Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic/TX-P50G30E - Nie łączy z siecią przez adapter WiFi DY-WL10.

operacitizen 29 Gru 2013 21:00 2529 3
  • #1 29 Gru 2013 21:00
    operacitizen
    Poziom 5  

Witam.

temat umieściłem chyba niewłaściwie w dziale ,,sieci WiFi,,.

w skrócie więc

mam problem z plazmą Panasonic/TX-P50G30E.
    Posiadam do niej dedykowany adapter WiFi DY-WL 10.Tv stoi u rodziców,kiedyś wszystko działało (poustawiał jakiś fachowiec ze sklepu z RTV) - ale z niewiadomych przyczyn teraz nie działa.Adapter nie wykrywa ani sygnału z routera WiFi tp-link tl-wr743nd ani z mojego Samsunga Galaxy s3 jeśli ustawię go w trybie routera WiFi.Laptop wykrywa oba sygnały w tym samym miejscu bez problemu.Adapter WiFi jest sprawny - zainstalowałem go na PC (sposób znaleziony w necie) świetnie łapie i udostępnia sygnał.Pozostaje kwestia ustawień tv.I tu prosiłbym o pomoc.Przez całe święta cała rodzina przestawiała tam wszystko co było możliwe więc od czego mógłbym zacząć by rozwiązać problem.może jest dostępny reset ustawień ? chciałbym jakoś zacząć by po kolei wykluczać przyczyny i znaleźć rozwiązanie.będe zobowiązany za rady-zmarnowałem połowę świąt na poszukiwania rozwiązania i nie poradziłem nic.

Kwestia jest tez tego adaptera - czy wystarczy do wpiąć pod gniazdo usb i tv sam go widzi na zasadzie np.plug-n-play czy trzeba go jakoś zainstalowac na tv.W instrukcji obsługi która zawiera kilka linijek tekstu pisze cytuję ,,instalować zgodnie z instrukcją obsługi,, - dość nieprecyzyjny sposób podawania informacji

Czy ten zainstalowany adapter sam wyszuka sieci czy mam tez coś konfigurowac w ustawieniach sieci ?

W temacie jestem konkrenie zielony.

Mam z tym tv jeszcze jeden problem dotyczący łączenia laptopa za pomocą kabla HDMI ( laptop nie widzi tv ) ale to opisze po wyeliminowaniu laptopa z kręgu podejrzanych.

0 3
  • #2 29 Gru 2013 23:30
    romanlysenko
    Poziom 2  

Jaki adapter.

0
  • #3 29 Gru 2013 23:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

operacitizen napisał:
    Kwestia jest tez tego adaptera - czy wystarczy do wpiąć pod gniazdo usb i tv sam go widzi na zasadzie np.plug-n-play czy trzeba go jakoś zainstalowac na tv

Plug and Play.
    operacitizen napisał:
    Czy ten zainstalowany adapter sam wyszuka sieci czy mam tez coś konfigurowac w ustawieniach sieci ?

Musisz sam odpowiednio skonfigurować połączenie sieciowe w tym tv, samo się nic nie zrobi.
    operacitizen napisał:
    może jest dostępny reset ustawień ?

W instrukcji od tv powinno być to opisane.

0
  • #4 30 Gru 2013 00:01
    operacitizen
    Poziom 5  

romanlysenko napisał:
    Jaki adapter.

Tak pisze na pudełku.

DY-WL10
    Adapter Wi-Fi
    Adapter bezprzewodowej sieci LAN do modeli z linii 2010 -2011

-------------------

KOCUREK1970 napisał:
    samo się nic nie zrobi.

juto siądę do niego z instrukcją oraz dostępem do forum i postaram się ruszyć sprawę .

sprawa okazała się banalnie prosta,wystarczyło metodycznie postępować wg instrukcji.
    temat zamykam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo