Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv kino dekoder laptop - połączenie

sisollo 29 Gru 2013 23:00 1503 3
  • #1 29 Gru 2013 23:00
    sisollo
    Poziom 2  

witam wszystkich,
    jestem nowy więc proszę wybaczyć ewentualne braki w wiadomościach :)
    proszę o pomoc w następującej sprawie:
    mam tv z 3 gniazdami hdmi, oraz kino z 1 takim gniazdem, oraz typowy dekoder Polsatu z 1 gniazdem hdmi. wszystko działa poprawnie ale czy jest jakaś opcja na podłączenie dodatkowo laptopa tak , aby dźwięk z niego szedł przez kino ??
    nie mam pojęcia czy za pomocą kabli hdmi da się to zrobić , czy muszę jakoś inaczej to zrobić ?
    z góry dziękuję za pomoc
    marcin

0 3
  • #2 29 Gru 2013 23:28
    ---trafopowielacz---
    Poziom 23  

Chcesz podłączyć tylko dźwięk z laptopa czy też obraz? Możesz podłączyć HDMI do telewizora i kabel minijack - rca z wyjścia słuchawkowego z lapka do kina domowego przez który pójdzie dźwięk.

0
  • #3 29 Gru 2013 23:30
    actin
    Poziom 33  

Przewód jack z końcówkami RCA /prawy i lewy kanał/ które wpinasz z tyłu kina do wejść AUX i taki tryb zmieniasz w kinie. Dokładnie taki :\tv kino dekoder laptop - połączenie
    Koszt około dychy

0
  • #4 30 Gru 2013 21:43
    sisollo
    Poziom 2  

chcę mieć obraz w tv i dźwięk przez głośniki.
    ale rozumiem już że minijack jest niezbędny - o to mi chodziło. mam taki "trójnik" który chyba zastąpi tek kabelek ze zdjęcia :)
    dzięki za pomoc - życzę najlepszego w 2014 :)

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

małe sprostowanie do powyższego tematu
    podłączyłem w następujący sposób:
    hdmi z kina do telewizora
    drugi przewód z dekodera do telewizora
    trzeci przewód hdmi z kompa do telewizora
    wszystko działa bez dodatkowych przewodów
    po odpowiednim skonfigurowaniu telewizora i podłączeniu w odpowiednie gniazda hdmi mam dźwięk i obraz tak jak chciałem. z urządzeń zewnętrznych (komp i dekoder) przesyłam do telewizora a z niego z kolei do kina domowego i wszystko gra
    pozdro

0