Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+, konwerter 6st monoblock, dekoder Philips DSR 6201/91

kdap 31 Gru 2013 19:19 3015 9
  • #1 31 Gru 2013 19:19
    kdap
    Poziom 10  

Cyfra+, konwerter 6° monoblock Microelectornics, dekoder Philips DSR 6201/91, antena 80cm.
    Witam,
    Jestem początkujący.
    Wszystko zostało ustawione przez dobrego fachowca z Krakowa-Kurdwanowa działało bez najmniejszych zarzutów przez 14 miesięcy, poziom sygnału na jakieś 4,5 (prawie max). Od ok. tygodnia dekoder pokazuje najmniejszy czyli zerowy poziom sygnału z satelity.
    Namiar do fachowca straciłem i nie jestem w stanie odzyskać a pomimo usilnych prób nie jestem w stanie sobie z tym poradzić.
    Najpierw sprawdziłem dekoder w punkcie NC+ ale zadziałał z moją kartą (działały te programy, które mam udostępnione).
    Później sprawdziłem czy mogła się poruszyć antena satelitarna i stwierdziłem, że jest przymocowana całkiem mocno i wiatr jej nie mógł poruszyć. Później sprawdziłem końcówki kabla i zarobiłem od nowa na wszelki wypadek (niepotrzebnie bo i tak napięcie przy antenie oscylowało w zakresie 18.2-18.3V
    Ponieważ to nie pomogło, sprawdziłem czy zamiana konwertera na inny 6° monoblock zachowując poprzednie ustawienie pomoże i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie. Mam najnowszą wersję oprogramowania dekodera.
    Proszę o pomoc bo nie rozumiem, dlaczego nie mogę odbierać sygnału.
    NC+, konwerter 6st monoblock, dekoder Philips DSR 6201/91 NC+, konwerter 6st monoblock, dekoder Philips DSR 6201/91 NC+, konwerter 6st monoblock, dekoder Philips DSR 6201/91 NC+, konwerter 6st monoblock, dekoder Philips DSR 6201/91 NC+, konwerter 6st monoblock, dekoder Philips DSR 6201/91

0 9
  • Pomocny post
    #2 31 Gru 2013 20:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kdap napisał:
    sprawdziłem czy mogła się poruszyć antena satelitarna i stwierdziłem, że jest przymocowana całkiem mocno i wiatr jej nie mógł poruszyć.

Ale to nie znaczy, że jest wycelowana we właściwego satelitę, i że jednak się talerz nie obrócił.

0
  • #3 31 Gru 2013 20:54
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Sprawdź na pojedyńczym konwerterze.
    Podmieniony monoblock był dokładnie taki sam?
    Chodzi o przypisanie tych samych portów satelitom: 1(A) Hotbird , 2 (B) Astra.

0
  • #4 31 Gru 2013 21:51
    kdap
    Poziom 10  

Podmieniony monoblock jest inny ale próbowałem go w obu ustawieniach i ani drgnęło.
    Problem wydaje mi się dziwny bo wygląda na to, że antena, konwerter, kabel i dekoder nie są problemem więc dlaczego nie działa...

0
  • #5 31 Gru 2013 21:55
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

O jakich ustawieniach monoblocka mowa?

0
  • #6 31 Gru 2013 22:53
    kdap
    Poziom 10  

Miałem na myśli, że próbowałem chwycić drugi monoblock obejmą również za drugi promiennik, poziomo lub z minimalnym pochyleniem paru stopni (w obie strony) i też bez efektu.
    Typ pierwszego (oryginalnie zainstalowanego) monoblocka to microelectronics AK51-M12-F i był przytrzymany za lewy promiennik patrząc od strony czaszy a drugi był typu inverto.tv black pro IDLB-SINM40-MNOO6-8PP i Hotbirda ma oznaczonego jako A a Astrę jako B.

Dodatkowo zastanawiam się nad tym, że na monoblocku jest napisane m.in input 10.7-12.75GHz a w ustawieniach mam pasmo dolne 9750 i pasmo górne 10600 a poniżej napisane typ konwertera < pojedynczy > przy czym tego ostatniego ustawienia "pojedynczy" nie mogę zmienić. Te 9750 i 10600 to domyślne ustawienia, łatwe do przywrócenia.
    Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale jeśli zmienię np. na 9750 i 12750 to po ponownym wejściu do parametrów odbioru przywracane są domyślne (jakby dekoder nie zapamiętywał innych ustawień).

0
  • #7 31 Gru 2013 23:07
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Czemu zmieniasz ustawienia dekodera, skoro są prawidłowe - ponoć dekoder działał w punkcie.
    Problem konwertera bądź ponownego ustawienia anteny. (sprawdzisz to na pojedyńczym)

0
  • #8 31 Gru 2013 23:57
    kdap
    Poziom 10  

Myślisz, że antena mogła się obrócić wokół osi pionowej?
    Sprawia wrażenie bardzo solidnie zamocowanej i gdybym ją chciał obrócić ręcznie bez odkręcania to pewnie czasza by się pogięła ale wiaterek faktycznie był.
    Popatrzę jutro czy sprawia wrażenie odchylonej o 13stopni na prawo od kierunku połudnowego.
    Jeśli chodzi o nachylenie od osi pionowej to jest OK (32-33 stopnie na podziałce)
    W ogóle jaka dokładność jest potrzebna przy ustawianiu kierunku na Hotbird'a?

0
  • #9 01 Sty 2014 16:09
    kdap
    Poziom 10  

Faktycznie wygląda na to, że antena obróciła się o jakieś 1,5-2mm wokół osi pionowej w lewo co daje obrót o ok. 5 stopni...
    Jestem w trakcie mocowania anteny ale sygnał jest!

0
  • #10 01 Sty 2014 17:04
    telesat1
    Moderator na urlopie...

kdap napisał:
    Później sprawdziłem czy mogła się poruszyć antena satelitarna i stwierdziłem, że jest przymocowana całkiem mocno i wiatr jej nie mógł poruszyć
    kdap napisał:
    Faktycznie wygląda na to, że antena obróciła

Jak długo będziesz wypisywał takie bzdury i tym wprowadzał innych w błąd?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo