Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Coupe RD1 - Immobiliser

vinc2107 01 Jan 2014 12:34 2655 4
    vinc2107
    Level 11  
    Witam.

Pacjentem jest Hyundai Coupe RD1 rok 1999, silnik 2.0 16V G4GF.
    Tak się zdarzyło, że z biegiem czasu został tylko jeden błękitny kluczyk. Reszta zaginęła. Fabrycznego alarmu nie ma, jest jedynie dokładany przeze mnie.
    Powstała więc koncepcja dorabiania kluczyków. Jednak immo nie pozwala. Serwis woła kosmiczne ceny za kluczyk, "dorabiacze" też wołają coś około 250zł za jeden. W tej cenie dostanę komplet z jakiegoś rozbitka.
    I tutaj powstaje problem. Czym jest ten komplet?

Wystarczy komplet kluczyków, stacyjka, wkładki i moduł immo (ten czarny z białą naklejką)? Czy potrzeba także sterownik silnika?
    W necie można różne zestawy trafić, a nie chce kupić czegoś co się nie przyda.
    Czy może da się jakoś wywalić immo z tego auta? Choć sterowników bez immo w necie nie widziałem.

Pozdrawiam
    mako110
    Level 21  
    do odpałki kolego potrzebne są klucze+immo box+sterownik silnika.....z jednego samochodu,to nie wiem czy z klonowanie klucza nie jest tańszym i pewniejszym rozwiązaniem ........
    vinc2107
    Level 11  
    No właśnie chyba nie. Klonowanie jednego kluczyka w Katowicach to koszt około 250zł.
    Widziałem na aukcjach kompletne zestawy, o których piszesz wyżej też w cenie ok. 250zł. Już z trzema kluczykami. Właśnie ze sterownikiem silnika. Bez niego były tańsze, ale skoro sterownik też trzeba to odpadają. Tyle, że grzebania więcej bo trzeba poprzekładać.
    mako110
    Level 21  
    pod warunkiem że trafisz z jednego auta komplecik .........
    vinc2107
    Level 11  
    No tak. To już zależy w pewnej mierze od uczciwości sprzedawcy.
    Dzięki za pomoc, teraz wiem za czym się rozglądać.