Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer V3-772g vs MSI GE70 i5 4200M/ GTX 760 i GTX 765

kamilalan 06 Feb 2014 12:45 12303 37
    kamilalan
    Level 11  
    Tak na marginesie i w związku z tematem piszczenia cewek w Dellu podaję poniżej link do testu, w którym stwierdzono to piszczenie w modelach 17-to i 15-to calowych czyli 5737 i 5537. Pod testem komentarz użytkownika, który również zmaga się z tym problemem w swoim Dellu, a więc wnioskować można że problem nie jest tylko jednostkowym przypadkiem testowanego egzemplarza, a prawdopodobną przywarą wielu laptopów serii 5737 i 5537 z kartą grafiki AMD 8870m.
    http://www.testit.pl/czytaj/recenzja-dell-ins...el-core-i7-4500u-amd-radeon-hd-8870m/strona/4
    dział - kultura pracy
    Lukaszys
    Level 11  
    Jeśli zależy Ci najbardziej na karcie, to poszukaj czegoś z Radeonem 8970m, bije na łeb gtx765m. Ma 256-bitową szynę. Z tym, że głownie z procesorami AMD, aczkolwiek do gierek brałbym mocniejszą kartę niż mocniejszy procek.
    kamilalan
    Level 11  
    I tu się kolego mylisz bo radeon 8970 występujący w MSIGX70 z procesorem AMD A10-5750M, niestety w grach wymagających dobrego procesora daje wyniki porównywalne lub gorsze od konstrukcji z gtx 765, który to jest przecież kartą z niższej półki. Wpływ tego słabego procesora na wyniki karty graficznej w grach opisano w teście notebookcheck do którego link wklejam poniżej. Do tych gier zalicza się niestety Counter Strike w którego ja również gram dlatego nie będę ryzykował, a jak pisałem wyżej dobry procesor przyda się przy konwertowaniu filmów i nie tylko, ale dziękuję za sugestię.
    http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GX70.100041.0.html
    Lukaszys
    Level 11  
    Counter strike? chłopie w to zagrasz nawet na pentium 4 z geforce 4 i nie będzie ścinek ;) Mam takie pytanie, w jakim celu pytasz na forum, skoro kierujesz się tylko testami? Czytaj uważnie cytuje " Procesor ma też dość duży wpływ na wynik ogólny. GPU Score NIE jest natomiast przeważnie zaburzony przez wpływ procesora." - przeczytaj kilka razy. Dodatkowo spójrz do jakich procesorów jest porównywany w tym teście A10 od AMD. I jaka jest między nimi różnica cenowa. Prosisz o poradę, a zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. I podtrzymuje, Radeon 8970m jest o niebo lepszy od gtx 765.
    PS. Do takiej ceny nie masz w czym wybierać w 17-kach. 3 modele masz podane, nic więcej nie ma na rynku lepszego. A jeśli chcesz komputer typowo do gier to zostaje Ci stacjonarny PC za te pieniądze. Albo szukaj 15-tek, są bardziej popularne i jest więcej modeli z różna konfiguracją.
    kamilalan
    Level 11  
    Po 1. Jeżeli czytałeś od początku to powinieneś wiedzieć że nie chodzi tylko o CS i nie tylko o gry. Po 2. Test na full detalach w CS:GO zamulał nawet gtx 765 co osobiście testowałem a na pentium 4 ścinek nie będzie ale z odpowiednim configiem i na cs 1.6. Po 3. Ostatnie pytanie zadałem w szóstym chyba poście w tym temacie i dzięki odpowiedziom kolegi sw81 wszystko zostało wyjaśnione, poinformowałem tylko że nie zamykam dyskusji ze względu na możliwość rychłego testowania i bezpośredniej konfrontacji dwóch modeli Acera i MSI podjętych w tym temacie, co wydało mi się sensowne skoro kilku ludzi temat obserwuje i wielu na pewno czyta, więc czekając na Acera wdałem się w dyskusję z Tobą i odpowiadam na Twoje sugestie i porady, ale nie pytam i grzecznie podziękowałem za sugestię. Po 4. Zgadzam się że "GPU Score NIE jest natomiast przeważnie zaburzony przez wpływ procesora." ale dotyczyło to testów w 3dmark, a poszczególne z nich wypadały różnie lecz ja odnosiłem się do działu TESTY GIER gdzie jak byk napisane jest o wpływie procesora na GPU. Czytałem kilka razy ale mam wrażenie że Ty tego nie zrobiłeś i nie chciałem odbiegać od tematu i bardzo go przeciągać ale dyskusja z Tobą też może się okazać wartościowa i pożyteczna dla czytających więc cytuję poniżej o co mi chodziło z tym procesorem A10 i wpływem na GPU i przepraszam za tak długi cytat ale to nie wszystko i zachęcam zainteresowanych do dalszej lektury.

"Testy gier
    Osiągi GX70 w grach można oceniać różnie. Tytuły wymagające wydajnej karty grafiki, takie jak Tomb Raider, Bioshock: Infinite i Crysis 3, chodzą prawie tak dobrze, jak na maszynach z procesorami Intela. Z kolei w tytułach wymagających mocnego CPU (np. Dirt: Showdown, Counter Strike: Global Offensive, Need for Speed: Most Wanted, Dishonored, Guild Wars 2, Borderlands 2) wyniki są zbliżone do osiągnięć laptopów z kartą GTX 765M lub nawet gorsze.

Porównując wyniki zgromadzone w naszej bazie danych, można stwierdzić, że Radeon HD 8970M z czterordzeniowym procesorem Intela zapewnia średnio o 60% klatek na sekundę więcej, a GTX 780M z czterordzeniowym i7 4. generacji wypada prawie o 80% lepiej. GX70 nie jest w stanie dorównać choćby notebookowi z kartą GTX 770M. To wręcz smutne, jak bardzo procesor AMD ogranicza Radeona HD 8970M.
    GPU + CPU
    osiągi na ustawieniach ultra
    Radeon HD 8970M + AMD punkt odniesienia (średnia z 25 gier)
    GeForce GTX 770M + Intel +26%
    Radeon HD 8970M + Intel +58%
    GeForce GTX 780M + Intel +78% "

Przepraszam jeżeli ktoś odniósł wrażenie, że pozjadałem rozumy, mnie to wydaje się zwyczajnie fascynujące że można na forum podyskutować i zweryfikować treści którymi jesteśmy karmieni przez wszelakie redakcje. Łukaszys mam nadzieję że przeczytasz powyższy test do końca i odniesiesz się do testu gier który zacytowałem i jeżeli obalisz tezy i wyniki wysunięte w tym teście to Radeon8970m +A10 okaże się naprawdę fajną alternatywą do testowanych przeze mnie MSIGE70 i Acera772g, jednak skoro wyniki 8970 mają być cytuję "zbliżone do osiągnięć laptopów z kartą GTX 765M lub nawet gorsze." to po co pchać się w słabszego A10.
    Lukaszys
    Level 11  
    Kolego, spójrz do jakich procesorów był porównany. 4800 MQ to cena laptopa nie 3500 a co najmniej 5000 z taką grafiką, nie zauważyłeś tego? Jeśli chcesz dorzucić 1500 zł... bierz taki model. Mowa była o laptpie do 3500 zł, więc porównaj do gtx 765+ i5-4200 do tego gx70. I z tych testów które podesłałeś wynika, że taki zestaw do gier jest mocniejszy niż gtx765+i7-4800, wygrywa przy wyższych rozdzielczościach. Tam gdzie jest Physix (technologia nvidii) nie daje za bardzo rady dziwisz się?
    Jeśli oglądasz wyniki testów, to porównuj wszystkie wykresy.
    kamilalan
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź.
    kamilalan
    Level 11  
    Wracam do głównego tematu. Miałem okazję pobawić się Acerem, niestety był to model z procesorem i7 i matrycą full hd dla tego nie mogę go bezpośrednio porównać z MSI a dokładniejszych testów nie zrobię ponieważ laptopem bawiłem się przez nie całą godzinę u znajomego, a ja nadal nie doczekałem się pieniążków na zakup własnego egzemplarza. Moje spostrzeżenia:

- wykonany solidniej niż MSI
    - barwy na matrycy full hd jednak lepsze ale również zaniebieszczone to także był mat
    -temperatury faktycznie lepsze dużo przyjemniej było pod lewym nadgarstkiem i w miejscach gdzie MSI "parzył" czyli nad gładzikiem, ale trochę wyżej na klawiaturze również gorąco choć maksymalnie było tam 46 st C nad wylotem powietrza gdzie MSI notował 48,6 do 50 st C.
    -chłodzenie również trochę cichsze
    - grałem w Counetr Strike'a GO i nie widziałem różnic w wydajności względem MSI
    Przykro mi że nie mogłem dokładniej go przetestować, ale patrząc na temperatury brałbym ACERA naprawdę udany model. W MSI było też dobrze ale jak już wspominałem, aby temperatury były znośne należało już przed grą uruchomić głośne chłodzenie w trybie turbo aby nie dopuścić do nagrzania obudowy bo w trakcie gry było już "po ptokach" i wiatraczki głośno wyły ale nie obniżyły temperatury. Na pewno gdybym miał pieniądze to dorzuciłbym do modelu MSI GT 70 z kartą gtx 770 lub Asus G75JW z GTX765 w obydwu temperatury są niższe i chyba lepsze matryce, natomiast w omawianym temacie zwycięzcą dla mnie jest Acer 772g. ZAMYKAM TEMAT