Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Polonez Caro 1,6GLI - sprz璕這 a wrzucenie 1-go i wstecznego biegu

01 Sty 2014 12:03 2787 11
  • Poziom 8  
    Witam , posiadam wspania造 samoch鏚 polonez caro 1,6 GLI w dn.20.05.2011 wymieni貫m (mechanik) ca貫 sprz璕這 (tarcza ,docisk oraz 這篡sko) i wszystko by這 OK. Jest rok 2013 grudzie przejecha貫m na tym sprz璕le 25 672 km - teraz nie mog lub z du篡m trudem wbi 1 lub wsteczny . By貫m u mechanika autko podni鏀 do g鏎y stwierdzi 瞠 nie m wyciek闚 oleju ze skrzyni bieg闚 podejrzewa 瞠 sprz璕這 jest sko鎍zone -nie ma sprz璕豉 .Dodam 瞠 olej w skrzyni wymieniam co 2-3 lata .Sprz璕這 bierze u samej g鏎y.Teraz moje wnioski nie wierze 瞠 tarcza sprz璕豉 jest wytarta po 25 ty. Bardzo prosz o pomoc -pozdrawiam Pawe z Wadowic.
  • Poziom 18  
    Kolego jak pozosta貫 biegi? I jak wygl康a sprz璕這 przy ruszaniu, gdzie bierze?
  • Poziom 8  
    Witam pozosta貫 biegi wchodz dobrze problem jest z 1 piegiem i wstecznym a
    sprz璕這 bierze u g鏎y . :D :D nic nie poprawie
  • Poziom 10  
    Witam. Jestem sympatykiem tych aut. Sam kilometrowo zjezdzi貫m 3 szt. Posiada貫m r騜ne wersje tego auta. Ostatni by 1,8 Gsi. Wszystkie w zasadzie sprawowa造 si
    dobrze je郵i por闚nujemy je z autami polskimi.Posiada造 znaczne przebiegi dochodz帷e do 180.0000 km. W 瘸dnym nie mia貫m problem闚 ze sprz璕貫m.Nigdy nie wymienia貫m ani tarczy ani 這篡ska oporowego.Raz w jednym z pojazd闚 rozplata豉 mi si linka od sprz璕豉 (wyd逝瘸豉 si).Parokrotnie j podci庵a貫m a w ko鎍u wymieni貫m na now. Nie znam Twojego stylu jazdy i obycia z autem bo to te jest bardzo istotne. Ja jestem kierowc z prawie z 40 letnim sta瞠m wi璚 nie szar簑j zbytnio. Nie wierz natomiast by przy umiarkowanej jezdzie po tak ma造m przebiegu wymienia sprz璕這.Odwalili Ci jak捷 fuszerk.Je郵i chodzi o wylewaj帷y si olej to wtedy jest uszkodzony uszczelniacz. Przyczyn mog by 這篡ska lub
    elementy wewn徠rz skrzyni bieg闚 i samo 這篡sko oporowe.Ale przecie u Ciebie jak piszesz ten problem nie wyst瘼uje.Ja osobi軼ie zacz掖bym od sprawdzenia linki.
  • Poziom 18  
    Moim zdanie to nie sprz璕這...
  • Poziom 39  
    Pawlo2011 napisa:
    pozosta貫 biegi wchodz dobrze ,problem jest z 1 piegiem i wstecznym

Nie wiem jak to wygl康a w poldku, bo w nim nie zagl康a貫m do sprz璕豉. Podobny przypadek (ale nie znaczy, 瞠 ta sama przyczyna) mia貫m w maluchu. Przyczyn by造 ostre kraw璠zie w otworze (nie znam fachowej nazwy) wsp馧pracuj帷ym z wielowpustem wa趾a sprz璕這wego, co powodowa這 nieodsuwanie si tarczy sprz璕這wej od ko豉 zamachowego po wci郾ieciu peda逝 sprz璕豉 (docisk si odsuwa od tarczy). St瘼ienie kraw璠zi w otworze tarczy spr璕這wej i wyr闚naniu powierzchni wielowpustu na wa趾u sprz璕這wym usun窸o t niedogodno嗆.
  • Poziom 32  
    W polonezie jak zmieniamy sprz璕這 wymieniamy te 這篡sko 6202 rs w wale korbowym.
  • Poziom 43  
    Pawlo2011 napisa:
    By貫m u mechanika autko podni鏀 do g鏎y stwierdzi 瞠 nie m wyciek闚 oleju ze skrzyni bieg闚 podejrzewa 瞠 sprz璕這 jest sko鎍zone -nie ma sprz璕豉 .Dodam 瞠 olej w skrzyni wymieniam co 2-3 lata

Po co tak cz瘰to wymieniasz olej?
    Czemu mechanik nie podci庵n掖 linki?
    Typowy objaw 幢e ustawionego sprz璕豉.
  • Poziom 8  
    Link sprz璕豉 sam podkr璚i貫m ale nic mi to nie da這 .Peda sprz璕豉 jest troch wy瞠j ni peda hamulca .
  • Poziom 18  
    Je郵i sprz璕這 bierze na g鏎ze to mo瞠 si co najwy瞠j 郵izga a biegi powinny wchodzi g豉dko, ja obstawia bym ko這 z瑿ate pierwszego biegu...
  • Poziom 29  
    A jak biegi wchodz na zgaszonym silniku?
    Zajrzyj do sprz璕豉 zdejmuj帷 gumowa os這n 豉py wyciskowej. Sprawd jak pracuje.
    Mo瞠 豉pa wyciskowa jest p瘯ni皻a i przy wi瘯szym oporze zaczyna ust瘼owa i nie wysprz璕la do ko鎍a.
  • Poziom 31  
    Wygl康a to na uszkodzony docisk lub "klej帷" si tarcz. To, 瞠 nie wchodzi jedynka i wsteczny na przcuj帷ym silniku to "normalny" objaw przy takim uszkodzeniu.