Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus/K53S - Prolem z połączeniem HDMI z TV, karta graficzna nie widzi TV.

30 Gru 2013 16:52 2691 2
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z polączeniem laptopa asus K53S z telewizorem PANASONIC TX-TX-P50G30E przez kabelHDMI.Jak sądzę chodzi o ustawienia kart lub karty graficznej(są zainstalowane dwie INTEL HD GRAPHICS FAMILY oraz GEFORCE GT540M-sterowniki aktualne).Laptop tak jakby widzi TV lub kabel - po wpięciu wtyku HDMI pokazuje że podpięto HDMI audio /wideo ale na ekranie TV nic się nie pojawia.

Dla porównania podam że drugi laptop SAMSUNG RV511 z grafiką GEFORCE 315M który jest starszy i słabszy wykrywa tv i daje obraz samoczynnie po wpięciu kabla HDMI.

Próbowalem coś ustawiać i przestawiać w różnych ustawieniach obydwu kart graficznych ale jestem zielony w temacie i nic to nie dało.

Przy kliknięciu właściwości ekranu i po przejściu do panelu sterowania/zaawansowane/panel sterowniczy grafiki i mediów/właściwości grafiki wyświetla sie panel karty intela i nie mogę ustawić by było tam wieleurządzeń wyświetlających - bo jak sądzę o to chodzi.

Byłbym zobowiązany za pomoc bo pół świąt nad tym przesiedziałem bez rezultatu.

--------------------------

Jeśli ma to znaczenie to kabel HDMI ma 3m długości.HD 3D.
  • Poziom 33  
    Moim zdaniem ustawień powinienes szukac w panelu sterowania nvidia, a nie w karcie intela. Choć moge sie mylić.
  • Poziom 6  
    mówiąc szczerzę liczę na trochę bardziej konkretne podpowiedzi :))

co, gdzie, jak...

przyznam że nie jestem specjalistą od komputerów, a w zakresie swoich możliwości przerobiłem juz chyba wszystkie możliwe konfiguracje,stąd zwrócenie się o pomoc na forum