Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1200 zł. Którą wybrać?

31 Gru 2013 00:26 12150 21
  • Poziom 7  
    Witam Szanownych Forumowiczów!
    Jestem tutaj nowy i co Was nie zdziwi .... szukam pralki. Przeryłem internet, od 3 godzin głównie Wasze forum i nie ukrywam, że mam w głowie niezły mętlik jeżeli chodzi o dawkę informacji w krótkim okresie czasu :)
    Ale do brzegu... szukam pralki, na którą mogę wydać maks 1200 zł, ale biorąc pod uwagę poświąteczne wyprzedaże chętnie zmieściłbym się w 1000 zł. Pralka potrzebna jest dla 2 osób, mile widziane zabezpieczenie przed zalaniem i opcja 1/2.
    Z tego co udało mi się wyczytać to warto zwrócić uwagę na wymienność bębna, łożysk, tudzież zainwestować w direct drive.

Oto co wytypowałem:

1. SAMSUNG WF60F4E1N2W - z tego co wyczytałem gdzieś w necie: dobry stosunek jakości do ceny;
    2. GORENJE WS 5229 - made in EU, a nie China; wymienne łożyska i bęben
    3. GORENJE WA6129 chwalona na forum; zalety - jw.;
    4. Bosch Maxx WAE20165PL wymienne łożyska i bęben;
    5. AMICA AWX612D - kumpel zachwalał;
    6. GORENJE W 6503/S made in EU, a nie China; wymienne łożyska i bęben; opcja 1/2 wsadu;

Osobiście skłaniam się ku numerowi 2 lub 6, ale może zainwestować w direct drive LG tak chwalony za granicą. Znalazłem model za 1300 zł w MM - LG F-12B8QD.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i konstruktywne opinie. Oczywiście jeżeli uważacie, że wybrałem szrot i macie coś innego do zaproponowania, to proszę śmiało krytykować i dodać swoje propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Opcja nr. 6 ma zdaje się już zalane łożyska.

Zresztą wymiana łożyska jak się dziś dowiedziałem to "jedyne" 400 złotych.

Więc wolę kupić nową tanią pralkę.
  • Poziom 7  
    qstosz napisał:
    Opcja nr. 6 ma zdaje się już zalane łożyska.

Zresztą wymiana łożyska jak się dziś dowiedziałem to "jedyne" 400 złotych.

Więc wolę kupić nową tanią pralkę.

ok, czyli 2 będzie najlepsza? a co myślicie o tym Boschu, tudzież LG z DD? chyba, że macie jakieś inne pomysły ...
  • Poziom 17  
    A może używana Miele? Do serwisu centralnego Gorenje można napisać pytanie o rodzaj bębna. Bardzo szybko odpowiadają.
  • Poziom 8  
    kolego ja miałem podobny problem.Powiem tak wszystkie to do jednego worka,ja wybrałem beco bo na wybrane modele jest gwarancja 5lat bez dopłaty,wystarczy się zalogować na stronie producenta.Tak więc masz spokój przez 5lat a po pięciu to i tak się pralka odrobi.do 1200zł to i tak jak coś siądzie to z reguły nie opłaca się naprawiać.Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    "kolego ja miałem podobny problem.Powiem tak wszystkie to do jednego worka,ja wybrałem beco bo na wybrane modele jest gwarancja 5lat bez dopłaty,wystarczy się zalogować na stronie producenta.Tak więc masz spokój przez 5lat a po pięciu to i tak się pralka odrobi.do 1200zł to i tak jak coś siądzie to z reguły nie opłaca się naprawiać.Pozdrawiam."

Jakie są warunki gwarancji? Gwarantowany czas naprawy? Sprzęt zastępczy?
  • Poziom 11  
    W ostatnim teście pralek niby niezależnej organizacji konsumenckiej jakiej to wiadomo na pierwszych 7 miejscach na przemian miele i samsung. Model z tej samej serii co Twoja propozycja Samsung WF60F4E0N2W 7 miejsce, polecany przez nich stosunek jakość/cena.
    Ja aktualnie wybieram między Twoją pozycją 1 i 5 ze względu na rozbieralny kosz i że muszę mieć max 43cm głęboką. Samsunga muszę jeszcze oblukać niektóre wąskie pralki mają naprawdę płytki bęben jak np. Bosch maxx5 WLX.
    Na plus dla samsunga przycisk dodatkowe płukanie czego w Amice brak.
  • Poziom 7  
    astw napisał:
    A może używana Miele? Do serwisu centralnego Gorenje można napisać pytanie o rodzaj bębna. Bardzo szybko odpowiadają.

wedle strony producenta bęben jest z carbotechu, czyli stali nierdzewnej.

Poza tym wyczytałem w jakiejś opinii, że ten samsung ma wymienne łożyska, ale podejrzewam, że to niekoniecznie musi być prawda....

Czyli Waszym zdaniem, który model byłby najkorzystniejszy?
  • Poziom 8  
    kolego ASTW na stronce producenta jest wszystko o warunkach gwaranci.:|
  • Poziom 7  
    byłbym wdzięczny jeszcze o odpowiedź na 2 pytania:
    - Czy pralka samsunga ma wymienne łożyska?
    - jakie są Wasze typy jeżeli chodzi o te modele?
  • Użytkownik obserwowany
    milinet napisał:
    W ostatnim teście pralek niby niezależnej organizacji konsumenckiej jakiej to wiadomo na pierwszych 7 miejscach na przemian miele i samsung. Model z tej samej serii co Twoja propozycja Samsung WF60F4E0N2W 7 miejsce, polecany przez nich stosunek jakość/cena.
    Ja aktualnie wybieram między Twoją pozycją 1 i 5 ze względu na rozbieralny kosz i że muszę mieć max 43cm głęboką. Samsunga muszę jeszcze oblukać niektóre wąskie pralki mają naprawdę płytki bęben jak np. Bosch maxx5 WLX.
    Na plus dla samsunga przycisk dodatkowe płukanie czego w Amice brak.

Podaj te testy, bo w tych do których ja mam dostęp sytuacja wygląda całkiem inaczej.
    http://www.which.co.uk/home-and-garden/laundr...ning/reviews/washing-machines/best-buy/table/
    1.Samsung WF80F5E5U4W
    2.Miele W3370 review
    3.LG F1495BDS
    w pierwszej 27 są min: 1 Samsung, 7 Miele, 3 Lg, 5 Bosch, 8 Hotpoint
    Za 5 stówek mogę kupić beko 6kg.

Więc sens jest.
  • Poziom 12  
    lopezramirez napisał:
    wedle strony producenta bęben jest z carbotechu, czyli stali nierdzewnej.

Carbotech to materiał zbiornika i jest to tworzywo sztuczne. Bębny zawsze są stalowe.
  • Poziom 1  
    Bezpośrednio z beko.

Wystarczy?
  • Poziom 7  
    lopezramirez napisał:

czy mógłbym prosić o odpowiedź na te pytania? dzięki
  • Poziom 18  
    lopezramirez napisał:

Upewnij się tylko, czy owy model to na pewno 100% od góry do dołu Samsung, bo te modele tańsze miały tylko logo i programator Samsunga, reszta to była Amica.
    Ja osobiście wybrałem Boscha ze wsadem 7 kg, do tego z wyświetlaczem, model wybrany przez Ciebie też na początku brałem pod uwagę, ale sugerując się małżonką dołożyłem kilkanaście dyszek żeby ten wyświetlacz był.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie
    znalazłem jeszcze pralkę LG z silnikiem DD za przyzwoitą cenę - LG F-10B9LD (ok. 1050 zł w Saturnie i MM). Czy ktoś miał może do czynienia z tym modelem?
  • Poziom 8  
    lopezramirez napisał:
    Witam ponownie
    znalazłem jeszcze pralkę LG z silnikiem DD za przyzwoitą cenę - LG F-10B9LD (ok. 1050 zł w Saturnie i MM). Czy ktoś miał może do czynienia z tym modelem?

Teraz w media expert jest promocja na ich pralki. Mnie się wiele modeli podoba i ze wzgledu na okazję chciałbym kupić, czekam więc na opinie, ma ktoś taką pralkę?
  • Poziom 7  
    Nzr90 napisał:
    lopezramirez napisał:
    Witam ponownie

Teraz w media expert jest promocja na ich pralki. Mnie się wiele modeli podoba i ze wzgledu na okazję chciałbym kupić, czekam więc na opinie, ma ktoś taką pralkę?

ostatecznie kupiłem model F-12B8ND i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Pralka działa bardzo cicho, obsługa jest prosta i intuicyjna, no i wszystkie niezbędne programy są. Co do zużycia wody i prądu jeszcze ciężko mi cokolwiek powiedzieć
  • Poziom 9  
    Witam
    Ja jestem zainteresowany kupnem tej Amici AWX612D
    W chwili obecnej jest to już dość "stary" sprzęt jak na swój cykl życia i dlatego dobrze znany (a przynajmniej takie mam wrażenie).

Mam pytanie odnośnie tego jak wygląda serwisowanie pralek amici.
    Czy proces składania zgłoszenia serwisowego jest jakoś utrudniany?
    Czy amica udziela dodatkowej gwarancji na ten konkretny model np. 5 lat.

Ogólnie jak to jest z tym modelem gdy już coś się z nim złego zacznie dziać.

Aha. Jestem z pomorza więc było by miło gdyby ktoś mógł wskazać jakiś dobry serwis z tej części kraju. W miarę możliwości i wiedzy rzecz jasna.

Pozdrawiam