Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wózek widłowy pgw 2510e - schemat skrzyni automatycznej

30 Gru 2013 18:19 5835 17
  • Poziom 6  
    Witam.
    potrzebuje schemat lub jakiejkolwiek rady do automatycznej skrzyni biegów wózka widłowego gpw 2510e 2002 rok.
    nie bardzo wiem jak dużo powinno być tych płytek sprzęgła i jak one dokładnie powinny byś włożone. Jeśli ktoś ma literaturę lub sam schemat ilustrowany bardzo bym prosił o przesłanie.

PS. dla jasności dodam że ja nie rozbierałem tej skrzyni.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Co się dzieje z tą skrzynią? Kilka razy naprawiałem.
    Schemat chyba gdzieś mam.
  • Poziom 32  
    Czy się skrzynia grzeje ?
    Czy smok jest czysty i olej ma właściwy stan ?
    Jak w nim jest rozwiązane rozłączanie napędu po naciśnięciu hamulca, mechaniczne czy hydrauliczne ?
  • Poziom 6  
    Po prostu chodzi o sam schemat żeby ją dokładnie złożyć. Mechanik który to przede mną rozbierał nie pracuje już w tej firmie. A nie do końca wiem jak ona powinna być poprawnie złożona by działała.
  • Poziom 32  
    W Sośnicowicach sprzedają części do wózków, bez problemu wysyłają na meila skany schematów.
    Tarczki sprzęgła wkłada się na przemian: gładka, cierna, gładka ..... cierna o koczy się gładką. Po złożeniu ma to być luźne. Są też sprzęgła w których są sprężyny rozpychające zewnętrzne tarczki wtedy trzeba trochę pokombinować .
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 6  
    ahaa dzieki.
    postaram się skontaktować z tym sklepem
    wielkie Dzieki za pomoc!
  • Poziom 7  
    Witam szanownych kolegów.
    Czytając tematy na forum stwierdziłem, że najlepiej będzie jak odświeżę ten problem.
    Posiadam wózek widłowy GPW 2510E z 2000 roku. Silnik 3 cyl. perkins, zmiennik momentu (sprzęgło hydrokinetyczne) skrzynia automatyczna, w przekładni sterowane hydraulicznie sprzęgło wielopłytkowe cierne. Rozdzielacz sterowany el.

Posiadam problem z układem jazdy. Raz wózek ciągnie normalnie, a innym razem nie może ruszyć ( problem dotyczy przód i tył). Nadmienię, że wyciągnąłem silnik i sprawdziłem sprzęgło hydrokinetyczne (jest ok, bez uszkodzeń mechanicznych, czy śladów zużycia). Złożyłem wszystko i wziąłem się za wymianę 2 filtrów w układzie jazdy razem z całkowitą wymianą oleju (tak jak podaje DTR 28 litrów, kolor oleju szarawy). Niestety nie pomogło. Wymieniłem więc wszystkie tarcze wraz z pierścionkami uszczelniającymi w sprzęgle wielopłytkowym i dalej nic.

Ciśnienie pompy odpowiedzialnej za jazdę ok 50 atmosfer na biegu jałowym.
    Ciśnienie oleju na przewodzie zasilającym sprzęgło wielopłytkowe ( przewód odpowiedzialny za jazdę do tyłu) ok 12 atmosfer.

Nie wiem czy dobrze mierzyłem poziom oleju w przekładni ( robiłem to na wyłączonym silniku).

Proszę o jakąś pomoc, gdyż włożyłem już w ten wózek sporo czasu i pieniędzy, a on dalej nie jedzie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale pomiar był przy samym wałku sprzęgła wielotarczowego ( maks ok 12 atmosfer kiedy występował problem).
  • Poziom 7  
    Bywa różnie, niezależnie od temperatury oleju w przekładni. Nieraz jeździ normalnie. Jest "zrywny" do tego stopnia, że potrafi obrócić w miejscu kołami, a po chwili nie wiadomo dlaczego prawie w ogóle nie chce ruszać, albo rusza tylko trzeba bardzo "wkręcać" go na obroty.
    Dla przykładu wczoraj testowałem i jeździłem z 15 min i nic sie nie działo. Postawiłem go i dzisiaj rano prawie nie chciał jechać.
  • Poziom 7  
    Jak zdiagnozować czy konwerter jest ok?
  • Poziom 7  
    Juz go rozbieralem na początku, gdyż jest rozkręcany. Nie zaobserwowałem uszkodzeń mechanicznych przetarc itp. wiec złożyłem z powrotem. Podobno samoczynnie napełnia się olejem, ale dla pewności zalałem go trochę olejem.
  • Poziom 7  
    Nie posiada korka wlewu. Skręcane jest w koło śrubami. Dzisiaj czyścilem cały rozdzielacz od jazdy. Niestety skończył mi się gaz. Jutro zobaczę czy coś w ogóle to pomogło. wózek widłowy pgw 2510e - schemat skrzyni automatycznej
  • Poziom 7  
    Przyszedlem rano odpalić wózek i dalej nie ciągnie. Wczoraj przed odstawieniem jechał normalnie. Ehhh nie mam już sił