Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic KX-TEA308 - Maintenance Console V3.0 nie działa pod Windows 8 64-bit

StaryKaszub 30 Dec 2013 14:50 4161 4
    StaryKaszub
    Level 2  
    Jestem posiadaczem centrali analogowej Panasonic KX-TEA308, którą zainstalowałem samodzielnie w swoim domu. Używając komputera z systemem Windows 7 i programu Maintenance Console v 3.0 udało mi się jakiś czas temu zaprogramować działanie centrali. Pod Windows 7 do komunikacji z centalą używałem portu szeregowego.

W chwili obecnej chciałem zmienić listę numerów wybierania skróconego, ale oprogramowanie Panasonic'a przestało działać w systemie Windows 8 64-bit.
    Na tym formu znalazłem USB driver dla Windows8 64-bit. Program Maintenance Console uruchamia się i pozwala na zrobienie kopii zapasowej danych centrali (nawiązywana jest łączność z centalą poprzez USB) jednakże jakakolwiek próba odczytania ustawień centrali np. daty i czasu kończy się komunikatem systemu Windows, że program przestał działac i mogę go albo zamknąć albo debugować.

Czy ktoś ma doświadczenia z programowaniem w/w centrali z Windows 8, czy też muszę wskrzesić Windows 7?

Moim telefonem systemowym jest KX-T7030, z którego nie umiem zaprogramować centrali a dokumentacja centrali nie jest pomocna w tym przypadku.

Mam prośbę albo o link do wersji Maintenance Concole działającej pod Windows 8 64-bit albo o instrukcję programowania przy pomocy KX-T7030

Pozdrawiam
    instalatorPBS
    Level 28  
    Osobiście nie używam W8 ale kilku naszych klientów instalowało oprogramowanie do TES/M na tym systemie i nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek problemach.
    Nie sądzę aby oprogramowanie do TEA jakoś specjalnie się różniło od programu do TES/M. Opisu programowania dla telefonu do KX-T7030 nie znajdziesz bo gdy centrala wchodziła do sprzedaży ten telefon nie był już produkowany. Ale tak samo programuje się z KX-T7730. Inny jest tylko sposób wejścia w program ( przełącznikiem a nie klawiszem ).
    RP
    StaryKaszub
    Level 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    W moim przypadku definitywnie Maintenanece Console (MC) Panasonic'a ma problemy - najprawdopodobniej program rzuca wyjątek przechwytywany przez Windows, co powoduje zamknięcie programu.

Czy Panasonic publikuje aktualizację swojego oprogramowania?

Dlaczego upieram się przy samodzielnym przeprogramowaniu centrali - ze względów finansowych, gdyż uważam opłatę 100zł + VAT za zmianę skróconego numeru wybierania za delikatnie mówiąc lekko wygórowaną. A takie informacje uzyskałem od lokalnego punktu serwisowego Panasonic'a

Pozdrawiam
    tadzik_1950
    Level 12  
    Witam Kaszeba. Kilka lat temu programowałem KX-TEA 308 z aparatu systemowego
    bo nie miałem wtedy laptopa. Mam tabele kodowe, jeżeli Cię urządza to wyjdź do mnie na PW i zeskanuję. Chociaż, jak dobrze pamiętam to ja to znalazłem w necie.
    Pozdrawiam
    TM
    StaryKaszub
    Level 2  
    Witam,

W końcu postanowiłem zachować laptop'a z Windows 7 tylko do programowania centrali. Póki co nie mam problemów, szkoda tylko, że muszę utrzymywać komputer ze starym systemem Windows.

Pozdrawiam,
    StaryKaszub