Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira 2.2 benzyna - Słabnie po przejechaniu około 25 km

30 Gru 2013 21:28 2196 5
  • Poziom 13  
    Witam.Mam problem bardzo pilny z opisanym autkiem.Żona przejechała około 100 km i auto zaczęło słabnąć aż do zgaśnięcia.Po kilku minutach i telefonicznej rozmowy odpaliła samochód i przejechała około 25 km.Niestety sytuacja powtórzyła się parokrotnie aż do niemożliwości odpalenia auta.Po dotarciu do niej niestety akumulator został już rozładowany (awaryjne,radio).Zaciekawiła mnie jednak jedna rzecz że wentylatory chłodnicy i klimatyzacji pracowały cały czas nawet po wyłączonym zapłonie.Po ściągnięciu klem z akumulatora i ponownym założeniu wentylatory przestały działać lecz po próbie odpalenia samochodu zaś zaczęły działać aż do ponownego rozłączenia akumulatora.Czy posiada ktoś schemat zasilania wentylatorów z opisem przekażników i bezpieczników lub spotkał się z podobnym przypadkiem?Dodam że dużo wcześniej miałem problem z ładowaniem i pierwsze co to dało się odczuć wspomaganie kierownicy ponieważ jest tam ono elektryczne i dalej wariacje z licznikami lecz tu jest trochę inaczej tzn wentylatory chłodnic pracują cały czas.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Pracują bo samochód jest w trybie awaryjnym zrób diagnostykę a wentylatory narazie zostaw.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    To znaczy bez kompa nie podchodzić.A czy jest inna możliwość wychwycenia numeru błędu?Dodam że żadna kontrolka awarii silnika ani numer nie wyświetlił się.
  • Poziom 24  
    Lub przekaźnik się zlepia
  • Poziom 13  
    Fakt, wentylatory to awaryjnie zachowanie.Powód zamieszania to wtyczka z cewki albo jak to nazwać rożdzielacza.Dziękuje za ukierunkowanie przyczyny.Temat zamykam.