Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI -> D-SUB + D-SUB Component

wojtaszek 29 Gru 2013 22:49 1902 14
  • #1 29 Gru 2013 22:49
    wojtaszek
    Poziom 10  

Chcę podłączyć dekoder UPC do tv,w którym padło jedyne gniazdo HDMI. Mam już konwerter HDMI -> D-SUB ale okazało się, że tv nie ma D-SUB - w jego miejscu jest tylko zaślepka z dostępem do płyty głównej i nigdzie nie mogę znaleźć informacji do czego to służy. Tak to wygląda.
    Wiec albo można tam włożyć gniazdo VGA, albo do konwertera, którego mam dołączyć jeszcze to ? Czy to wszystko zadziała?

0 14
  • Mitronik
  • #2 29 Gru 2013 23:31
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

wojtaszek napisał:
    Mam już konwerter LinkHDMI -> D-SUB

Zapomniał kolega jeszcze o dźwięku..., port VGA nie obsługuje audio.
    wojtaszek napisał:
    zaślepka z dostępem do płyty głównej i nigdzie nie mogę znaleźć informacji do czego to służy

To porty serwisowe, Tobie do niczego nie przydatne.
    wojtaszek napisał:
    Czy to wszystko zadziała?

Niestety NIE.
    A tv nie ma czasem componenta, wtedy można by konwerterem sygnału wyjść z portu HDMI z dekodera i wejść do tv, tylko, ze taki konwerter też swoją cenę ma.

0
  • #3 30 Gru 2013 00:36
    wojtaszek
    Poziom 10  

Porty serwisowe są w innym miejscu gdzie wyraźnie to napisali.
    Ma componenta właśnie, dlatego pisałem o przejściówce VGA->YPrPb gdy HDMI-> już mam. Bo cena HDMI->YPrPb jest niewspółmierna do wartości tegoż tv.
    O dźwięku nie zapomniałem ;) cinche są.

0
  • #4 30 Gru 2013 00:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

wojtaszek napisał:
    dlatego pisałem o przejściówce VGA->YPrPb

Tylko to też nie zadziała, VGA to sygnał czysto analogowy, a YPrPb to sygnał cyfrowy, przesyłany tylko zwykłymi kablami, więc siłą rzeczy, taka przejściówka działać nie będzie.
    wojtaszek napisał:
    Bo cena HDMI->YPrPb jest niewspółmierna do wartości tegoż tv.

Ale to jedyny sposób, by w ogóle to zadziałało, nie wierz w te wszystkie brednie, o wspaniałych przejściówkach, to ma się sprzedać!.
    wojtaszek napisał:
    O dźwięku nie zapomniałem cinche są.

Tylko najpierw się upewnij, ze dekoder generuje dźwięk na tych portach, jeśli korzystasz z HDMI.
    Sam mam w domu UPC.....i mogę Cię zapewnić, że w moim dekoderze, te porty NIE działają, ani nawet port euro, gdy dekoder podłączony jest przez HDMI, działa wtedy dźwięk tylko po opticalu.

0
  • Mitronik
  • #5 30 Gru 2013 01:26
    wojtaszek
    Poziom 10  

KOCUREK1970 napisał:

Tylko to też nie zadziała, VGA to sygnał czysto analogowy, a YPrPb to sygnał cyfrowy, przesyłany tylko zwykłymi kablami, więc siłą rzeczy, taka przejściówka działać nie będzie.

Tu się nie zgodzę, Component to sygnał analogowy.

Cytat:
    Tylko najpierw się upewnij, ze dekoder generuje dźwięk na tych portach, jeśli korzystasz z HDMI.
    Sam mam w domu UPC.....i mogę Cię zapewnić, że w moim dekoderze, te porty NIE działają, ani nawet port euro, gdy dekoder podłączony jest przez HDMI, działa wtedy dźwięk tylko po opticalu.

A to dziwne. Mając podłączone przez HDMI dźwięk puszczałem przez wieżę cinchami. Euro fakt, przy aktywnym HDMI nie daje sygnału.

0
  • #6 30 Gru 2013 01:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

wojtaszek napisał:
    Component to sygnał analogowy.

"Component video – analogowy sygnał wideo dzielony na dwie lub więcej składowych i transmitowany po niezależnych kablach w celu zmniejszenia wpływu zakłóceń zewnętrznych. Umożliwia przenoszenie obrazu wysokiej rozdzielczości HDTV."
    O ten akapit mi chodzi, a więc VGA takiego sygnału nie przetworzy, bo port ten nie wyświetli obrazu HD.
    wojtaszek napisał:
    A to dziwne. Mając podłączone przez HDMI dźwięk puszczałem przez wieżę cinchami

Zależy pewnie od dekodera.
    Ja mam Cisco PVR, oznaczenia nie pamiętam, z 320 GB dyskiem.

0
  • #7 30 Gru 2013 01:46
    wojtaszek
    Poziom 10  

KOCUREK1970 napisał:
    wojtaszek napisał:
    Component to sygnał analogowy.

"Component video – analogowy sygnał wideo dzielony na dwie lub więcej składowych i transmitowany po niezależnych kablach w celu zmniejszenia wpływu zakłóceń zewnętrznych. Umożliwia przenoszenie obrazu wysokiej rozdzielczości HDTV."
    O ten akapit mi chodzi, a więc VGA takiego sygnału nie przetworzy, bo port ten nie wyświetli obrazu HD.
    Na D-SUB pójdzie i powyżej 1080p.
    wojtaszek napisał:
    A to dziwne. Mając podłączone przez HDMI dźwięk puszczałem przez wieżę cinchami

Zależy pewnie od dekodera.
    Ja mam Cisco PVR, oznaczenia nie pamiętam, z 320 GB dyskiem.

Tak, dokładnie ten. Wiem, siedzę też na forum mediaświat ;)

Coś takiego http://www.saturn.pl/warszawa-targowek/kabel-..._medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml ?

0
  • #8 30 Gru 2013 01:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

wojtaszek napisał:
    Tak, dokładnie ten. Wiem, siedzę też na forum mediaświat

No to witam w klubie :) .
    wojtaszek napisał:
    Coś takiego

Powiem tak, mam playera Fergusona Arivę 200A, i dokładnie takimi kablami próbowałem podłączyć ją do monitora iiyama E2210HDS właśnie pod port VGA, nie muszę chyba mówić, co z tego wyszło... :cry: .

0
  • #9 30 Gru 2013 01:58
    wojtaszek
    Poziom 10  

Tylko zauważ, że to w drugą stronę.

0
  • #10 30 Gru 2013 02:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To nie ma znaczenia, jak bym i w cokolwiek nie próbował tego kabla podłączyć, to i tak nie działa.
    Ale skoro tak wierzysz w takie kable, to kup, próbuj....

0
  • #11 30 Gru 2013 22:15
    wojtaszek
    Poziom 10  

No i kupiłem. Po przetestowaniu obu, stwierdzam, że właściwie żaden nie działa.
    Udało mi się tylko złapać czarno-biały obraz na monitorze (na tv nic).
    Swoja drogą kabel kompozytowy zadziałał na złączu YPrPb jako kabel component - 576p.

0
  • #12 30 Gru 2013 22:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

wojtaszek napisał:
    No i kupiłem. Po przetestowaniu obu, stwierdzam, że właściwie żaden nie działa.

KOCUREK1970 napisał:
    jak bym i w cokolwiek nie próbował tego kabla podłączyć, to i tak nie działa.

A to zapewniam Cię, zadziała na 100%:
    KOCUREK1970 napisał:
    można by konwerterem sygnału wyjść z portu HDMI z dekodera i wejść do tv

Konwerter sygnału HDMI->Component.

0
  • #13 30 Gru 2013 22:48
    wojtaszek
    Poziom 10  

Ew naprawa gniazda HDMI?

0
  • #14 30 Gru 2013 22:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Najlepiej by było przedzwonić do serwisu producenta tego tv, i tam się o to spytać, ale jak znam życie, to tanio nie będzie, oj nie będzie, a wręcz jestem pewien, że będzie drogo jak diabli, potem porównać cenę naprawy, tego konwertera i zdecydować.

0