Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GOY 105 - Czyszczenie styków programatora

berix24 31 Gru 2013 13:48 2631 2
  • #1 31 Gru 2013 13:48
    berix24
    Poziom 13  

Witam! Mam problem z tą pralką z programem na 30minut. Do tej pory wszystko było ok, ale niedawno coś się jej podziało i za każdym razem przeskakuje i pokazuje pranie na 90 min....

opamp piszę że wystarczy rozebrać programator i wyczyścić styki - wiecie może jak to zrobić? Jak się dostać do programatora w tej pralce?? Z góry dzięki

0 2
  • #2 31 Gru 2013 20:02
    berix24
    Poziom 13  

Już się dostałem do programatora, wyczyściłem styki i podgiąłem blaszki. Niestety dalej to samo się dzieje.. Na programie 30 min przełącza się automatycznie do 90 min.. Wie ktoś jaka może być inna przyczyna??

Dzisiaj był u mnie serwisant i powiedział, że programator (moduł elektroniczny) jest do wymiany.. Koszt taki to ok 500zł... Podobno pamięć programatora się zawiesiła - nie ma możliwości jej zresetowania lub przeprogramowania? Serwisant powiedział, że tylko wymiana...

0
  • #3 14 Sty 2014 19:08
    berix24
    Poziom 13  

Dla śledzących temat. Pralka już działa:) Wadliwy okazał się wybierak do programów - koszt 60 zł. Ale żeby do tego dojść trochę czasu i siedzenia przy kompie mi to zajęło.
    Otóż gość, który był u mnie i powiedział, że moduł jest zepsuty i do wymiany grubo się mylił... Po przeczytaniu troche informacji na temat pralki okazało się że moduł w niej jest programowalny! A więc nie trzeba go wymieniać na nowy tylko wystarczy zanieść układ scalony modułu do serwisu Candy i za kwotę 25zł wgrali mi nowe oprogramowanie:) Byłem szczęśliwy, że to wystarczy na mój problem.. Okazało się, że pralka dalej robiła swoje jak na początku - nie było żadnych zmian. Pomyślałem wtedy o wymianie wybieraka programu - akurat gość w serwisie miał go na stanie. Wymieniłem i działa jak funkiel nówka:))

Pozdrawiam

0