Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV/monitor z tunerem TV?

akcent76 31 Gru 2013 12:08 2013 5
  • #1 31 Gru 2013 12:08
    akcent76
    Poziom 8  

Dzień dobry
    poszukuję monitora z tunerem TV. Nie jestem graczem, w związku z tym wykorzystanie sprzętu sprawdza się do Internetu, filmów oraz telewizji. Posiadam zewnętrzny dekoder TV sat podłączony via HDMI. Znalazłem już nawet ciekawy model LG, jednak doczytałem, że PIP (na jakim mi b. zależy) jest dosyć, hmm... ubogi. Tzn.:
    1. nie ma możliwości zdefiniowania miejsca oraz rozmiaru pola z obrazem z innego źródła,
    2. nie wiadomo co z dźwiękiem (słychać audio z tv sat?),
    3. podobno obsługa odbywa się jedynie via wewnętrzny tuner - czy to dyskwalifikuje możliwość pracy na PC i równoległego podglądu co się dzieje np. w TVP?

Może ktoś zna producenta (model) spełniający w/w wymagania?
    Dziękuję

(przepraszam za crosspost, ale w dziale "komputer" ostatnia odpowedź z kwietnia ;)

• #2 31 Gru 2013 14:40
    eM!
    Poziom 13  

Może zamiast rozwiązania PiP wygodniejsze będzie PaP (dzielenie obrazu na pół)?
    Taką funkcję posiada choćby zeszłoroczny model HX85 ale on zaczyna się od 40".
    Oczywiście PaP jest regulowane.
    Ze świeższych modeli możesz spojrzeć na Sony W655A, który zaczyna się od 32" i chyba będzie bardziej poręczny do zastosowania go jako monitor.
    [url=http://www.sony.pl/product/tv-80-32-lcd/kdl-32w655a/dane-techniczne#tab}dane techniczne od W6[/url]

Napisz więcej szczegółów odnośnie wielkości i ceny

• #3 31 Gru 2013 15:11
    akcent76
    Poziom 8  

eM! napisał:

Napisz więcej szczegółów odnośnie wielkości i ceny

Jasne, mea culpa.
    Potrzebuję coś max na 24''.

• #4 31 Gru 2013 16:50
    eM!
    Poziom 13  

Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad TV, który będzie podpięty do PC/laptopa przez HDMI. Gdy czasy się zmienią i będziesz potrzebował TV jako zwykły TV to masz już gotowe rozwiązanie. W rozmiarach do 24" ciężko będzie znaleźć coś dobrego jako TV. Raczej będzie to rozbudowany monitor ale niekoniecznie dobry do dłuższego oglądania TV.

Pytanie jeszcze odnośnie PiP oraz PaP. Czy takie rozwiązanie (PaP) będzie Cię interesowało?

• #5 31 Gru 2013 17:44
    akcent76
    Poziom 8  

eM! napisał:
    Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad TV, który będzie podpięty do PC/laptopa przez HDMI. Gdy czasy się zmienią i będziesz potrzebował TV jako zwykły TV to masz już gotowe rozwiązanie. W rozmiarach do 24" ciężko będzie znaleźć coś dobrego jako TV. Raczej będzie to rozbudowany monitor ale niekoniecznie dobry do dłuższego oglądania TV.

Pytanie jeszcze odnośnie PiP oraz PaP. Czy takie rozwiązanie (PaP) będzie Cię interesowało?

Ależ takie jest założenie. W sypialni tylko jedno "szkiełko", służące zarówno do PC, jak i do TV. Problemem nie jest decyzja "czy", tylko "co". Wybór padł na LG M2482D-Pz, ale to właśnie jego PIP nie od końca mi odpowiada (a raczej to co przeczytałem o nim, nie do końca mnie satysfakcjonuje). Druga opcja to Samsung T24C370EW, ale tutaj także opieram się jedynie na lekturze...

• #6 03 Sty 2014 10:55
    akcent76
    Poziom 8  

Aktualizacja:

Po wnikliwej analizie ;) okazuje się, że PIP w modelu LG, który miał zostać zakupiony NIE obsługuje zewnętrznych źródeł sygnału. Tj. pracując na PC w PIPie podejrzę tylko programy zapisane w wewnętrznym tunerze TV (np. kablówka), ale już w przypadku dekodera TV sat przysłowiowa d...a.

Ma ktoś pomysł, gdzie szukać dalej?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME