Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sasch Dolmar 112 - Pilarka po odpaleniu i wkręceniu na obroty przerywa i ...

30 Gru 2013 12:16 8250 31
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Zakupiłem używaną pilarkę Dolmar 112. Po odpaleniu nie mogła wkręcić sie na obroty , coś przerywało i gasła. Postanowiłem oddać do okolicznego serwisu ( Pan podobno wyregulował gaźnik - uszczelki i membrany OK , wymienił filtr paliwa , wyczyścił filtr powietrza ) . Gdy odbierałem piłe wkręcała sie na obroty , ale nadal coś przerywało. serwisant powiedział że być może siada moduł zapłonu, ale nie jest w stanie sprawdzić bo nie ma czym .... . Dziś odpaliłem piłe i po 10 min pracy znów ciężko wkręca się na obroty , nie ma siły przeciąć deski ( silnik pracuje a nie ma siły napędzić łańcucha). Husqwarna odmówiła mi przeglądu bo to nie ich pilarka a w pobliżu mam tylko tego serwisanta który nie wiele zdziałał. Moje pytanko : czy takie objawy to siadający moduł zapłonu ? Czy jest możliwe że jest tylko rozlegulowany ? Sasch Dolmar 112 - Pilarka po odpaleniu i wkręceniu na obroty przerywa i ... Sasch Dolmar 112 - Pilarka po odpaleniu i wkręceniu na obroty przerywa i ...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Gaźnik wczoraj wyczyszczony i wymyty w benzynie ekstrakcyjnej ( membrany i uszczelki sa ok, zreszta to samo ten servisant mi powiedział, o kompresje też pytałm powiedział ze jest dobra ). Po odpaleniu bez zmian. Na wolnych obrotach jakby nie równo pracowała , ale jak próbuje na wysokie wkręcić to zaczyna sie tragedia , strasznie przerywa , wariuja obroty , brak mocy . Chyba będe zmuszony znów zawieźć do tych paproków .

Przez chwile nawet zastanowiłem sie czy nie sprzedać jej i dołożyć do Stihla 181.
  • Poziom 18  
    Witam.Gaźnik na pewno jest do dokładnego czyszczenia(myjka ultradźwiękowa),sama benzyna nie wystarczy.Zwróć też uwagę na przewody paliwowe i filtr paliwa,potem łącznik gaźnika i rurka impulsowa.No i zwróć uwagę na to czy np.uszczelniacz od strony sprzęgła nie jest mokry. Jeśli jest to uszczelniacze,łożyska wału do wymiany.Przy okazji wymień też pierścienie(zakładam że tłok i cylinder naprawdę nie są zatarte.).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Dobrze ojdyr pamiętasz.Przy okazji..dobry z ciebie też lekarz.Ty wiesz o co chodzi..dzięki.

Dodano po 2 [minuty]:

A kolega dostał od nas pełne kompendium wiedzy gdzie czego szukać.Teraz tylko zakasać rękawy..
  • Poziom 10  
    Dziękuje Panowie . Zaraz po nowym roku biorę się za pilarkę. Mam nadzieję że warto będzie zainwestować te pare groszy ( oby to było pare groszy :) ) Szczęśliwego Nowego !!!
  • Poziom 18  
    Wzajemnie.Jeśli silnik nie jest zatarty,na pewno warto.Jeśli zatarty to...też!Tylko cylindra i tłoka szukaj wtedy w używańcach.Pewnie kolega ojdyr mógłby pomóc ci znaleźć,ma na pewno większe niż ja szanse.Po prostu napisz do niego na priv.Pozdrawiam,
  • Poziom 10  
    Drodzy koledzy. Mam pytanko . Czy ktoś posiada instrukcję serwisową do mojej piły ? Przeszukałem google i nic nie znalazłem. Dziękuję za ewentualną pomoc.
  • Poziom 10  
    Jeśli posiada Pan takowe zdjątka to bardzo bym prosił o podesłanie :)
  • Poziom 10  
    Witam ponownie :) Piła rozkręcona. Gażnik ponownie wyczyszczony , membrany w idealnym stanie ( czyściutkie bez uszczerbków i oznak sparcenia ). Odkręciłem wydech ( tłok bez rys w pięknym stanie , pierścień w super stanie, cylinder bez zadrapań ). Po złożeniu śruby gaźnika ustawiłem według instrukcji czyli do lekkiego oporu według wskazówek zegara , odkręciłem o 1 obrót no i po bólach odpaliłem piłę. Pracuje tak samo jak opisywałem wyżej ( regulacja niewiele daje ) przerywa , nie wkręca na obroty .W tle filmów pięknie pieje kogut :)

Na aukcji internetowej udało mi sie wylicytować cały zapłon . Zobaczymy co będzie jak go zamontuję.
    Jeśli znacie kogoś z okolic Koluszek - Łodzi to z chęcią podrzucę pilarkę aby ją wyregulować i jeszcze raz dokładnie sprawdzić. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam.Pięknie pieje ten kogut :)) Kolego,gaźnik na pewno do regulacji,zapłon...pewnie wystarczy wyczyścić i wyregulować.Ale na pewno zwróć uwagę na uszczczelniacze wału i łożyska.Ja wymieniłbym je bez względu na stan.

Dodano po 8 [minuty]:

Sprawa druga..pokombinuj nad innymi ustawieniami gaźnika,ale uważaj żeby nie przekroczyć obrotów maksymalnych bo ją zatrzesz.Pilarka ma pracować w całym zakresie obrotów,i ładnie przyspieszać.Ale przyjrzyj się uszczelniaczom.Ona na pewno którędyś dostaje za dużo powietrza.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Wczoraj zrobiłem kolejną próbę z czyszczeniem gaźnika. Cewkę również odkręciłem i wyczyściłem WD-... , wszystko skręciłem i poszło :) . Jeszcze drobna regulacja i będzie super. Piła przestała strzelać ,wkręca na obroty . ..................... Dziś postanowiłem pociąć lipę i znów to samo . Pracowała około 5 min i nów brak mocy , strzelanie . Proszę o kontakt do kogoś kto podjął by się regulacji i przeglądu pilarki . sam już sie za to nie biore ( za dużo nerw , no i średnio znam sie na tym ) .
  • Poziom 10  
    Pilarka trafiła do speca ( polecany przez znajomych ) . Spec dziś zadzwonił że zmieniał zapłon , ale nie dało to efektu , stwierdził że koło magnetyczne może być od innej pilarki ( to jest bez platynek a powinno być z platynkami ) . Gdybał mi przez telefon że może wał jest troche przesunięty i w zasadzie nic z tym nie zrobił. Pilarke sprzedam chyba na części. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Panowie świeca noweczka , dodam że mam 2 nowe świece NGH . Z przerwą też sie bawiłem i po zmniejszeniu tylko lepiej odpalała ale i tak objawy tak jak wyżej. W mojej okolicy nie ma już dla mnie ratunku. Pozostaje odsprzedać dalej . Jeden spec twierdził że zapłon siada .... drugi że koło magnetyczne bez patynek ....ehhh magicy. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.
  • Poziom 10  
    Wydaje się szczelne. Ale nie wiem jak to sprawdzić tak na 100%
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziękuję serdecznie za przywrócenie mojej ukochanej do życie :) Piłę oglądało 3
    '' specjalistów '' każdy z nich kazał wywalić ją do śmieci albo proponował odkupienie za grosze .... Widać kto tu jest fachowcem. Uznania dla wiedzy i umiejętności jakie Pan posiada. Aż mi się buźka uśmiecha jak oglądam filmik :)
  • Poziom 10  
    Konto na yotube Rycho.T, jego post na promowanym forum w temacie moduł zapłonowy, jak nic zapłon :D
  • Poziom 9  
    Podepnę się pod temat.

Czy jest możliwe aby pilarka posiadała do wymiany pierścień na tłoku jeżeli ciśnienie sprężania wynosi ok. 10 at. ? W nowych jest chyba ok. 11 at.
    Ostatnio pewien spec powiedział, że ciśnienie może być wysokie pomimo zużytego pierścienia.

Pilarka to Dolmar 105, objawy słaba moc.