Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyjście s/pdif z dekodera -

geeeg 30 Gru 2013 18:39 4152 6
  • #1 30 Gru 2013 18:39
    geeeg
    Poziom 7  

Witam
    Mam taki problem posiadam dekoder orange podłączyłem go do komputera stacjonarnego tzn do monitora złączem hdmi problem w tym że nie ma dzwięku :)

z tyłu dekodera jest wyjście s/pdif
    https://obrazki.elektroda.pl/5656009500_1355497003.jpg

natomiast w komputerze mam karte dzwiękową zintegrowaną realtek ALC883
    http://pcbonto.hu/portal/static/upload_apro/2012-12-12/109702_orig1.jpg

Czy istnieje jakiś przewód kabel lub sposób połączenia aby wydobyć dzwięk do karty podłączone są głośniki logitech s 200, czy będę musiał jednak pomyśleć o innej karcie dzwiękowej :) dzięki za pomoc jeśli ktoś może pomóc :)

0 6
  • #2 30 Gru 2013 19:30
    Trabi
    Poziom 36  

Sprawdź czy w menu dekodera wyjście dźwięku masz ustawione na HDMI. Jak masz S/PDIF, to nie masz dźwięku przez HDMI.

0
  • #3 30 Gru 2013 19:38
    geeeg
    Poziom 7  

Nie o to chodzi :)
    obraz jest na monitorze bez głośników
    natomiast chciałbym dzwięk puścić przez karte dzwiękową z kompa i pytam czy jest taka możliwość bo niestety nie posiadam amplitunera :)

0
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2013 21:46
    anmedia
    Poziom 39  

Jest taka mozliwosc. Dodatkowe polaczenie wykonujesz za pomoca kabla 2xRCA - jack stereo. 2xRCA podlaczasz w gniazdo w dekoderze (gniazdo audio do podlaczenia zewnetrznych urzadzen) i jack stereo do zeilonego gniazda w plycie glownej.
    Oczywiscie kolega rozumie ze dzwieku 5.1 w zaden sposob nie otrzyma a jedynie stereo.

Dodano po 5 [minuty]:

geeeg napisał:
    czy będę musiał jednak pomyśleć o innej karcie dzwiękowe

Jezeli dzwiek mialby wychodzic na glosniki 5.1, to konieczny jest zakup karty z wejsciem cyfrowym. Sporadycznie mozna znalezc karty z dwoma typami gniazd SPDIF (coaxial i optical) Wiekszosc kart dzwiekowych posiada wejscie tylko optyczne. Wiec do takiej zabawy bylby konieczny dodatkowy konwerter (o ile karta dzwiekowa nie bedzie posiadac wejscia coaxialnego) cyfrowy pozwlajacy na zamiane sygnalu elektrycznego na optyczny (z coaxial na optical) oczywiscie z zachowaniem dzwieku przestrzennego.

1
  • #5 30 Gru 2013 22:14
    geeeg
    Poziom 7  

dzieęki tam w dekoderze jest jeszcze wyjscie scart audio mam taką przejściówke ale właśnie chyba jacka brakuje żeby do karty wpiąć i spróbować na jakości dzwięku mi nie zależy byle coś grało.
    dzieki

0
  • Pomocny post
    #6 30 Gru 2013 22:19
    anmedia
    Poziom 39  

Lepszym rozwiazaniem jest wyjscie RCA w dekoderze. Na tym wyjsciu powinien byc caly czas sygnal, a na eurozlaczu w zaleznosci od przelacznika w menu na HDMI lub euro.

0
  • #7 19 Sty 2014 18:15
    geeeg
    Poziom 7  

problem rozwiązany dzięki tym kablem można bezpośrednio podłączyć pod głośniki komputerowe wejście słuchawkowe mam logitecha a200 i nie trzeba używać komputera amplitunera itp

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo