Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ldm gvp 312 fa czy zestaw ldm sas 15.

rybusie1 29 Gru 2013 21:24 6111 27
  • #1 29 Gru 2013 21:24
    rybusie1
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Mam pytanie co lepiej i głośniej zabrzmi 2 kolumny aktywne 12 GVP 312 fa czy gotowy zestaw ldm SAS 15 ( 2x sat 8" + 15" sub) ? Klawisz + 1 vocal imprezy do 50 osób małe sale 40-60m2.

0 27
  • #2 30 Gru 2013 18:49
    Vectra92
    Poziom 11  

Witaj, zaproponował bym Ci zestaw SAS 15, słuchałem gra głośno dynamicznie i maksymalnie mobilny zestaw.

0
  • #3 31 Gru 2013 15:56
    _eddie_
    Poziom 32  

Maksymalnie mobilny jest mniejszy SAS 12, najwięcej do powiedzenia ma nowy SAS 18. Tak czy siak - do zespołu czy DJ nie ma lepszego rozwiązania jak takie zestawy. Zero komplikacji i maksimum mobilności.

0
  • #4 31 Gru 2013 17:05
    Vectra92
    Poziom 11  

eddie dokładnie !! Jeżeli chodzi o SAS 18 to tylko i wyłącznie SAS 18s.

0
  • #5 01 Sty 2014 21:56
    rybusie1
    Poziom 9  

Widzę że przewagą jest sas. 18 jest dla mnie za duża interesuje mnie tylko sas15. W takim razie będę musiał sprzedać gvp312fa bo mam 1 szt a miałem kompletować. Chyba,że ma ktoś jeszcze jakieś za-przeciw.

0
  • #7 10 Sty 2014 21:37
    rybusie1
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ale jeszcze mam takie pytanko jakiś zestaw 2x 10" i do tego subbas 12" lub 15 w cenie ok 4tyś i trochę lżejszy od LDM-a ? Myślałem o Elektro voice ???

0
  • #8 10 Sty 2014 21:42
    stz3
    Poziom 20  

Za 4 tys. to nie będzie EV, tylko chiński produkt ze znaczkiem EV i z zawyżoną mocą.

0
  • #9 10 Sty 2014 23:06
    DjMapet
    Poziom 43  

Poszukaj używanego, aktywnego zestawu HK Audio z serii Lucas. Są niezawodne, nie do zdarcia i dobrze brzmią, bez dziur w paśmie. My na takie imprezki o których piszesz, zabieramy Lucas-a 600. Wystarcza z dużym zapasem.

Pozdrawiam.

0
  • #10 11 Sty 2014 23:50
    rybusie1
    Poziom 9  

Faktycznie może ten HK lukas, gdyż sas 15 odpada był kolega u producenta na teście i wrócił rozczarowany. Bas to tak jakby coś pierdziało a nie grało przy większej mocy nic nie poprawili z tą 15 na lepsze, co innego sas 18 to już brzmiało tylko ta waga suba gdzie to samemu wtargać na piętro. Więc czekam na dalsze propozycję. Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #11 12 Sty 2014 09:35
    LDM official
    Poziom 1  

To nasz pierwszy post. SAS-15 jest następcą SASa-12. Naszym subiektywnym zdaniem SAS-12 grał lepiej od Lucasa-600. Mieliśmy do porównania ze sklepu Gamuz z Katowic. Natomiast SAS-15 gra sporo lepiej od SASa-12. Pierwsza produkcyjna partia SASa-15 schodziła od nas z produkcji w ubiegły piątek tj. 10 stycznia. Nikt zatem nie był i nie miał możliwości testowania tego urządzenia. Gdyby pan kupił gdzieś lucasa-600 to zapraszamy z nim do nas do porównania z SASem-15. Nie mamy żadnej wątpliwości co zagra lepiej i głośniej. PS. Była kiedyś podobna sytuacja, kiedy na innym forum klient się wypowiadał, że testował kolumnę GVP-615Pro w sklepie muzycznym w Opolu, kiedy jeszcze żadna sztuka tej kolumny nie została sprzedana.

0
  • #12 12 Sty 2014 12:31
    rybusie1
    Poziom 9  

No to jestem w kropce i nie wiem komu tu wierzyć . Osoba zajmuje się wyłącznie sprzedażą LDMu brałem od niego już 2 razy ostatnio GVP 312fa i byłem zadowolony z jego ofert. Nie wiem co by mial za cel żeby mnie zniechęcać do SAS 15 ? A byl właśnie 10 w piątek i odsłuchiwał tą 15. A może słuchał tą starszą wersję? Nie ukrywam,że nadal gustuje w LDMie gdyż podoba mi się w nich bas. Mam problem z odsłuchem osobiście tego sas15 bo nie mogę nigdzie znaleźć w łódzkim tego sprzętu. Może jeszcze jakieś propozycje, porównania.Pozdrawiam

0
  • #13 14 Sty 2014 20:54
    DjMapet
    Poziom 43  

LDM official napisał:
    To nasz pierwszy post.

Pierwszy, ale z tego konta, bo w przeszłości czytałem parę postów osób związanych z waszą firmą, ale witamy!

LDM official napisał:
    SAS-15 jest następcą SASa-12

Można tylko pochwalić powiększanie asortymentu i szybką reakcję na potrzeby klientów.

LDM official napisał:
    Naszym subiektywnym zdaniem SAS-12 grał lepiej od Lucasa-600

Hmm, moje (i nie tylko moje) subiektywne zdanie jest takie że jednak Lucas-600 gra ładniej, tzn. czyściej, niezależnie od poziomu głośności, szerszym (głównie w dolnej części pasma) i bardziej wyrównanym pasmem. Co do głośności, wg. mnie porównywalnie.
    SAS-a-15 nie znam więc się nie wypowiem, ale ze względu na większą moc, pewnie będzie sporo głośniejszy.

LDM official napisał:
    Pierwsza produkcyjna partia SASa-15 schodziła od nas z produkcji w ubiegły piątek tj. 10 stycznia.

Jeśli tak jest, to dlaczego w połowie grudnia widziałem ofertę tego modelu u jakiegoś dystrybutora w internecie.
    To jest tylko zapowiedź, tak?: http://www.ldm.com.pl/aktualnosci/item/46-pot...w-bardziej-mobilnym-wydaniu-czyli-nowy-sas-15
    bo byłem przekonany że w momencie zamieszczenia anonsu, sprzęt jest już w produkcji.

rybusie1 napisał:
    Może jeszcze jakieś propozycje,

Na Allegro widziałem SAS-1300 - może pójdzie wyrwać w przystępnej cenie.

Pozdrawiam.

0
  • #14 15 Sty 2014 17:39
    _eddie_
    Poziom 32  

Już sam sas 12 wysrarczająco sobie dobrze radzi w małym weselnym bendzie i na typowej restauracyjnej sali basu nie braknie. Sas 18 ma swoją wagę - to fakt ale też realne jest noszenie go samemu. Niekiedy można sobie pomagać - wcześniej satelity rozładować i przenieść.

0
  • #15 15 Sty 2014 19:28
    rybusie1
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim za cenne propozycję każdą szczegółowo rozważam. Analizuję sas15-sas1300 oraz Lukasa 600. Jak są jeszcze jakieś propozycje może jakieś inne firmy, które mają podobne parametry w cenie do 4500. Pozdrawiam.

0
  • #17 20 Sty 2014 10:57
    rybusie1
    Poziom 9  

Witam. Zdecydowalem sie tego sasa 15. Tylko mam jeszcze pytanie czy ma ktoś ten sprzet bądź go słuchał? Jak to brzmi jakieś plusy minusy ?

0
  • #18 20 Sty 2014 14:40
    tatan74
    Poziom 1  

Witam.
    Jak już przetestujesz sprzęcik podziel się wrażeniami, również zastanawiam się nad zakupem zestawu sas-15.
    Pozdrawiam.

0
  • #19 20 Sty 2014 19:47
    rybusie1
    Poziom 9  

Jestem na wyjeździe ale wracam w sobotę myślę że po niedzieli będę już go miał. Ale nadal czekam na opinie. Może już ktos się tym bawi lub bawil więc oceniajcie. Czekam pozdrawiam.

0
  • #21 25 Lut 2014 15:47
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak same wokale, to żaden SAS nie ma sensu.
    Najlepiej załóż własny wątek.

Kolego autorze, jak tam SAS-15?

Pozdrawiam.

0
  • #22 26 Lut 2014 07:38
    czarli04
    Poziom 8  

A gdybyśmy chcieli używać Sasa 18 na próbach pod wokale?
    A podczas małych koncertów (kluby 100-150 osób), to wtedy ma sens?
    Nagłośnimy Sasem 18 perkusję, 2 gitary, bas i wokale?
    Według specyfikacji powinien dać, a według jednego znajomego to najlepszy sprzęt do takiego celu za te pieniądze.

0
  • #23 26 Lut 2014 15:05
    DjMapet
    Poziom 43  

czarli04 napisał:
    gdybyśmy chcieli używać Sasa 18 na próbach pod wokale?

Nie widzę problemu.

czarli04 napisał:
    podczas małych koncertów (kluby 100-150 osób), to wtedy ma sens?

To zależy jakie kluby. W takich z lżejszymi gatunkami (jazz, pop, disco polo) ma sens. Natomiast przy cięższych gatunkach muzycznych może brakować mocy/decybeli.

czarli04 napisał:
    Nagłośnimy Sasem 18 perkusję, 2 gitary, bas i wokale?

Oczywiście.

czarli04 napisał:
    to najlepszy sprzęt do takiego celu za te pieniądze

Mogę się z tym zgodzić, jednak trzeba wziąć pod uwagę to co napisałem wyżej.

Pozdrawiam.

0
  • #24 05 Mar 2014 09:03
    czarli04
    Poziom 8  

odbiegam lekko od tematu sas 15 ale dalej o nagłośnieniu i trochę sasie którym dalej jestem zainteresowany
    Reasumując sas 18 warto i na próby i małe koncerty. nowy to koszt ok 6000 używka ok 4000
    Czy może lepiej sas 15 same próby 4000 nówka
    lub ld systems dave 15 (używka 2000)

Jednak czy na tą chwilę mając na uwadze że 2 gitary plus bas mają soje piece, lepiej i taniej na próby byłoby wybrać powermikser(lub końcówka +mikser) i jakieś paczki szerokopasmowe 10" lub 12".

Chyba że aktywne np Alto 112 A + druga paczka pasywna

Dodam że to raczej głośna gitarowa muzyka

coś się już niby klaruje z wyborem? Raczej nie ;)

0
  • #25 01 Maj 2014 23:27
    rybusie1
    Poziom 9  

Witam wszystkich po długiej przerwie.Sprzet zakupiony (sas 15) 04.o2 2014r. do dnia dzisiejszego uzywany co prawda tylko w domu trochę na zewnątrz przy małym grilu stwierdzam że jest to najlepszy zestaw jaki miałem w ostatnich 2 latach
    1.ldm PMA PMP 9 (używany 4 miesiące-sprzedany)
    2.ldm GVP 312 aktywna + pasywna (używany 3 miesiące-sprzedany)
    Myśle że jeszcze trochę go posłucham i prawdopodobnie dokonam zmiany i to już ostaniej bo zona twierdzi że zbyt drogie jest to moje hobby, na też taki zestawik lecz firmy Dynacord D-lite 2000 jeśli ma to być po raz ostatni chyba że nie otrzymam dotacji to zakończe na moim sasie. Jeśli chodzi o sprzęcik używałem,w pomieszczeniu 6mx10m basu jest full ja dawałem tylko do połowy i to było wystarczajace ładny miękki basik vocal wyraźny brzmienie czyste ogólna głośność również do połowy staram się nigdy nie przekraczac polowy na sprzętach nagłaśniajacych, praktyczny zajmuje mało miejsca generalnie o to mi chodziło.
    Polecam i pozdrawiam.

0
  • #27 11 Maj 2014 12:33
    DjMapet
    Poziom 43  

Test? Jak już, to szczątkowy a raczej opis. Kto wie czy nie sponsorowany. :-)
    Brak opisu i pomiarów, głównie wzmacniaczy. Nic nie wiadomo na temat zastosowanych głośników w nadstawkach. Podano niewiele mówiący parametr SPL MAX, no i jak to czasem bywa w LDM-ie, zastosowane głośniki (w tym przypadku widać to w kolumnie niskotonowej - zastosowano głośnik BL15-400X dedykowany głównie do git. basowej) są mniejszej mocy od tej, która jest podana w specyfikacji paczki.
    Pozytywnie natomiast można wyrazić się o cenie.
    Mało jeszcze wiadomo o tym zestawie, więc nie można go jeszcze porównywać ze starszym i sprawdzonym SAS-em 18.

Pozdrawiam.

0
  • #28 28 Paź 2014 17:46
    rybusie1
    Poziom 9  

Temat do zamkniecia.

0