Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kolumn do Sony STR DB930 QS

jatko 30 Dec 2013 21:29 3192 3
    jatko
    Level 2  
    Witam,

Dostałem ostatnio "w spadku" amplituner Sony STR DB930 QS i potrzebuje do tego dobrać kolumny. Do tej pory jedyny "lepiej pogrywający" sprzęt którego słuchałem to były Creative progamer G500, więc zadowoli mnie chyba wszystko.

-pokój 20m2
    -budżet 1000-1500zł
    -zastosowanie muzyka(rock) /filmy - 50/50

Rozważałem
    TAGA HARMONY TAV-606 v.3
    Jamo HCS S606

Biorę też pod uwagę zakup samych frontów i dokupienie z czasem reszty
    np TAGA HARMONY AZURE F-60

Poza tym zastanawiam się czy na 20m2 nie wystarczyłby zestaw złożony z C-40 S-40

W miarę możliwości będę chciał ich odsłuchać - o ile namierzę na Podlasiu salon który będzie miał je w ofercie

Czy jest sens iść w tym kierunku, a może jednak polecicie coś innego?
    k52
    Level 32  
    Te wpisane propozycje to już przesłuchane modele ( podobała Ci się ich gra ?), czy tzw. wymyślone przez znajomych, internet etc. Za te pieniążki to poza wyglądem nic ciekawego nie reprezentują :(
    Jeśli stawiasz też na wygląd to w tej cenie może uda się poszukać sporo lepiej grające : yamaha ns-555, yamaha ns-50, mission mx4 czy mx5 ,jbl es 80, jbl e 80, monitor audio mr4, że nie wspomnę o używanych np AE, elacach, quadralach .
    jatko
    Level 2  
    Powyższy wybór padł pod wpływem internetu, dlatego się zgłosiłem o pomoc w wyborze drogi. W sobotę zobaczę co można posłuchać w pobliskich salonach.

Skupię się jednak na wyborze samych frontów, mogę delikatnie przekroczyć budżet. kryterium muzyka rockowa.
    W filmach chyba każde sobie poradzą. Jako że soniacz jest sprzętem zdobycznym i może pochodzić miesiąc jak i kilka lat, skupie się na razie na stereo do muzyki, a gdyby sprzęt mi padł, to kupie wzmacniacz stereo.
    k52
    Level 32  
    w filmach każde sobie poradzą, tyle że w filmach większość osób chce basu i tu nie każde sobie poradzą. Nie licz że spory boczny głośnik w jamo 606 coś da, tłoczy powietrze jak poczciwe altusy, ale basu z tego niewiele i rozlazły jak guma od starych majtek, góra pasma też cienka. Druga sprawa to problem z ustawieniem go, albo do środka, lub na zewnątrz, w każdej opcji ma to efekt kiepskiego stereo . Jedyny plus to niezła obudowa, ale wolałbym już taga azure, choć w tej cenie masz yamaszki ns-555, a grają i wykonane są lepiej .
    Słabość kolumn najbardziej obnaża muzyka i to ta "wieloinstrumentowa", szybka np. rockowa. Ze sporą werwą grają z nowych tanich wspomniane yamahy, jbl-e, missiony mx4, 5 , monitor audio mr4, quadral quintas, heco victa, a używane potężnie grające klipsche f-3, rf 52, cantony, elac trafisz na aukcjach .