Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hi-End Lampy elektronowe

26 Mar 2005 21:36 2573 4
 • Poziom 11  
  Witam mam problem szukam informacji na temat wzmacniaczy lampowych jestem z poznania czy ktoś zna jakąś firmę co sprzedaje akcesoria typu lampy elektronowe, trafa, dławiki, itd.
  A mój problem złorzyłem wzmacniacz Amplifon, jakość dzwięku dardzo dobra , mam jednak problem (przedźwięk) 50Hz. Potrzebuje dławik ale jego wartość jest tak duża że nieidzie dostać w sklepie, Hmm no przynajmniej ja nieznam z obliczeń wyszło od 8Henrów do 42Hentów. Nawet niewiem czy dobrze obliczyłem. Proszę o pomoc, w rozszerzeniu mojej wiedzy, jak obliczyć lub gdzie kupić

  pozdrawiam...
 • Specjalista - lampy próżniowe
  Boże, co za ortografia i interpunkcja:/. Dławika możesz poszukać na Allegro lub zamówić w firmie nawijającej transformatory.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  kalafior napisał:
  złożyłem wzmacniacz Amplifon


  Masz na myśli WL36, taki Williamson na dwu EL34?

  kalafior napisał:
  mam jednak problem (przedźwięk) 50Hz. Potrzebuje dławik ale jego wartość jest tak duża że nieidzie dostać w sklepie, Hmm no przynajmniej ja nieznam z obliczeń wyszło od 8Henrów do 42Hentów. Nawet niewiem czy dobrze obliczyłem.


  Inne możliwości usunięcia przydźwięku wyeliminowałeś (prowadzenie masy, symetria, żarzenie)?
 • Poziom 15  
  Doskonałym żródłem zapopatrzenia w twoim przypadku może sie okazać allegro, a co do dąłwika..to zorgnizuj sobie odpowiedni rdzeń, i nawiń sobie....to wcale nie jest taki trudne...
 • Poziom 29  
  A poszukaj sobie na Wolumenie! Nie zraź się do p. Florka (ponoć drogo), pomyśl, że inne stoiska z lampami też tam pewnie będą. Obleć też stare (działające od kilkunastu- kilkudziesięciu lat) serwisy RTV, gdyż tam lampy bywają. Jak znasz jakichś radioamatorów ze starych, dobrych lat :) to udaj się do nich, często zalegają im po piwnicach zapasy baniek. Co do żelaza, podstawek itp.- tak samo.