Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hi-End Lampy elektronowe

26 Mar 2005 21:36 2462 4
  • Poziom 10  
    Witam mam problem szukam informacji na temat wzmacniaczy lampowych jestem z poznania czy ktoś zna jakąś firmę co sprzedaje akcesoria typu lampy elektronowe, trafa, dławiki, itd.
    A mój problem złorzyłem wzmacniacz Amplifon, jakość dzwięku dardzo dobra , mam jednak problem (przedźwięk) 50Hz. Potrzebuje dławik ale jego wartość jest tak duża że nieidzie dostać w sklepie, Hmm no przynajmniej ja nieznam z obliczeń wyszło od 8Henrów do 42Hentów. Nawet niewiem czy dobrze obliczyłem. Proszę o pomoc, w rozszerzeniu mojej wiedzy, jak obliczyć lub gdzie kupić

pozdrawiam...
  • Specjalista - lampy próżniowe
    Boże, co za ortografia i interpunkcja:/. Dławika możesz poszukać na Allegro lub zamówić w firmie nawijającej transformatory.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    kalafior napisał:
    złożyłem wzmacniacz Amplifon

Masz na myśli WL36, taki Williamson na dwu EL34?

kalafior napisał:
    mam jednak problem (przedźwięk) 50Hz. Potrzebuje dławik ale jego wartość jest tak duża że nieidzie dostać w sklepie, Hmm no przynajmniej ja nieznam z obliczeń wyszło od 8Henrów do 42Hentów. Nawet niewiem czy dobrze obliczyłem.

Inne możliwości usunięcia przydźwięku wyeliminowałeś (prowadzenie masy, symetria, żarzenie)?
  • Poziom 15  
    Doskonałym żródłem zapopatrzenia w twoim przypadku może sie okazać allegro, a co do dąłwika..to zorgnizuj sobie odpowiedni rdzeń, i nawiń sobie....to wcale nie jest taki trudne...
  • Poziom 29  
    A poszukaj sobie na Wolumenie! Nie zraź się do p. Florka (ponoć drogo), pomyśl, że inne stoiska z lampami też tam pewnie będą. Obleć też stare (działające od kilkunastu- kilkudziesięciu lat) serwisy RTV, gdyż tam lampy bywają. Jak znasz jakichś radioamatorów ze starych, dobrych lat :) to udaj się do nich, często zalegają im po piwnicach zapasy baniek. Co do żelaza, podstawek itp.- tak samo.