Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda mtx - Honda mtx 80 moc i porównanie.

30 Gru 2013 07:40 4128 2
  • Poziom 1  
    Witam. Zamierzam kupic Honde MTX 80 z 1985 r. Miałem już chińskiego crossa 125. I teraz pytam sie jak w porównaniu z chińczykiem i mz etz 150 przyśpiesza te moto? Daje radę?
    I jeszcze jedno to jest silnik 125 czy 80? Koleś zapewnia mnie ze 125 ale moim zdaniem nie. Pilne. Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Chińskie 125 cm³ ma mniej więcej podobną moc i moment obrotowy co MTX 80 (8 KM, 10 Nm), tylko znacząca różnica polega na charakterystyce mocy i momentu obrotowego. Honda MTX80 tak jak i wszystkie "osiemdziesiątki" jest zablokowana fabrycznie (konstrukcyjnie) do 6000 RPM i 80 km/h. Natomiast MZ ETZ ma nieco więcej mocy i momentu obrotowego.
    Z załączonych zdjęć wynika że autor jest miszczem pajnta. Pojemność silnika jest podana na cylindrze, o ile oznaczenie nie zostało zeszlifowane.
  • Poziom 11  
    Z całym szacunkiem dla kolegi ale nie spotkałem się jeszcze z mtx zdławionym do 6000rpm. Swego czasu miałem cztery mtx'y (każde z nich był to rodowity niemiec) a było to na początku lat 90tych także nie było modułów tuningowych i innych wynalazków a części były tylko w serwisie. Chińskie 125cm3 ma się nijak do japońskich 80tek. HD06 zużywało mi jeden tłok na dwa tłoki w DTlc2 i trzy (!!!) na DT. Był to mój pierwszy japoński "motocykl" i od niego zaczęło się moje przekonanie do hondy. Sam moto był łachany niemiłosiernie i prócz tłoka i zwykłych rzeczy eksploatacyjnych nie padało nic. Osobiście polecam na naukę i jakąkolwiek namiastkę offroad'u. Tak jak kolega napisał- oznaczenie jest na cylindrze. Sądząc po żebrach to jest 80- z tego co pamiętam to 125 był z zaworem wydechowym i na cieczy.