Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZW-395 - Pobiera wodę ale nie myje

marmat 31 Gru 2013 21:40 2676 10
  • #1 31 Gru 2013 21:40
    marmat
    Poziom 20  

Potrzebuję schemat lub radę jak postępować w naprawie .W zmywarce działa poprawnie pobieranie wody i wypompowywanie natomiast nie działa mycie czyli płukanie spryskiwanie itd.Presostat przedmuchany ale jest do niego kiepski dostęp i lepiej było by sprawdzić na wejściu programatora czy zwiera. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś element - czujnik , który może nie działać , czy programator się uszkodzić. Programator jest ciężki do kupienia w obecnej chwili , a nie chcę go rozbierać zanim nie będę pewny że jest uszkodzony.

0 10
  • Pomocny post
    #2 31 Gru 2013 22:17
    nares
    Specjalista AGD

Zacznij od sprawdzenia pompy myjącej i jej kondensatora rozruchowego.

0
  • #3 01 Sty 2014 16:53
    marmat
    Poziom 20  

Dzięki za podpowiedź - jutro sprawdzę . Może mi jeszcze podpowiesz gzdie jej szukać ,żeby niepotrzebnie nie rozbierać ze wszystkich stron - gdzieś od tyłu?
    1.Silnik pompy jest na 250V AC ?
    2.W zmywarce są dwie pompy - jedna wypompowywanie wody , druga napędzająca dysze do płukania i mycie tak?

0
  • #4 03 Sty 2014 08:46
    marmat
    Poziom 20  

Pompa myjaca sprawdzona - tak jakby sie zawiesiła i nie startowała? Nie ma kondensatora rozruchowego bo nie jest to silnik dwufazowy. Po wyjeci i podłaczeniu na krótko wystartowała , po złożeniu zmywarka zaczęła już myć ale cykl trwa za długo i dwa razy ręcznie przekręcałem programator(mechaniczny z silnikiem). Zatrzymuje się chyba i nie zawsze przełącza programy . Tak sie stało też na początku zmywarka robiła to samo przez długi czas i pompa się zawiesiła.
    Wyglada mi na uszkodzenie programatora - planuję go rozbierać bo nowe są w kosmicznej cenie i dostępne za 2 miesiace.
    Może ma ktoś doświadczenie w naprawie programatorów mechanicznych ?

0
  • #5 04 Sty 2014 20:06
    marmat
    Poziom 20  

Już wszystko jasne problemem jest pompa , która jak ruszyłem turbina to pochodziła trochę i znowu się zawiesiła , po rozebraniu okazało się ,ze uszczelnienie na wałku jest wyrobione i na wirniku jest woda i "BŁOTO" .
    [img] Mastercook ZW-395 - Pobiera wodę ale nie myje
    Proszę o info jak to rozebrać , nie wiem czy wałek jest wkręcony czy wciskany do turbiny , która jest z drugiej strony.
    Czy to w ogóle jest do naprawy czy trzeba szukać nowego ?
    [/img]

0
  • Pomocny post
    #6 04 Sty 2014 21:18
    nares
    Specjalista AGD

marmat napisał:
    Czy to w ogóle jest do naprawy czy trzeba szukać nowego ?

Nie da się naprawić, trzeba wymienić na nową o innej konstrukcji. Według dokumentacji technicznej, w tej zmywarce powinna być pompa indukcyjna taka http://www.alkatreszbolt.hu/mosogep-motor/savema-ver001109-bomba-de-lavado-mosogep-motor.html ale producent dopuścił do stosowania zamiennie pompę magnetyczną (ta nie ma kondensatora) innej konstrukcji - taka jest w Twojej zmywarce.

0
  • #7 05 Sty 2014 15:59
    marmat
    Poziom 20  

Dziękuję za odpowiedź.
    Jak patrzę na zdjęcie ,które podesłałeś to podłączenia węży wyglądają inaczej niż w mojej górna końcówka wygląda na sporo cieńszą a dolna ma jakiś dziwny otwór prostopadły ?
    Moja pompa (magnetyczna) to ASKOLL M213 .
    Może mi podpowiesz gdzie najlepiej kupić najlepiej taka jak mam bo chyba do tej drugiej trzeba trochę przeróbek ?
    Jeżeli możesz podeślij mi na priv jakąś dokumentację do tej zmywarki .

0
  • #9 05 Sty 2014 17:46
    marmat
    Poziom 20  

Zdjęcie naklejki z mojej pompy.
    Mastercook ZW-395 - Pobiera wodę ale nie myje
    Ta co podałeś też ma inaczej mocowanie i podłączenia węży - ale najważniejsze są średnice bo to jest odpowiednia wydajność i prąd silnika żeby nie przeciążyć programatora bo bezpośrednio on steruje pompą beż przekaźnika.
    Ta pasuje mi średnicami i kierunkami wyprowadzeń wyprowadzeń:
    http://allegro.pl/pompa-myjaca-do-zmywarki-mastercook-fagor-brandt-i3838936017.html

0
  • Pomocny post
    #10 06 Sty 2014 20:17
    nares
    Specjalista AGD

marmat napisał:
    Ta pasuje mi średnicami i kierunkami wyprowadzeń wyprowadzeń:
    http://allegro.pl/pompa-myjaca-do-zmywarki-mastercook-fagor-brandt-i3838936017.html

Jak tylko wyjścia turbiny pasują, to może być. Na rysunku złożeniowym, są dwie różne pompy, z tym, że ta Twoja nie ma nawet numeru katalogowego. A tak na oko, to pasował by tam pewnie silnik pompy magn. do Indesita. Mastercook ZW-395 - Pobiera wodę ale nie myje

0
  • #11 07 Sty 2014 09:25
    marmat
    Poziom 20  

Ok coś dopauję , nie wiem tylko czy nie trzeba dokładac przekaźnika jak będzie silnik (dwufazowy z kondensatorem) , żeby nie załatwić styków w programatorze ?
    Podeślij proszę dokumentacje do tej zmywarki , przyda sie coś na przyszłość - schemat itp.

0