Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11

kismo 01 Jan 2014 13:10 6738 13
    kismo
    Level 10  
    Witam !!!

Chciałbym sie podpytać forumowiczów czy w/w kodem już ktoś miał do czynienia.
    Nie mogę sie doszukać jakiegoś manuala z listą kodów błędów do tej zmywarki.

Objaw jest taki : po załączeniu urządzenia program sie uruchamia, słychać jak coś sie dzieje z wodą, wodę odpompowuje do kanalizacji po czym pika i pojawia sie migajacy kod 11 i nic wiecej sie nie dzieje
    Zaznaczam ze pralka ma już ponad 2 lata i jak narazie nic sie z nią nie działo

dołączam filmik który zrobiłem po pojawieniu sie kodu, zmywarka pracowała nie wiem czy prawidłowo

z góry bardzo dziekuje
    kismo
    Level 10  
    Zamykam temat

po wylaniu wody z układu oraz przewróceniu zmywarki ...zmywarka działa

pozdrawiam
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    kismo wrote:
    po wylaniu wody z układu oraz przewróceniu zmywarki ...zmywarka działa

Czyli prawdopodobnie był wyciek.
    Należy zlokalizować wyciek a następnie go usunąć inaczej po krótkim czasie sytuacja się powtórzy.
    kismo
    Level 10  
    ROBSON33

znaczy woda dostała się na jakiś przewód ?
    egon42
    Level 37  
    Trzeba zobaczyć gdzie ci cieknie woda pod zmywarkę bo samo wylanie nic nie da jak woda znowu się na zbiera to znowu będzie kod 11.
    kismo
    Level 10  
    Witam forumowiczów.
    Muszę odgrzać kotleta ponieważ tak jak poprzednik powiedział usterka może się pojawić ponownie.

Powiem tak po 9 latach od kupna zmywarki (nie jak napisałem w 1 poscie pralki) od jakiegoś czasu pojawia sie błąd 11. Moje działanie było takie:
    - zdjąc obie ścianki aby zobaczyć co sie stało - jak zawsze nie było żadnych wycieków
    - suszyłem zawsze suszarką i po sprawie, ale na jakis czas, ale od 2 dni błąd pojawił sie ponownie i nie chciał się zlikwidować. Znalazłem na forum
    h t t p s:// www.plcforum.it/f/topic/165697-lft-228-aha-hotpoint-ariston-codice-errore-11/. Jednak mój przypadek, który mnie natchnął aby rozkręcić więcej niż ścianki.

1. Na dzień dobry zauważyłem, że przewód odpływowy jest przerwany i do wymiany. Zapewne od wyjmowania zmywarki i czasu...
    2. Rozkręciłem i zdjąłem pompę
    a) tak jak napisał kolega z obcego forum, że wyrobił się wirnik w środku (zdjęcie) to się zgadza
    b) u mnie stało się coś jeszcze bo trzpień wirnika wyrobił się w tulejce prowadzącej (zdjęcie 1 i 2) i w plastikowym kołnierzy (zdjęcie 3).

Wobec powyższego mam pytanie bo niby pompa jest sprawna z punktu elektroniki i całej obudowy. Czy można gdzieś dokupić ten plastikowy wirnik z ta małą tulejką która się wyrobiła?
    Z góry dziękuję za sugestię
    pozdrawiam
    Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11 Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11
    Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11 Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11 Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    kismo
    Level 10  
    Tak wiem że jest pompa ale miałem nadzieje że elementy pośrednie są też do zdobycia :) bo pompa od 249 zł sie zaczyna :)
    Dzięki wielkie
    pozdrawiam

Tematu nie zamykam bo dopiero jak wszystko zamontuje to zobaczymy czy przypadkiem coś jeszcze gdzieś nie walnęło.
    kismo
    Level 10  
    Witam ponownie
    Właśnie otrzymałem pompę , zamontowałem ją po podłączałem elementy:
    - wąż
    - uziemienie
    - wtyczka zasilania
    - zamontowałem obejmy (nie orginalne ale są )

i
    Pierwsze uruchomienie przeciek na jednym wylocie z zmywarki .....osuszyłem i skręciłem
    Drugie uruchomienie przecieku nie ma ......ale woda znalazł sie na drugiej rurze za pompą w taki sposób że woda wylała sie poprzez tył pompy tam gdzie jest elektryka .....

Mam nadzieje że pompy nie uwaliłem ......na razie osuszam.
    Pytanie czy pompe mogłem podłączyć jakoś inaczej.
    Wtyczek od samej pompy są trzy - trzecie o uziemienie .

Lecz woda nie wiem skąd
    Proszę o radę
    pozdrawiam

w załączeniu przesyłam zdjęcia
    Zdjęcie zrobiono od dołu
    Ariston LFT 2294 A/HA.R - kod błędu nr 11
    prawy dolot chyba stąd woda sie lała
    wtyczki: niebieska mała, biała na czarnych przewodach i biała na pomarańczowych to do pompy
    prawa rura chyba ciekła nie posiada rzadnej dziury

a może nie dokręciłem
    kismo
    Level 10  
    dzien dobry
    Nawiązując do poprzedniego posta zlokalizowałem wyciek.
    Obejmy na dolocie do grzałki i wylocie z pompy trzmają ale.....co mnie zaskoczyło że pompa oryginalna ma "zaślepkę" z tyłu za elektroniką
    1. to w środku
    2. pompa nowa jej nie ma
    3. pompa oryginalna nie przepuszcza
    https://filmy.elektroda.pl/58_1573061665.mp4
    4. pompa nowa jak widać

doradzicie coś drodzy forumowicze
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    kismo
    Level 10  
    Witam
    W nowej pompie zdjąłem turbinę łatwo wyszła i wszystko jest ok., ale oprócz dziury na wylot... Dziura jest w korpusie przy tulei prowadzącej. No mam 14 dni na odesłanie wiec się zobaczy...
    pozdrawiam
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    kismo
    Level 10  
    Witam
    Po ponownej wymianie pompy (ona była temu winna), a to z uwagi na zużycie wirnika i tulei. Zmywarka znów chodzi, a obejmy nie przeciekają, i pompa (bez dziurki) w korpusie działa bez zarzutu.
    Z góry dziękuje

zamykam temat