Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW m20b20 - Impulsator z aparatu zapłonowego, zasada działania

31 Gru 2013 12:40 3558 6
  • Poziom 22  
    Witam,

Pytanie mam takie, ponieważ przerabiam silnik m20b27, chciałem zastosować aparat zapłonowy starego typu z m20b20 w celu kompletnego pozbycia się komputera, jednakże znajduje się w nim impulsator, o którym nic nie wiem.
    Z tego co widzę po zdjęciach to ten aparat podobny jest do aparatu zapłonowego jaki stosowany jest w Skodzie Favorit (jeżeli chodzi o ten pierścień impulsatora) i zastanawiam się, czy można by było wykorzystać moduł zapłonowy ze skody (lub z innego auta) w celu współpracy z tym aparatem.
    Niestety, nie mam żadnych informacji na temat tego aparatu, nie mogę pomierzyć tego impulsatora ponieważ jeszcze nie zakupiłem tego aparatu (nie chcę go kupować w ciemno)
    Schemat aparatu zapłonowego o który mi chodzi
  • Poziom 42  
    Pod ten impulsator/aparat możesz podłączyć np. taki moduł od poloneza i heja do przodu...
  • Poziom 39  
    Patrząc w paletę opla masz jeszcze ciekawsze moduły, szukaj pod hasłem układ magnetoindukcyjny. Swoją drogą nie przepadam za nim, nie masz możliwości montażu aparatu z czujnikiem halla?
  • Poziom 22  
    Ok, dowiedziałem się jak wygląda ten aparat. W środku jest system podobny do tego z favorit, czyli cewka indukcyjna, tylko, że w BMW ona ma 1000ohm a w favorit >3000ohm. Trzeba poszukać w takim razie odpowiedniego modułu, może coś podpowiecie?
  • Poziom 10  
    Hej

Sam też potrzebowałem zmodyfikować zapłon, mało tego wywaliłem wtrysk i wsadziłem gaźnik. W miejsce zaślepki nad pompą olejową wstawiłem aparat zapłonowy a jako moduł zapłonowy posłużył mi APE05. BMW m20b20 - Impulsator z aparatu zapłonowego, zasada działania
    Całoś działa poprawnie.

Pozdrawiam Miras
  • Poziom 22  
    Hej,
    Dzięki bardzo za informację, ja zakupiłem już aparat starego typu i moduł poloneza jak na zdjęciu wyżej (nie APE05 tylko GL 200, ma podobno najlepsze parametry ze wszystkich polonezwoskich).
    Jaki gaźnik wykorzystałeś?
    Regenerowałeś swój aparat zapłonowy? U mnie jest dosyć duży luz który wypadało by ogarnąć przed montażem.
  • Poziom 10  
    Hej.
    Gaźnik mam od Żuka (taki był pod ręką).
    Aparat zapłonowy miałem w dobrym stanie (bez luzów), ze względów konstrukcyjnych (zmiana kolektora dolotowego) musiałem go obniżyć by zmieścił się pod kolektor.
    Jakbyś miał pytania to dzwoń 537 778 776, zresztą pochwal się swoimi rozwiązaniami.
    Pozdrawiam Miras