Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Tonsil GDN 25/40/3 - Dobór odpowiedniego wzmacniacza

29 Gru 2013 23:41 1704 7
  • Poziom 8  
    Witam , nie długo skończę budowę mojego subwoofera na głośniku Tonsil GDN 25/40/3 ( wiem , uwielbiacie ten głośnik i rozpalacie takimi w piecu - takiej jest on jakości ) i mam kilka pytań odnośnie wzmacniacza .Subwoofer zamierzam napędzać wzmacniaczem samochodowym, który z kolei będzie sterowany przez amplituner .Czy muszę dawać jeszcze jakiś filtr dolnoprzepustowy lub zwrotnicę aktywną między wzmacniacz samochodowy a głośnik ? Ile musi mieć minimum wat wzmacniacz sam. aby dobrze grał z tym głośnikiem ( z tego co wiem ,to wzmacniacz samochodowy może współpracować z głośnikiem 8 ohm ) ? Czy wzmacniacz Voice Kraft 239 lub 238 dałby sobie radę z tym głośnikiem czy może lepiej szukać jakiegoś używanego Magnata ,Jbl'a ... ?

P.S Naprawdę chciałbym uniknąć od Was opinii na temat tego głośnika ;)
  • Poziom 38  
    To już zależy czy amplituner ma jakieś osobne wyjście do subwoofera.

Cokolwiek o mocy w okolicach 40W powinno sobie poradzić.

Po co wzmacniacz samochodowy i to jeszcze tak "zacnej" marki?

Z reguły wzmacniacz może współpracować z większą impedancją, jednak wtedy maksymalna moc dostarczana do głośnika jest mniejsza, nie może pracować z mniejszą
  • Poziom 39  
    A ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na to wszystko?
  • Poziom 8  
    Amplituner będzie miał osobne wyjście na subwoofer .Na sam wzmacniacz nie chcę dawać więcej jak 120 zł (głośnik mocą nie poraża i droższego chyba nie będzie trzeba ) .Wzmacniacz samochodowy dlatego ,że są one sporo tańsze niż np. TDA7294 .Swoją drogą , na allegro nie mogłem znaleźć innego tańszego wzmacniacza do subwoofera domowego .Czy naprawdę dostępny jest tylko ten na układzie TDA7294 ?
  • Poziom 38  
    Jeśli w tym amplitunerze jest wyjście filtra dolnoprzepustowego, to możesz podłączyć tam dowolną końcówkę mocy.

Nie tylko i tym bardziej można kupić/zrobić na tranzystorach.
  • Poziom 8  
    Tył amplitunera wygląda tak : http://images56.fotosik.pl/331/20d386485a31889d.jpg . Jeżeli zastosowałbym przykładowo wzmacniacz VK -239 , to czy musiałbym montować jeszcze jakiś filtr dolnoprzepustowy lub zwrotnicę aktywną ,czy sam wzmacniacz sam. wystarczy ?

Rozumiem ,że napis na wzmacniaczu SUBWOOFER PRE OUT to jest własnie wyjście filtra dolnoprzepustowego ?

Wzmacniacza sam nie zrobię , ponieważ nie mam do tego środków ani umiejętnośći .
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Bez sensu kupować jakieś cuda, to już lepiej będzie kupić jakikolwiek wzmacniacz domowy, nawet Unitra, wyjście na sub jest, jeśli z filtrem, to już nic poza wzmacniaczem potrzebne nie jest.
  • Poziom 8  
    W sumie tak samo pomyślałem z tym wzmacniaczem domowym .Czyli zamiast wzmacniacza samochodowego , mógłbym dać wzmacniacz np. Unitra PW 9010 i jeżeli ten Pioneer co pokazałem nie ma filtra do dałbym go do obudowy głośnika (niestety pasywny ,ale jakoś mi to nie przeszkadza ) i było by w porządku ;) .

Wielkie dzięki za odpowiedzi .

Temat uważam za wyczerpany .