Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mig 230 Sherman,brak podawania drutu

bodycort 30 Dec 2013 21:22 6627 9
 • #1
  bodycort
  Level 10  
  Witam! Mam problem z moim migiem, przestał działać mi podajnik drutu. Zmierzyłem napięcie na silniku podawania i ma tylko 0,2 V. Podłączyłem go bezpośrednio przez prostownik i tak działa. Zmieniłem również transformator 220 V 50 Hz / 24 V 30 Va na nowy i również zero efektów. W płytce też wymieniłem prawie wszystko na nowe i dalej nic. Jeszce jest tam jeden taki opornik 10W R68J , kształt kwadratowy, ceramiczny, kolor biały i on po zmierzeniu miernikiem ma przejście, właśnie nie wiem czy ma mieć czy nie. Bardzo proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co już może z nim być. Podsyłam zdjęcie płytki i całości.Na jednym zdjęciu są zaznaczone części które już wymieniłem.
  Mig 230 Sherman,brak podawania drutu
  Mig 230 Sherman,brak podawania drutu Mig 230 Sherman,brak podawania drutu

  Dodano po 12 [minuty]:

  Ten opornik, który ma przejście na mierniku jest zaznaczony na pierwszym zdjęciu po prawej stronie, właśnie jego nie wymieniłem.
 • #2
  ojcio
  Level 18  
  sprawdź napięcie przed stycznikiem i za nim sprawdź przejścia na stykach i potencjometr prędkości podawania
 • #3
  bodycort
  Level 10  
  Zmierzyłem i przed stycznikiem jest też 0,2 v i się zmienia na 0,3.Na starym transformatorze jest tak samo, wiec wątpię aby ten nowy też był zepsuty. Potencjometr jest sprawny.
 • #4
  adamkol45
  Level 17  
  Jakie masz napięcia spawania jałowe (między stykiem prądowym a zaciskiem masowym)? Sprawdź jeszcze raz napięcie na styczniku, do którego dochodzi przewód od zasilania z sieci
 • #5
  bodycort
  Level 10  
  Zmierzyłem i na zdjęciu napisałem jakie są napięcia, przed naciśnięciem przycisku na pistolecie i po. Tylko zauważyłem dziś coś takiego - przypadkowo tylna część płytki (radiator Aluminiowy) dotknęła się tej "obudowy" też aluminiowej (zaznaczone na zdjęciu) i posuw zaczął działać, lecz nie było regulacji na potencjometrze, a gdy odsunąłem płytkę, znowu nie działało nic. Gdy znowu przyłożyłem, znowu działało. Dziwne!
  Mig 230 Sherman,brak podawania drutu
 • #6
  adamkol45
  Level 17  
  Zmierz po wciśnięciu przycisku w uchwycie spawalniczym napięcie przemienne (AC) na poszczególnych zakresach prądowych spawania w punktach zaznaczonych czerwonymi strzałkami i opisanymi 1, oraz napięcie DC pomiędzy płytami prostownika zaznaczonymi niebieską strzałką i opisanymi 2.

  Zdjęcie w załączniku, bo nie działa mi skrypt dodawania plików z HDD.
 • #7
  bodycort
  Level 10  
  Więc tak. Czerwona strzałka 1 po naciśnięciu przycisku na 1 biegu ma 19 V i co biega to zwiększa się o 2 V.Natomiast jeśli chodzi o niebieski strzałki oznaczone 2 to tak 24.3 V na pierwszym biegu i co bieg to 2 V więcej.Ale to wszystko sprawdzałem po dotknieciu tej płytki do tej drugiej jak ostatnio opisywałem. Sprawdzałem spawanie na takiej kombinacji i spawa lecz dalej nie ma tej regulacji i "pluje" a nie spawie. A jesli płytka jest odsunieta to nie zobaczyłem.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Zmierzyłem po odciśnieciu tej płytki i też się zwiększa.Podobnie jak wcześniej.
 • #8
  __daniel__
  Level 10  
  bodycort Udało Ci się naprawić to podawanie drutu??
 • #9
  __daniel__
  Level 10  
  problem rozwiązany. Problem był z przełącznikiem zakresu prądu. Nie stykał.
  temat można zamknąć
 • #10
  quarkq
  Level 11  
  Witam
  Spawarka już wiekowa, tak jak ten temat.
  Czy mógłby właściciel takiego shermana podać wartości potencjometrów jakie ma założone w spawarce, pytam głównie o ten od posuwu drutu. U mnie jest 20kom.

  Pozdrawiam