Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIWI Urmet, zestaw 18A1/5025/1 - Ciche wywołanie w panelu

31 Gru 2013 20:51 3195 20
  • Poziom 13  
    Kilka dni temu zainstalowałem zestaw domofonu MIWI Urmet 1132/1, 18A1, 5025/1D, elektrozaczep ELP 12V, wszystko działało poprawnie, problem pojawił się dziś, mianowicie wywołanie z panelu ściszyło się i bardzo cicho słychać rozmówce przy unifonie, problem ustaje na kilka godzin po wyłączeniu i włączeniu zasilacza. Montaż przeprowadzony został wg załączonego schematu, a także sprawdzony teraz, raczej wykluczam możliwość złego podpięcia.
  • Poziom 17  
    W przypadku stałego działania obwiniałbym wkładkę unifonu, lecz w Twoim przypadku podejrzewam elektronikę. Może być to słaby lut itp. Sprawdź także jeszcze poprawność podłączeń mas w unifonie i panelu.
  • Poziom 13  
    Połączenia i masy są w porządku. Zauważyłem ze to wyciszanie zaczyna występować po odłażeniu słuchawki w unifonie. Potem wył/zał zasilanie i wraca do normy, do kilku odebrań po czym znowu uciszenie. Luty w panelu i unifonie "zdrowe" w końcu nowe. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie oddać na gwarancje.
  • Poziom 13  
    Połączyłem po dwa kable dla każdego pina aby mieć pewność ale jest to samo,
  • Poziom 13  
    Podłączyłem inny unifon (pożyczony) i już 5 dzień pracuje, bez zarzutów. W moim unifonie skontrolowałem wszystkie elementy i kondensatory maja zaniżone wartości 1uF ma 888nF, 10uF ma 8,9uF i 10nF ma 8,4nF, czyżby to ??
  • Poziom 13  
    Zmontowany na stole domofon na krótkich kablach działa bez zarzutu, a wiec nie ma podstaw aby go odesłać do naprawy.
  • Poziom 13  
    Kable też są sprawne, nie ma uszkodzeń, nie ma zwarć, dla pewności połączyłem po 2. Jeszcze raz przypomnę problem, po włączeniu zasilania domofon działa bez zarzutów około 5h, po tym czasie w panelu nie słychać za bardzo rozmówcy (bardzo ciche i z trzaskami) oraz podczas dzwonienia jest ciche wywołanie. I teraz jeżeli wyłączę zasilanie na kilka sekund i z powrotem włączę problem ustaje na kolejnych 5h. Długość kabla od panelu (przy bramie) do zasilacza 42m YTKSY 0,5 20 żył, od zasilacza do unifonu 10m. A i wracając do pożyczonego unifonu sytuacja niedziałania też się powtórzyła, tak że wykluczam unifon.
  • Poziom 13  
    zamontowany na stole działa dłużnej, 3 dni, dalej nie sprawdzałem.
  • Specjalista Domofony
    I dalej twierdzisz, że to nie kable?
    Może podłącz zestaw na zupełnie innych żyłach niż pierwotnie (nie dubluj ich!), bo widzę, że masz dość duży ich zapas. Mi to ewidentnie wygląda na jakąś upływność żyły masowej.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    odłączyłem zasilanie Elektro zaczepu wczoraj rano i do dziś wszystko funkcjonuje prawidłowo, a jak będzie dalej to się okaże w kolejnych dniach.
  • Poziom 13  
    Niestety, dalej jest to samo, przewody zmienione na inne pary (nie dublowane).
  • Poziom 13  
    Witam, odgrzewam temat. W lecie domofon pracował prawidłowo, wraz z przyjściem ujemnych temperatur domofon zaczął znowu szwankować. Objawia się to tym że głośność panelu jest bardzo słaba i ledwo słychać rozmówce z domu, także dźwięk wywołania jest słaby. Zasilacz zamontowany jest w garażu a tam temperatura utrzymuje się około +3 stopni. Podgrzewając zasilacz suszarką zauważyłem ze po włączeniu i wyłączeniu go domofon zaczyna pracować prawidłowo gdy ostygnie wraca do poprzedniego stanu. Prze lutowałem wszystkie elementy w zasilaczu niestety bez rezultatu. Proszę o podpowiedz.
  • Poziom 14  
    Jeżeli jesteś pewien przewodów wymień zasilacz na mocniejszy. 18A1 to jest najprostszy a zarazem najsłabszy model zasilacza.
    Ja bym zainstalował np. ELFON EWD10/20.
  • Poziom 13  
    Mam w domu stary sprawny zasilacz elfonu ewd 3L, podłączę i sprawdzę czy da sobie rade.
  • Poziom 14  
    Raczej sobie nie poradzi, jeżeli był używany to trafo może być przegrzane i będzie mała moc.
  • Poziom 13  
    Radzi sobie, działa bez zarzutu. Ciekawi mnie jednak dlaczego ten zasilacz 18A1 nie działa przy temperaturach poniżej +5 stopni, może któryś z elementów szwankuje. Płytka w okolicach wzmacniacza TBA820M jest trochę wygrzana.
  • Specjalista Domofony
    szogun87 napisał:
    Ciekawi mnie jednak dlaczego ten zasilacz 18A1 nie działa przy temperaturach poniżej +5 stopni, może któryś z elementów szwankuje. Płytka w okolicach wzmacniacza TBA820M jest trochę wygrzana.

Mamy kilka instalacji, gdzie zasilacz 18A1 jest zamontowany na dworze (w obudowie IP66) i działa bez zarzutu przez cały rok. Obawialiśmy się jak to będzie działać przy dużych mrozach, ale nie było i nie ma żadnych problemów. Zatem to co pisze MiWi Urmet w specyfikacji jest mocno asekuracyjne.

Co boli Twój zasilacz to nie mam pojęcia.

Pozdrawiam