Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Prelude 2.0i - Diagnostyka OBD live data

bew2 30 Gru 2013 15:27 5562 3
  • #1 30 Gru 2013 15:27
    bew2
    Poziom 16  

Witam,
    zakładam nowy temat, gdyż znalazłem same stare wątki i brak jednoznacznej odpowiedzi.

Generalnie chodzi ustalenie możliwości podłączenia komputera ECU Hondy Prelude. Problem w tym, że nie posiada złącza DLC 16pin ("OBD2"), a jedynie 2-pinowe do samodiagnostyki oraz 3 pinowe DLC do podłaczenia PGM Scannera Hondy.

Chciałbym móc odczytać aktualne dane z czujników - temperatury, ciśnienia itp, a nie tylko kody diagnostyczne, wywoływane za pomocą migania.

Przekopałem chyba cały internet, powszechna jest opinia, że się NIE DA i już.
    Są jednak proste urządzenia, jak wspomniany PGM Tester, które mają taką możliwość.

Idąc dalej, jeżeli można połączyć się testerem, znacza to, że ECU silnika wysyła takie informacje, kwestia odpowiedniego interfejsu i softu który je odczyta.
    Z tego co się dowiedziałem, powinien wystarczyć interfejs TTL-COM lub TTL-USB plus soft. Pozostaje kwestia doboru. Dziwi mnie, że jest mnóstwo informacji o domowych sposobach podłączenia innych marek, a o Hondzie naprawdę ciężko coś znaleźć.

ELM i pochodne odpada, sprawdzone organoleptycznie i wielokrotnie widziałem takie opinie na forach całego świata (:>)
    Próbowałem natomiast połaczyć się KKL-USB, który dziala z fiatami, alfami, vw, renault... oczywiście bezskutecznie.

Zatem moje pytanie brzmi: Czy jest jakiś sprawdzony patent na uzyskanie połączenia z tym autem?
    Ciekaw jestem czy ktoś w Polsce posiadł taką możliwość :)
    (oczywiście poza PGM testerem i HDS/HIM/GNA/MVCI z uwagi na niedostępność i/lub lub cenę)

Może brzmi to trochę śmiesznie ale do VW czy opla można sklecić interfejs z starego kabla do nokii lub prosty na tranzystorach, dlatego sądzę, że ze stara Hondą nie może być aż tak źle.

Poniżej fotka złacza 3pin, o którym mowa.
    Honda Prelude 2.0i - Diagnostyka OBD live data Honda Prelude 2.0i - Diagnostyka OBD live data

0 3
  • #2 30 Gru 2013 17:21
    adielektro
    Poziom 20  

Takie hondy robię z powodzeniem LAUNCHENX431 oczywiście wtyczka 3 pin.

0
  • #3 30 Gru 2013 20:59
    bew2
    Poziom 16  

Jeśli masz na myśli Launch x 431 to ... fajny sprzęt, ale cena niestety nie dla entuzjasty marki, raczej warsztatu.
    Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie

0