Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

espace 4 - monitory LCD w zaglowkach, podłączenie

minitec 31 Dec 2013 14:44 5181 7
    minitec
    Level 10  
    Witam

Poszukuje schematu lub pomocy w podłączeniu zasilania oraz wejścia video w fabrycznych zaglowkach do Renault espace 4 po lifcie, w każdym zaglowki są dwie wiązki przewodów, zasilanie, wejście AV oraz sterowanie pilotem, jednak nie wiem dokładnie jak je podłączyć, moje auto nie miało fabrycznie zamontowanych wiec chce podłączyć je pod dowolne źródło AV.

Dziękuję i pozdrawiam
    milejow
    Level 43  
    Zrób zdjęcie tych wiązek.
    milejow
    Level 43  
    Chwileczkę, kupiłeś zagłówki z monitorami, tak?
    minitec
    Level 10  
    Tak z ekranami, są rozebrane, monitory sa podlaczone tasma do płytki która widać na zdjęciu, problem tylko mam z tymi przewodami zasilania.
    Ta kostka z przewodami leci potem wewnątrz słupków zaglowka w oparcie.
    milejow
    Level 43  
    Nikt ci nie poda pinologii złączy ekranu z płytą sterującą, chyba, że producent, marne szanse abyś coś takiego znalazł. Cały zagłówek ma jakieś złącze do podłączenia z resztą auta?
    Na serwisowej dokumentacji do modelu 2007 nie ma nic o tych monitorach, przykro mi.
    minitec
    Level 10  
    Przewody są przeciętne , po nowym roku posiedzę jeszcze nad ścieżkami może po nich znajdę chociaż zasilanie, potem wejście video.
    Musze odlutowac aluminiowa blachę z drugiej strony która zasłania płytkę.
    Z resztą auta jest ta wtyczka widoczna na zdjęciu.
    Dziękuję.
    minitec
    Level 10  
    Zasilanie znalazłem po diodzie, są to czarny i pomarańczowy przewód na środku kostki, problem teraz jest taki ze monitor włącza się widocznie pilotem i jak zrobić to teraz aby włączyć go bez niego, w najgorszym wypadku wstawię w zaglowki panele LCD i elektronikę z innych monitorów doczepić na zaglowki które mają wejście AV i zasilanie bezpośrednio. Problem jet tyło taki ze tam panele LCD wyświetlają obraz do góry nogami gdy je za montuje w zaglowki renault są one asymetryczne umieszczone w metalowej obudowie panelu, podobnie są oryginalne renault, tyle że wyświetlają obraz odwrotnie.