Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Tonsil GDN 25/40/3 - Dobór odpowiedniego wzmacniacza

29 Gru 2013 23:41 1704 7
 • Poziom 8  
  Witam , nie długo skończę budowę mojego subwoofera na głośniku Tonsil GDN 25/40/3 ( wiem , uwielbiacie ten głośnik i rozpalacie takimi w piecu - takiej jest on jakości ) i mam kilka pytań odnośnie wzmacniacza .Subwoofer zamierzam napędzać wzmacniaczem samochodowym, który z kolei będzie sterowany przez amplituner .Czy muszę dawać jeszcze jakiś filtr dolnoprzepustowy lub zwrotnicę aktywną między wzmacniacz samochodowy a głośnik ? Ile musi mieć minimum wat wzmacniacz sam. aby dobrze grał z tym głośnikiem ( z tego co wiem ,to wzmacniacz samochodowy może współpracować z głośnikiem 8 ohm ) ? Czy wzmacniacz Voice Kraft 239 lub 238 dałby sobie radę z tym głośnikiem czy może lepiej szukać jakiegoś używanego Magnata ,Jbl'a ... ?

  P.S Naprawdę chciałbym uniknąć od Was opinii na temat tego głośnika ;)
 • Poziom 38  
  To już zależy czy amplituner ma jakieś osobne wyjście do subwoofera.

  Cokolwiek o mocy w okolicach 40W powinno sobie poradzić.

  Po co wzmacniacz samochodowy i to jeszcze tak "zacnej" marki?

  Z reguły wzmacniacz może współpracować z większą impedancją, jednak wtedy maksymalna moc dostarczana do głośnika jest mniejsza, nie może pracować z mniejszą
 • Poziom 39  
  A ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na to wszystko?
 • Poziom 8  
  Amplituner będzie miał osobne wyjście na subwoofer .Na sam wzmacniacz nie chcę dawać więcej jak 120 zł (głośnik mocą nie poraża i droższego chyba nie będzie trzeba ) .Wzmacniacz samochodowy dlatego ,że są one sporo tańsze niż np. TDA7294 .Swoją drogą , na allegro nie mogłem znaleźć innego tańszego wzmacniacza do subwoofera domowego .Czy naprawdę dostępny jest tylko ten na układzie TDA7294 ?
 • Poziom 38  
  Jeśli w tym amplitunerze jest wyjście filtra dolnoprzepustowego, to możesz podłączyć tam dowolną końcówkę mocy.

  Nie tylko i tym bardziej można kupić/zrobić na tranzystorach.
 • Poziom 8  
  Tył amplitunera wygląda tak : http://images56.fotosik.pl/331/20d386485a31889d.jpg . Jeżeli zastosowałbym przykładowo wzmacniacz VK -239 , to czy musiałbym montować jeszcze jakiś filtr dolnoprzepustowy lub zwrotnicę aktywną ,czy sam wzmacniacz sam. wystarczy ?

  Rozumiem ,że napis na wzmacniaczu SUBWOOFER PRE OUT to jest własnie wyjście filtra dolnoprzepustowego ?

  Wzmacniacza sam nie zrobię , ponieważ nie mam do tego środków ani umiejętnośći .
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Bez sensu kupować jakieś cuda, to już lepiej będzie kupić jakikolwiek wzmacniacz domowy, nawet Unitra, wyjście na sub jest, jeśli z filtrem, to już nic poza wzmacniaczem potrzebne nie jest.
 • Poziom 8  
  W sumie tak samo pomyślałem z tym wzmacniaczem domowym .Czyli zamiast wzmacniacza samochodowego , mógłbym dać wzmacniacz np. Unitra PW 9010 i jeżeli ten Pioneer co pokazałem nie ma filtra do dałbym go do obudowy głośnika (niestety pasywny ,ale jakoś mi to nie przeszkadza ) i było by w porządku ;) .

  Wielkie dzięki za odpowiedzi .

  Temat uważam za wyczerpany .