Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop starszy Samsung ..odbiór na Tv Philips z wejściem HDMI

marioavario 31 Gru 2013 15:08 1923 12
  • #1 31 Gru 2013 15:08
    marioavario
    Poziom 5  

Posiadam starszego laptopa z wejściem takim VGA
    a Tv to nowy philips wejściem HDMI
    ...wiem że przez kabel gdzie jest wejście HDMI i ten od laptopa to jest VGA nie będę miał dźwięku ..dlatego przesyłam wszystkie wtyczki na zdjęciu jakie mam w TV żebyś cie poradzili czy któreś dało by się wykorzystać i jakoś to podłączyć nie kupując adaptera..Proszę o pomoc bo jestem zdesperowany a dopiero TV nowego kupiłem i z lapkiem muszę się wstrzymać..:(

• #2 31 Gru 2013 16:11
    ziomus90210
    Poziom 35  

Nic z tego. Bez specjalnych przejściówek nie da rady. I mylisz się co do VGA niebieskie gniazdo to jest analogowy sygnał. Cyfrowy odpowiednik HDMI bez dźwięku to DVI białe gniazdo.

• #3 31 Gru 2013 16:49
    tzok
    Moderator Samochody

Potrzebna jest przejściówka z elektroniką... wcale nie tania:
    http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=986169&gclid=CNnumdbm2rsCFUNe3godnksAIw
    (jest też na Allegro ale 20zł drożej: "Konwerter przejściówka z VGA na HDMI + USB + Jack").

Przejściówki "w drugą stronę" są o dziwo sporo tańsze.

• #4 31 Gru 2013 20:14
    marioavario
    Poziom 5  

TZOK wielkie dzięki nic tylko zamawiam cena do przełknięcia ...Powiedzcie mi jeszcze po za tą przejściówką jaki kabel będzie jeszcze potrzebny żeby mieć wszystko i tylko podłączyć wszystko odpowiednio i w ustawieniach się pobawić z rozdzielczością ..

Dodano po 2 [minuty]:

hmm z tego co widzę to pozostanie jeszcze kupić kabel z wtyczkami HDMI z obu stron?

• #5 31 Gru 2013 20:17
    tzok
    Moderator Samochody

Tak, do podłączenia potrzebujesz jeszcze kabel HDMI.

• #6 31 Gru 2013 21:20
    marioavario
    Poziom 5  

TZOK jeszcze jedna prośba do Ciebie ...Możesz podać mi linka z odpowiednim kablem z dwoma końcówkami HDMI z tej samej strony co dałeś mi linka adaptera , przejściówki VGA do HDMI ...Będę wdzięczy , tam tyle tego jest że nie mam pewności a zawsze to będzie raz płacone za przesyłkę jak zamówię dwie rzeczy od razu ..aaa udanego sylwestra ..bardzo mi pomogłeś :):) cały dzień siedziałem i czytałem po forum aż dostałem konkretny link:)

• #7 31 Gru 2013 21:31
    tzok
    Moderator Samochody

Przecież jak wejdziesz na tę stronę co dałem link to na dole masz "kup w zestawie" przejściówka + kabel HDMI...

Tu masz link do tego kabla:
    http://www.conrad.pl/Kabel-HDMI,-SpeaKa-Profe...=conrad&pi=325235&ci=SHOP_AREA_258249_0410106

• #8 19 Sty 2014 21:08
    marioavario
    Poziom 5  

TZOK witam wszystko co zaproponowałeś śmiga ąz miło...Mam teraz nowe pytanko ...chcę oglądać filmy w 3d ściągnięte na lapka i żeby bezpośredio z lapka je odpalać np KVP player ..mam zwykły kabel hdmi czy jedyna opcja żeby to śmigało to kabel hdmi 1.4 ? kurde to znowu 60pl więc wole zapytać czy można to inaczej przeskoczyć...pozdrawiam:)

Dodano po 17 [minuty]:

Na alledrogo są te kable i za 13pl niby ..możesz pomóc dając linka z kablem naprawdę 1.4 a nie podróbką co na alldrogo pełno z tego co widzę ..bo nie chcę mi się wieżyć że kabel za 10pl będzie działał przeciez zwykły hdmi kosztuje 20..lol:)

• #9 20 Sty 2014 09:45
    grubs
    Poziom 32  

ja mam kabel 10 m za 30 zł i działają filmy 3d full hd.
    W przypadku kabli cyfrowych nie ma znaczenia jakość wykonania jeżeli chodzi o obraz.
    Te za 5 zł działają tak jak te za 200 zł. Ważne żeby był w wersji 1.4
    Tanie kable może łatwiej uszkodzić bo pewnie są gorzej wykonane (nie wszystkie).
    U ciebie problemem prędzej będzie konwerter.(W jakiej wersji ma wyjście hdmi, czy obsługuje sygnał 3d)
    Możesz podać model?
    Na twoim miejscu kupił bym najbardziej popularny kabel i sprawdził.
    10 zł to nie wydatek. (to na znanym portalu to nie podróbki -w większości)

Jeżeli to nie zadziała zawsze masz możliwość przesłania filmu 3d po skrętce komputerowej przy użyciu funkcji allshare. Z tego co widzę to twój TV ma wejście ethernetowe więc pewnie obsługuje DLNA.
    Tu też przydałby się model TV.

• #10 25 Sty 2014 22:38
    marioavario
    Poziom 5  

Witam ..Kurde kupiłem dzisiaj ten kabel 1.4 za 25pl i jakoś mi to nie śmiga :/ mam ściągnięte parę filmów z torrentów ale lipa...Kurde mam konwenter zgadza się gdyż do laptopa mam jeszcze wejście VGA konwenter mam taki jak wyżej polecił mi TZOK tyle że on nie wiedział jeszcze że będę chciał z 3d ja sam nie wiedziałem jeszcze :) ..jak to o ten konwenter chodzi to przechlapane bo kosztował trochę ale jeśli inny rozwiązałby problem zastanowię się nad kupnem takiego jeśli oczywiście takowe są i nie kosztują kosmicznie :) Pozdro czekam na info:)

Dodano po 21 [minuty]:

co do TV to jest Philips 42 cale z 3d i internetem ten z tą funkcją Amblilight czyli podświetlenie z tyłu ..po przeprowadzce jestem nie wiem gdzie te papiery z tv ale momwnt poszukam w necie dokładnych danych
    Telewizor LED Smart
    107 cm (42"), Easy 3D, DVB T/C/S2 42PFL6007K/12

• #11 26 Sty 2014 08:25
    grubs
    Poziom 32  

tak jak mówię podłącz kablem sieciowym.
    Wtedy bez problemu odtworzysz 3d przez dlna. Tylko problem może być z napisami.
    Ale zawsze możesz je "wbudować" w film.

• #12 26 Sty 2014 12:37
    marioavario
    Poziom 5  

robiłem cały czas jeszcze jeden błąd tz nie zmieniłem rozdzielczości na najwyższą przez co przy odpalonym filmie nie było żadnej reakcji na pilocie gdy wciskałem 3d ..Tyle że teraz obraz przeskakuje w jeden ale nie leci w 3d ..czy może to być dlatego że odpalam film z media player home cinnema czy jak ściągne na nowo KMP player czy jest szansa że poleci wtedy w 3d ...Jeśli nie to zrobię tak jak mówisz podłączę kabel sieciowy filmy mam nagrane raczej z lektorem ..rozumie że jak są takie nagrane to lektor pójdzie normalnie..

• #13 26 Sty 2014 14:18
    grubs
    Poziom 32  

Ja używam dvix player. Możesz spróbować, na nim może pójdzie.
    Tak przez sieć będzie działać bez problemów.
    Musisz zainstalować na komputerze allshare oraz w TV.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME