Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra 2 problemy z centralnym

26 Mar 2005 23:59 2220 11
 • Level 10  
  Witam,
  Mam problem z centralnym zamkiem, a może nie tylko. Co się dzieje? nadmienię, że mam oryginalny CZ i alarm Lagenford. Bardzo często po nacisnięciu pilota w celu otwarcia, zamek sie otworzy ale zaraz się zamknie ponownie. Jeśli przed zamknięciem zdążę otworzyć drzwi to spoko, jeśli nie to się zaryglują. Po otwarciu mogę odpalić samchód isytuacja wydaje się opanowana, ale tylko do momentu wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki,ponieważ zaraz zamykaja się drzwi. Jeśli wyjme kluczyk po otwarciu drzwi, zamek kilka razy wykonuje próby zamkniecia i otwarcia. Dioda sygnalizacyjna alarmu w tym czasie lekko się świeci.
  Proszę o wskazówki gdzie szukać przyczyny?
 • Level 28  
  należy sprawdzić jakość wykonanych połaczeń (zasilanie autoalarmu)
  mysle ,że to może być sprawa "słabej" masy- lekkie świecenie diody o tym świadczy (przykrecona na wkret -lubi się luzować ) to częste objawy z jakimi sie spotykam nie tylko w Oplu.
 • Cars specialist
  Moze być uszkodzony sterujący siłownik w lewych drzwiach.Odepnij wtyczke w lewych drzwiach(jak otworzysz drzwi z przodu w gumowej osłonie trzeba wyjąć czerwone zabezbieczenie przekręcić i wyjąć)jak zaczną dziłać pozostałe normalnie masz przyczyne.Sprawdż z wyjętą wtyczką i napisz pomyślimy co dalej.
 • Level 14  
  na twoim miejscu najpierw odłączyłbym sterowanie z alarmu do zamka dwa przewody na których pojawia się impuls MASA dla otwierania i zamykania. Jeżeli wszystki wróci do normy to poszukaj innych kabli do których podłączysz sterowanie z alarmu .w zamku w drzwiach są dwie kracówki sterujące jedna jest o ile pamiętam od ryglowania jeżeli potrzebny schemat ZV Astry G to napisz a postaram sie przesłać
  wesołego jajka Andrzej
 • Level 10  
  Mimo Święta pokusiłem się o sprawdzenie paru punktów, a więc po odłączeniu złącza w drzwiach (lewych) centralny wydawał się działać normalnie tzn. po zamknięciu z pilota drzwi się blokowały, choć dioda jeszcze sie żarzyła. Z kolei po odłaczeniu z centralki alarmu złącza z dwoma kablami (prawdopodobnie wyjście na CZ) zamek działał OK. Powiem szczerze troche mnie zgłupiło...
 • Cars specialist
  Raczej jestem za siłownikie m w drzwiach zostaw odpięty i troche trzeba pojeżdzić.
 • Level 12  
  Spróbuj znaleźć centralke z alarmu - odłącz wtyczke dwuprzewodową ( przewody biały i zielony) i spróbuj wysterować zamek z klucza .Jeśli działa zamykanie i ryglowanie z kluczyka to centralka z alarmu fiksuje , a jeśli zc z kluczyka działa tak jak opisałeś no to może być siłownik z drzwi przednich prawych lub lewych lub moduł zamka centralnego (dół przedniego prawego słupka)
 • Helpful post
  Level 29  
  Niepokoi mnie ta dioda. On a nie powinna się żarzyć. Jeżeli odpiąłeś sterowanie od alarmu i jest ok stawiam jednak na alarm z powodu właśnie tej diody. Gdzieś wewnątrz centralki alarmu jest uszkodzenie.

  Pytanie nr1 czy alarm jest na gwarancji

  Pytanie nr2 czy nie dostała się do centralki np. woda.
 • Level 10  
  Dzięki za wszystkie wskazówki. Jutro rozpocznę działania może od sprawdzenia siłownika z lewych drzwi. Co do alarmu to nie zauważyłem żadnych śladów wilgoci (alarm niestety nie jest na gwarancji). Jakość połączeń z instalacją fabryczną nie budzi podejrzeń. Z tą diodą jest tak, że nie zawsze się żarzy, zastanawia mnie tylko czy może to być efektem uszkodzenia siłownika czy raczej fiksuje alarm. Co do siłownika, to jakiego typu uszkodzenia moga mnie spotkać, czy jest "naprawialny"? Wczoraj po odłączeniu złącz z lewych i prawych drzwi (bez śladów korozji), oraz po ponownym ich włączeniu wszystko wróciło do normy, nie wiem tylko na jak długo.Dzięki wszystkim za dotychczasowe wsparcie.
 • Level 10  
  Po zdemontowaniu centralki alarmu i odłaczeniu sterowania CZ , problem z zamykaniem się samoczynnym zamków ustąpił. Na centralce alarmu zauwazyłem ślady zalania. NIestety po wyczyszczeniu zasniedziałych styków (zasilanie) i podłączeniu z powrotem CZ w dalszym ciągu są z nim te same problemy. Stąd wniosek, że diabeł siedzi w centralce autoalarmu.
  Mam pytanie czy ktoś może mi przesłać schemat do Lagenforda? Lub ewentualne sugestie co mogło się "wypalić"
  NAjdziwniejsze jest to, że alarm działa poprawnie, jedynie to sterowanie CZ szwankuje.
 • Cars specialist
  Możesz rozebrać centralke i wyczyścić dokładnie druk (od strony ścieżek)poniważ jest sterowanie masą to na wyjściach jest cały czas wysoki potencjał sprzyja to powstawaniu elektrolzy po zalaniu i z tąd takie przypadkowe wariowanie zamka centr.Po wyczyszczeniu płytki lepiej ją zalakieruj zapobiegnie to powtórce "z rozrywki"
 • Level 10  
  Problem został, przynajmniej tak mi sie wydaje, rozwiązany. Prawdopodobną przyczyną usterki mogłobyć zanieczyszczona podstawka scalaka. Piszę prawdopodobnie ponieważ po wyjęciu układu i przemyciu podstawki izopropanolem oraz po ponownym jego włożeniu centralny zamek pracuje poprawnie do dnia dzisiejszego. Zobaczymy tylko jak zima wzrośnie wilgotność, czy czasami problem nie powróci, oby nie.

  Moderated By yasiu.brzeg:

  Zamykam gdyby problem wystąpił znowu kontakt do mnie na PW i otworzę