Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-HD610 - Nie odtwarza przez gniazdo modulatora

georgjurek 30 Dec 2013 18:13 2106 7
    georgjurek
    Level 19  
    Dostałem taki magnetowid i mam problem (nie dostałem instrukcji obsługi). Odtwarza tylko przez gniazdo EURO. Ma modulator i nawet przełącznik z trzema pozycjami: Signal Test ON, OFF i RF OFF, ale niestety -mimo przestrojenia w telewizorze (nowy LED) - nie ma obrazu, czyli modulator nie wytwarza żadnego sygnału. W menu nie ma pozycji , która pozwala na ustawienie kanału modulatora ( jak to bywa).
    Ponieważ nie mam instrukcji obsługi , to nie wiem jak ustawić kanał modulatora, czy też modulator jest uszkodzony.
    Może ktoś z kolegów wie jak to sprawdzić.
    Gaguspan
    Level 24  
    Jeśli kolega ma dostęp do starego typu telewizora proponowałbym sprawdzić czy jest test sygnał . Jeśli próba się nie powiedzie trzeba sprawdzić czy do modulatora dochodzi napięcie 5V.
    marck1
    Service technician RTV
    A jaka to różnica, czy stary, czy nowy typ telewizora?
    pietran2
    Level 27  
    Ten VHS nie posiada modulatora,drugie gniazdo to tylko przedłużenie sygnału anteny do innego urządzenia np.tv.
    marck1
    Service technician RTV
    Panowie, chyba nie wstaliście od świątecznego stołu - co za banialuki wypisujecie?
    A, może już zaczeliście Sylwester?
    dzimi
    Moderator
    marck1 wrote:
    Panowie, chyba nie wstaliście od świątecznego stołu - co za banialuki wypisujecie?
    A, może już zaczeliście Sylwester?
    - chyba coś na rzeczy.
    georgjurek wrote:
    Signal Test ON, OFF i RF OFF, ale niestety -mimo przestrojenia w telewizorze (nowy LED) - nie ma obrazu, czyli modulator nie wytwarza żadnego sygnału.
    - sprawdź czy modulator dostaje zasilanie.
    marck1
    Service technician RTV
    Dla jasności, regulacja częstotliwości modulatora (od 30 do 42) jest tu:
    Panasonic NV-HD610 - Nie odtwarza przez gniazdo modulatora
    Przełącznik, ustawić w pozycję OFF lub TEST SIGNAL ON - w zależności co chcemy mieć na TV, pasy pionowe lub obraz z kasety VCR.
    georgjurek
    Level 19  
    Uszkodzenie usunąłem-był zimny lut przy jednej z nóżek modulatora.
    Temat zamykam.

Moderated By arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)