Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Macbook Air - Mac OS X 10.7 jest niedostępny

cultstyleboy 29 Gru 2013 22:41 915 0
    cultstyleboy
    Poziom 12  
    Macbook Air - Mac OS X 10.7 jest niedostępny

Witam,
    Dokładnie taki obrazek pojawia się gdy próbuję zainstalować system operacyjny przez sieć. Komputer pochodzi z drugiej połowy 2010 roku. Miałem przyjemność reinstalować kilkukrotnie system operacyjny Lion przez pobranie go z sieci na innych macbookach i nie było żadnych problemów. W tym przypadku jest inaczej.
    Komputer po włączeniu od razu uruchamia partycję recovery. Pomyślałem o instalacji systemu z zewnętrznego napędu CD - Niestety komputer podczas uruchamiania "omija" Płytę. Słychać, że cd rom kręci płytą i ją bada, lecz mac i tak uruchamia się z dysku recovery. Co ciekawe przy wyborze "Dysku startowego" z "narzędzi" płyta widnieje jako dysk bootowalny tak więc możliwość złego nagrania Liona odpada.
    Jedną z opcji po uruchomieniu się partycji przywracania jest możliwość skorzystania z Safari po uprzednim podpięciu się do wifi. Wpadłem na chytry plan pobrania systemu Maverick, lecz mac - niczym zablokowany - po kliknięciu "uaktualnij teraz" od razu wyrzuca bzdurne info, że Safari nie mogła otworzyć strony. Równocześnie próbując uaktualniłem system na drugim maku bez problemu...
    Ten komputer po prostu nie chce przyjąć systemu operacyjnego.
    - Po uruchomieniu z klawiszem alt pojawia się menu wyboru dysku, w którym jest tylko partycja recovery lub recovery i dysk twardy jeśli np. przeniosę na niego obraz partycji recowery.
    - Po uruchomieniu z klawiszem C - mac i tak uruchamia się z partycji recovery, olewając znajdującą się w napędzie zewnętrznym płytę z OS X 10.7
    - Czyściłem pamięć NVRAM
    - Próbowałem wszystkich znanych kombinacji klawiszy celem testu i obserwacji maszyny.
    Kończą mi się pomysły. Z góry dziękuję za wszelkie sugestię.