Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat B4 1.9 Tdi 110km - Nierówna praca na biegu jałowym (silnik kuleje)

Kitek_1982 29 Gru 2013 23:24 4539 4
  • #1 29 Gru 2013 23:24
    Kitek_1982
    Poziom 9  

Witam problem dotyczy Passata B4 z 1995r. 1,9 TDI 110km chodzi głownie o nierówną pracę silnika (przerywa, kuleje) pomimo, że wymienione zostało praktycznie wszystko tzn: sprawdzone ciśnienie sprężania 30bar na każdym cylindrze, wyczyszczony układ paliwowy, nowy filtr paliwa oraz zaworek, wymieniona pompa paliwa bo wyglądało na nastawnik, brak ważnych błędów (tylko błąd czujnika hamulca), wymieniony wtrysk sterujący, wymienione wtryskiwacze, wymieniony czujnik położenia wału, klin na kole wału korbowego ok., poczyszczone wszystkie masy i skręcone na miedź, czujnik temperatury ok. ogólnie to brak pomysłów.
    Czy ma ktoś może jakiś pomysł?, z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

0 4
  • #2 29 Gru 2013 23:40
    1909229
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Gru 2013 23:44
    Kitek_1982
    Poziom 9  

Tak sprawdziłem szczelność, nawet podałem mu paliwo na krótko przez filtr zero pęcherzy itp., elektrozawór też ok. już brak pomysłów :-(

0
  • #4 30 Gru 2013 00:06
    1909229
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Gru 2013 00:13
    Kitek_1982
    Poziom 9  

elektrojad napisał:
    Zdaje się, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś. Nic więcej nie przychodzi mi, niestety, do głowy...
    Może spróbuj zalać inne paliwo. Śmiałem się z żony gdy mi o swoich obserwacjach o paliwie mówiła, bo przecież od zawsze tankuję na tej markowej stacji różne samochody i nigdy nie było problemu. Ale gdy nie było mnie w domu, to żona tankowała na innej stacji i co? Falowanie obrotów zupełnie zniknęło a ja od pół roku omijam "swoją" stację szerokim łukiem.

Zalewam tylko dobre paliwo i tu przy zalaniu do bańki przy teście na krótko wlałem inne z shela i też to samo.
    Spróbuje jeszcze podmienić sterownik silnika bo ręce opadają :-(

0