma na ekranie. Mam 3 podejrzenia co do tego.

1. Matryca
    2. Taśma
    3. Karta graficzna (lecz niestety jest zintegrowana, i nie wiedziałbym co zrobić z taką. Pewnie komputer wylądowałby na złomie)

Podpowiecie mi co może być nie tak? Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam Jakub.
  • Poziom 9  
    Jaki system? Ewidentnie coś z grafiką, matrycy bym nie obstawiał!
    Możliwe, że stery trzeba załadować od grafiki od nowa, czasami wraca ona do 32 kolorów i takie figle płata... prześlij screen najlepiej
  • Poziom 6  
  • Poziom 9  
    NIe pasuje mi tutaj jedna rzecz, w obrazku 7496898300_1388348015.jpg pasek zadań na dole oraz pasek u góry przeglądarki są normalne, nie grzebałeś coś ostatnio z kodekami? Grafikę przeinstaluj, użyj potem programu HW Info i zobacz odczyty z Hardware czy rozpoznawane są wszystkie istotne podzespoły
  • Poziom 6  
    Nic nie grzebałem, tak jak mówiłem oglądałem film, nogami otwierałem i zamykałem kompa (hahahah) Chyba że mój brat coś robił żebym miał 100fps w Counter-Strike'u. Po tym jak się bawiłem to pierw się nie włączył był czarny ekran a komp odpalony. Dopiero jak wyjąłem dysk twardy i procesor (nie wiem czemu) to odpalił się właśnie z tymi kolorami.
  • Poziom 9  
    Co Cię podkusiło, żeby tego procka ruszać:) Masz jakąś kopię zapasową? Jakiś ostatni punkt przywracania?
  • Poziom 6  
    Nie, nie mam. A procka wyjąłem i wpiąłem. Wyjąłem go dla tego że wgl ekranu nie było :D nic widać. A co się mogło stac?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    ZalamanyCzlowiek napisał:
    A co się mogło stac?

Płyta padła, wymaga to potwierdzenia w warunkach serwisowych.
  • Poziom 6  
    boro1234567 Ile może kosztować naprawa/wymiana/czy co kolwiek? I czy się opłaca?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    ZalamanyCzlowiek napisał:
    boro1234567 Ile może kosztować naprawa/wymiana/czy co kolwiek? I czy się opłaca?

powiem Ci tak na odległość trudno określić nie mają płyty przed sobą.
    Czy się opłaca można określić po wykonaniu diagnostyki, pomiarów.
    Jak coś zapraszam na PW.
  • Poziom 14  
    To układ graficzny BGA.