Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka jak nie LG z DD to co?

reallukx 30 Gru 2013 21:24 9024 13
  • #1 30 Gru 2013 21:24
    reallukx
    Poziom 5  

Bylem napalony na pralkę LG F1495BDS ale niezbyt tutaj pochlebne opinie zbiera ten napęd DD. To co innego wybrać? Najlepiej żeby była ta para, cisza, energooszczędność i wytrzymałość. Za tego LG bylem gotów dać ponad 3k wiec może być coś innego w tej cenie jeśli tylko warto.

0 13
  • #2 02 Sty 2014 14:22
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Problem jest taki, że nikt inny nie produkuje pralek z takimi parametrami. Masz do wyboru Lg albo rezygnujesz z niektórych funkcji.
    Mam LG F14A7FDS, jak masz jakieś pytania to z chęcią odpowiem.

Moderowany przez movzx:

Kolega niedawno wyrażał gorące pragnienie podzielenia się wynikami testów konsumenckich gdzie "takie parametry" będą widoczne - a teraz same ogólniki?

0
  • #3 05 Sty 2014 20:39
    mario_d
    Poziom 7  

Też się zastanawiam nad wymianą pralki i oprócz LG, typuję Elektroluxa oczywiście z parą i silnikiem inwertorowym (konkurencja dla DD). Wytypowałem kilka modeli, np:
    1. Electrolux EWF1408WDL
    2. Electrolux EWF1076GDW
    3. Electrolux EWF1487HDW

Sam szukam informacji o propozycjach pralek z parą i nie interesuje mnie Miele (cena i przereklamowana marka), więc zastanawiam się pomiędzy wymienionymi modelami Electroluxa, a LG:
    1. LG F14A8TDS
    2. LG F1495BDS

Pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Długo masz LG F14A7FDS?
    Jaka jest Twoja opinia na temat marki LG, pary oraz silnika 6DD?

0
  • #4 06 Sty 2014 18:13
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Pralkę mam prawie rok. Kupując ją trochę się obawiałem bo opinie na forum Lg ma niepochlebne. Zaryzykowałem i nie żałuję.
    Pralka dość ciężko u mnie pracuję (śred. 7 prań na tydzień) i wywiązuje się z tego znakomicie. Najbardziej zauważalną zaletą DD dla mnie jest cisza. Czy 6 Motion niszczy mniej ubrania nie wiem, żadna z moich pralek nie niszczyła.
    Para to jest to co powinno być w każdej pralce. Dzięki niej używam niższej tem. prania i nie martwię się o bakterie, mam też mniej prasowania. Kolejny plus to duży bęben- możliwość prania dużych rzeczy (poduszki, kołdry itp.) i ma też wpływ na łatwiejsze prasowanie i oszczędności. Pralka ma jeszcze kilka fajnych funkcji nie dostępnych u konkurencji.
    Jakość wykonania bardzo dobra, śmiało można porównać do miele czy b/s
    Polecam.
    Elektrolux/Aeg mają nierozbieralne zbiorniki co jest przegięciem w pralce za te pieniądze.

0
  • #5 06 Sty 2014 20:46
    movzx
    Poziom 39  

norb74 napisał:
    Para to jest to co powinno być w każdej pralce.
    Pic na wodę - tak samo zresztą w ich zmywarkach. Chyba że wierzymy, że te kilka minut "parowania" doczyści pranie/naczynia i zabije bakterie.

2
  • #6 06 Sty 2014 21:54
    norb74
    Użytkownik obserwowany

A w pralkach Miele para to też pic na wodę? Tam działa lepiej bo kosztuje dwa razy tyle?
    Oprócz Lg i Miele pare stosuje Aeg, Electrolux, Ariston- przypadek?
    Nikt nie mówi że para zastępuje pranie tylko jest dodatkiem do niego, podnosząc jego skuteczność i daje dodatkowe możliwość.

0
  • #7 06 Sty 2014 22:03
    movzx
    Poziom 39  

norb74 napisał:
    A w pralkach Miele para (...)?
    Oprócz Lg i Miele pare stosuje Aeg, Electrolux, Ariston- przypadek?
    Jakby to była jakaś genialna technologia to byłaby opatentowana.
    I proszę nie udawać nieprzytomnego że producenci nie podpatrują u siebie nawzajem co ciekawszych rozwiązań, a nic nie wnoszących "bajerów" w szczególności, z powodu jak wyżej.
    norb74 napisał:
    jest dodatkiem do niego, podnosząc jego skuteczność i daje dodatkowe możliwość.
    Czyli jakie? Bo brzmi to jak cytat z ulotki producenta.
    Ja np. widziałem jak to "działa" i twierdzę że to pic na wodę. Wstawię sobie na chwilę otwarty czajnik do środka i będzie tak samo dobrze.
    I moja racja jest na razie tak samo dobra jak każda inna - chyba że Kolega pokaże twarde dane :)

0
  • #8 06 Sty 2014 22:26
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

norb74 napisał:
    A w pralkach Miele para to też pic na wodę?

W jakich modelach? Kolega napisze a ja chętnie sprawdzę jak to wygląda od strony technicznej.
    norb74 napisał:
    Elektrolux/Aeg mają nierozbieralne zbiorniki co jest przegięciem w pralce za te pieniądze.

Wszystkie modele czy tylko te które kolega poznał?

0
  • #9 06 Sty 2014 22:28
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Samsung, Whirlpool też ma pralki parowe.
    Opisz jak to działa skoro widziałeś. Masz pewnie na myśli odświerzanie - tu być może dało by radę wykorzystać czajnik :) ale do prania jakoś tego nie widzę.
    Nie tak dawno wyświetlacz był zbędnym dodatkiem, tak samo funkcja wirowania czy aut. dobór poziomu wody.
    Dodatkowe możliwości to min. niższa temp. prania co wpływa na oszczędność prądu i nie niszczy tak ubrań. O bakteriach i "łatwiejszym" prasowaniu nie wspomne.

Moderowany przez mrhari:

Kolega całokształtem swoich postów z uporem maniaka wskazuje nam tylko jedną i słuszną markę. Z obowiązku obserwuję "twórczość" kolegi i coraz mniej mam wątpliwości że kolega robi to z pełną świadomością kryptoreklamy. Nadaję koledze odpowiedni status. Płacz i żal proszę kierować ponownie do administratora portalu, kolegi gulson.

0
  • #10 06 Sty 2014 22:49
    norb74
    Użytkownik obserwowany

mrhari napisał:
    norb74 napisał:

W jakich modelach? Kolega napisze a ja chętnie sprawdzę jak to wygląda od strony technicznej.

Miele W 5000 WPS Supertronic, W 5965 WPS, W 5877 WPS Edition 111

ciśnie mi się na usta stare powiedzenie
    "matka was więcej nie miał"
    pozdrawiam dyrekcję forum

0
  • #11 25 Lut 2014 11:54
    Nzr90
    Poziom 8  

norb74 napisał:
    Pralkę mam prawie rok. Kupując ją trochę się obawiałem bo opinie na forum Lg ma niepochlebne. Zaryzykowałem i nie żałuję.
    Pralka dość ciężko u mnie pracuję (śred. 7 prań na tydzień) i wywiązuje się z tego znakomicie. Najbardziej zauważalną zaletą DD dla mnie jest cisza. Czy 6 Motion niszczy mniej ubrania nie wiem, żadna z moich pralek nie niszczyła.
    Para to jest to co powinno być w każdej pralce. Dzięki niej używam niższej tem. prania i nie martwię się o bakterie, mam też mniej prasowania. Kolejny plus to duży bęben- możliwość prania dużych rzeczy (poduszki, kołdry itp.) i ma też wpływ na łatwiejsze prasowanie i oszczędności. Pralka ma jeszcze kilka fajnych funkcji nie dostępnych u konkurencji.
    Jakość wykonania bardzo dobra, śmiało można porównać do miele czy b/s
    Polecam.

Przez promocję w media expert usilnie szukam opinii o pralkach lg, dzięki za rzetelną opinię, na pewno pomoże mi zdecydować na zakup. Jaki masz dokładnie model? Czy teraz wszystkie ich pralki mają to całe DD?

0
  • #12 25 Lut 2014 12:23
    norb74
    Użytkownik obserwowany

mrhari napisał:
    norb74 napisał:

norb74 napisał:

Wszystkie modele czy tylko te które kolega poznał?

Jestem ciekaw czy kolega już sprawdził miele, może napiszesz jak to wygląda.

Co do elektrolux/aeg to miałem na myśli pralki z parą. Taką informację dostałem od producenta.

0
  • #13 28 Lut 2014 22:03
    Harmony
    Poziom 9  

Jaka jest ta promocja w Media expert na LG??? A docztałam 200zł na lodówę ;)

0
  • #14 24 Mar 2014 16:57
    merlinekII
    Poziom 15  

Witam
    Wtrącę swoje 3 grosze.
    co do mechaniki DD mogę powiedzieć że cisza spokój (mam 12 letnią LG była w drodze na złom, mały remoncik i dalej działa) minus drogie części

co do innych reklamowych bajerów to
    klasa A+++++ pranie na sucho płukanie także na sucho, co na to alergicy
    para.... oszczędność??? a co zagotuje wodę? chyba że para z niebios, co z syntetykami.
    6 rodzajów obrotów bębna....... znam tylko obroty w lewo i w prawo,
    funkcja pupil....... małe chińskie raczki wyciągają sierść.

Tania pralka = klejony bęben, można zajrzeć pod pralkę i się upewnić,

To co mogę polecić to nie firmę nie sklep ale zwrócenie uwagi na gwarancję i jej czas, powie najwięcej o jakości (przynajmniej tej projektowanej), pralka ma prać a nie ozdabiać marką i mieć tysiąc bajerów, są funkcje standardowe i bajery reklamowe wybór należy do Ciebie.

Ludzie Wiatki i Franie przepraszają (to była wytrzymałość)

tani sprzęt to krótka gwarancja, średnia wytrzymałość gwarancja plus 10% oraz brak możliwości napraw (doświadczenie).

1