Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF600B0BKWQ (nowa) - Delikatne stukanie podczas wirowania

30 Gru 2013 00:02 6966 11
  • Poziom 9  
    Uruchomiłem pralkę Samsung WF600B0BKWQ. W pierwszej kolejności ustawiłem nóżki, następnie tryb kalibracji i na końcu uruchomiłem program "czyszczenie bębna". Pod jego koniec, gdy pralka zaczynała wirować usłyszałem regularne stuki. Podczas normalnego obracania bębna nie występują.
    Ruszałem bębnem, aby wykluczyć luzy - bęben buja się na zawieszeniu, ale jako takich luzów nie ma.
    Czy ten typ tak ma, czy wzywać serwis?
  • Poziom 39  
    aessar napisał:
    W pierwszej kolejności ustawiłem nóżki
    Instrukcja, strona 16?
  • Poziom 9  
    Nie mam w tej chwili dostępu do instrukcji, ale jeśli masz na myśli blokady, to oczywiście wyjęte zostały :D
  • Specjalista AGD
    Zasadniczo "na pusto", nie powinno być takich odgłosów, ale...nie jest to konstrukcja najwyższych lotów. Masz jeszcze czas żeby wzywać serwis, w przypadku nasilania się tychże odgłosów.
  • Poziom 2  
    udało się Panu ustalić skąd te stukanie?
    U mnie jest to samo. Pralka ogólnie chodzi cicho, ale podczas wirowania głośno stuka. Też się zastanawiam, czy wzywac serwis:(
  • Poziom 2  
    Czy to oznacza, że powinnam jednak wezwać serwis?
    :)
  • Poziom 2  
    no tak, tak piszą. Dzięki, zaraz dzwonię. Poinformuję, jak serwis usunie usterkę :)
  • Poziom 9  
    Udało mi się znaleźć inny egzemplarz tego modelu wśród znajomych i on również stuka przy wirowaniu.
  • Poziom 1  
    ja dopiero co kupilem ten model teraz

jest dokladnie tak samo, ale nie nazwalbym tych odglosow nawet 'stukaniem', to jakby takie delikatne dzialanie jakiejs amortyzacji, ma jakby 'gumowy' wydzwiek, w regularnych odstepach zwiekszajace sie z szybkoscia obrotow, w trakcie samego prania absolutnie nic nie slychac, a nawet w trakcie wirowania pralka ani drgnie, mozna jajko postawic i trzyma rownowage, wiec chyba mozna to olac ?

aessar - rozumiem ze pierzesz od tamtego czasu i nic sie nie zmienilo / pogorszylo ? nic z tym nie robiles ? serwisu nie ma sensu wzywac bo jak cos rozkopia to zawsze cos spieprza a pewnie TTTM czyli ten typ tak ma, poza tym pralka wymiata w tej cenie z silnikiem inwerterowym, ceramiczna grzalka, eco bubble i masa innych fajnych rzeczy jak wlasne programy prania i szybkie czasy, fuzzy logic to juz praktycznie norma ... fajna waga po kalibracji i motywy dzwiekowe
  • Poziom 9  
    U mnie ten dźwięk zanikł.