Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuje udoskonalić komputer stacjonarny.

30 Dec 2013 23:44 1398 11
  • Level 9  
    Mój komputer to :
    procesor :E4300 1.8 zamierzam zrobić OC do 3
    płyta główna : p5l-vm 1394
    zasilacz :450W
    karta graficzna :zintegrowana Media 950
    ram:1gb DDR2

Planuje podkręcenie procesora do 3 , a 400 zł chciałem przeznaczyć na 2gb ram ,
    zastanawiam się nad kartą 450 i nie wiem czy to jest dobry wybór.Nie wiem czy mam kupic zasilacz czy może ten starczy.

Karta graficzna może być inna zależy mi żeby pograć w 4 na wysokich i BF 3 na chociaż 40 fp.

Proszę was żebyście złożyli mi komputer z tą płytą główna,ram,i procesorem.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator on vacation ...
    kacperno wrote:
    zasilacz :450W DEER

kacperno wrote:
    Nie wiem czy mam kupic zasilacz czy moze ten starczy

Nie starczy. Do wymiany na wczoraj.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    OC na tym zasilaczu grozi spaleniem sprzętu i pozarem.

400zł to za mało, by GTA 4 i BF3 chodziły płynnie na tej platformie.

Dodano po 2 [sekundy]:

kacperno wrote:
    zasilacz :450W DEER

kacperno wrote:
    Nie wiem czy mam kupic zasilacz czy moze ten starczy

Nie starczy. Do wymiany na wczoraj.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    OC na tym zasilaczu grozi spaleniem sprzętu i pozarem.

400zł to za mało, by GTA 4 i BF3 chodziły płynnie na tej platformie.
  • Level 9  
    Najpierw chciałem wymienić zasilacz na mocniejszy i potem kombinować z OC procesora.
    Może zapomnijmy o tym 4 i BF3 .Chciałbym chociaż zrobić z tym komputerem co się da żeby W.O.T. of tank chodził na dobrych ustawieniach.Bede tylko czasami sobie wchodził na komputer żeby pograć od czasu do czasu w różne gry

Dodano po 4 [minuty]:

Zapomniałem dodać że szukam używanych części a nie nowych.
    To szukaj mocnego zasilacza 450W z mocnymi liniami +12V (około 100-150zł)
    Do tego dołóż ze 2GB RAMu.
    Kup Kartę GF9600GT DDR3 (około 100zł), zrób OC procesora i ciesz się starszymi grami.
    400zł wystarczy, a może jeszcze zostanie.
    Gdybyś zdobył dodatkowe fundusze - możesz dołożyć HD7770 DDR5 na "zaś", ale sama ta karta to wydatek 300zł.

Do BF3 i GTA4 potrzeba nowszej platformy.
  • Level 25  
    Co do zasilacza Deer, sam mam Deer 400W i ciągnie mi Phenoma II X4 945 + 9800GT + 2 dyski+ DVD+ Tuner dvb-t na usb i daje dobre napięcia, a mam go od hmm... 7-8 lat.
    Regularnie czyszczony, co prawda mega głośny ale jak dotąd chodzi bez problemów.
    Co prawda po OC proca ledwo dyszy, więc nie mam żadnego OC, ale Deer to wcale nie aż taki no- name jakby sie wydawało.

A jeżeli kolega ma Deera 450W z wiatrakiem tym dużym 120mm. to był to dobry zasilacz.. dobry czyli jeżeli go nie przeciążasz to sie nie zjara
  • Level 9  
    Co byście mi doradzili gdybym miał do dyspozycji aż do 1000zł.
    Ja bym kupił corsair series vs 650w.
    I cuda gtx650ti 2gb.
    Pograł bym jakiś czas na tym a potem kupił bym płytę główną ga-970A-D3 i do tego procesor AMD z fx-6300 am3+ i ok 8 GB ram .Co wy na tą którą sam wymyśliłem
  • Level 24  
    Do gier w żadnym wypadku AMD.
    Zasilacz np. Corsair VS 450W.
    Procesor: G3430.
    Płyta: na chipsecie H81.
    4 GB RAM DDR3
    Dozbieraj 100-150 zł i dokupisz do tego HD7770.
    Dysk rozumiem, że masz SATA?
    kacperno wrote:
    Co byście mi doradzili gdybym mjał do dyspozycji aż do 1000zł.
    Ja bym kupił corsair building series vs 650w.
    I geforca cuda gtx650ti booster 2gb.
    Pograł bym jakiś czas na tym a potem kupił bym płytę główną ga-970A-D3 i do tego procesor AMD z fx-6300 am3+ i ok 8 GB ramu .Co wy na tą konfiguracjię którą sam wymyśliłem

patrykpeczek1 wrote:
    Do gier w żadnym wypadku AMD.
    Zasilacz np. Corsair VS 450W.
    Procesor: G3430.
    Płyta: na chipsecie H81.
    4 GB RAM DDR3
    Dozbieraj 100-150 zł i dokupisz do tego HD7770.
    Dysk rozumiem, że masz SATA?

Po sprzedaży obecnych podzespołów jest to bardzo realne. Sugerowałbym jednak zamiast Corsair VS kupić XFX Core bądź Corsair serii CX (najlepiej CX500)

Dodano po 12 [minuty]:

rradek01 wrote:
    Co do zasilacza Deer, sam mam Deer 400W i ciągnie mi Phenoma II X4 945 + 9800GT + 2 dyski+ DVD+ Tuner dvb-t na usb i daje dobre napięcia, a mam go od hmm... 7-8 lat.
    Regularnie czyszczony, co prawda mega głośny ale jak dotąd chodzi bez problemów.
    Co prawda po OC proca ledwo dyszy, więc nie mam żadnego OC, ale Deer to wcale nie aż taki no- name jakby sie wydawało.

A jeżeli kolega ma Deera 450W z wiatrakiem tym dużym 120mm. to był to dobry zasilacz.. dobry czyli jeżeli go nie przeciążasz to sie nie zjara

Nie nadarmo powstała "Czarna lista zasilaczy" - są to produkty z zserii "loteria" - może się uda i PC będzie działał długo, a może się nie udać i zasilacz przeżyje uwalając któryś podzespołów. Osobiście już nie ryzykuję po spaleniu MoBo i Karty Graficznej przez Codegena.

Używanie markowych zasilaczy ma jeszcze jeden plus - dzięki niemu możesz spokojnie dokonywać OC, bez ryzyka o brak mocy, poziom hałasu itd. Oczywiście musi być odpowiednio dobrany do konfiguracji (starsze sprzęty - mocna +5V linia (Socket A, Socket 370), nowsze sprzęty - mocniejsza linia +12V, najlepiej około 20A każda)
    Deer nie należy do grona polecanych marek i nie raz sprawił, że system (PC) nie działał poprawnie, a w ekstremalnych przypadkach - z PC pozostał tylko zasilacz i obudowa - reszta poszła na złom)
    Na PSU nie ma co oszczędzać! Głupotą jest kupować komputer za 1000 zł wzwyż, z zasilacz dobierać za 30zł. Warto to mieć na uwadze. Bo ileż ten Deer może być wart?;)
  • Level 43  
    rradek01 wrote:

Jak tobie działa to nie znaczy że u kogoś będzie. Ja nawet markowych zasilaczy nie używam dłużej jak 5 lat a co dopiero taka atrapa 8 letnia. Ale twój sprzęt twoja sprawa, żeby nie było. Chociaż kiedyś nawet te pseudo zasilacze były trochę lepsze niż obecnie prócz Codegenów :lol:
  • Level 43  
    Tak będzie dobrze, chociaż 9800GTX+ to stara grzałka. Za podobne pieniądze kosztują nowsze GTS450