Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ebook prestigio przy powiekszeniu gubi litery

heniu2703 01 Sty 2014 14:51 1182 8
  • #1 01 Sty 2014 14:51
    heniu2703
    Poziom 6  

Witam.
    Na początek chciałbym przeprosic jeżeli pisze w złym temacie i poproszę o przeniesienie go na właściwy.
    Posiadam ebooka "prestigio per3172bru" i mam problem z kilkoma ksiażkami w formacie PDF. Jak chcę powiekszyć daną ksiażke, to polskie litery tupu : ą, ć, ś, ę, itp. powiekszają się, ale ich końcowki (chodzi np.: o kreseczkę nad ć albo haczyk pod ą itd.) znajduje się gdzie indziej niż litera. Probówalem juz konwerterować ksiażke z PDF na ePUB, ale problem dalej sie pojawia. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?? Z góry dziękuje za pomoc.

0 8
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2014 10:56
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

@Autor tematu : Proszę ponownie umieścić załącznik, ponieważ nie można go było otworzyć. Uszkodzony załącznik usunąłem.

Czy masz możliwość zapisania tego e-booka jako plik TXT? Jeżeli tak, to zrób tak z jednym z tych kłopotliwych plików i otwórz ten plik TXT za pomocą MS Word-s. Jeżeli polskie znaki pojawią się w odpowiednich miejscach, to "wydrukuj" to z powrotem do pliku PDF za pomocą jakiegoś darmowego programu typu PDFcreator czy cutePDF i po kłopocie.

0
  • #3 03 Sty 2014 21:24
    heniu2703
    Poziom 6  

kurde probowałem i nie dam rady tak zrobić jak mówiłeś. A jak bym Ci wysłał ten plik i może Ty dasz rade z tym zrobic tak??

0
  • Pomocny post
    #4 03 Sty 2014 22:11
    Dangerziom
    Poziom 12  

Nie widzę większego problemu w konwertowaniu pdf do Txt. Jeżeli w pliku jest sam tekst, (nie jest w formie zdjęć) to polecam Link

0
  • #5 04 Sty 2014 17:23
    heniu2703
    Poziom 6  

Dzięki za link. A co jeśli polskie znaki nie są na właściwych miejscach?? Mam każde zdanie poprawiać ręcznie, czy jest jakiś inny szybszy sposób??

" — Co to jest? — spytała. — Szczupaczek?
    — Nie, pani szanowna — odparł Hallorann. — Według mnie, ró˙ owy wielo- z
    ryb.
    Czubek w˛ dki si˛ wygiał. Danny szarpnał ja i długa t˛ czowa ryba mign˛ ła,
    e e ˛ ˛˛ e e
    zataczajac słoneczne, migotliwe półkole, po czym znikła.
    ˛
    ´e
    ""
    Takie coś wychodzi po otwarciu pliku txt.

0
  • #6 04 Sty 2014 19:02
    Dangerziom
    Poziom 12  

Jeżeli masz plik PDF czysty (nie otwierałeś na ebooku) to otwórz go i sprawdź czy czasem tam też nie ma takiego problemu. Jeżeli nie jest to kupiony ebook (jest darmowy, piractwo to zło) to spróbuj ściągnąć z innego źródła.

0
  • #7 04 Sty 2014 22:15
    heniu2703
    Poziom 6  

Zrobiłem tak, ściągnałem plik w formacie epub i działa. Tylko kilka plików w tym formacie na kompie otwierały mi książke do końca a na ebooku do strony 71. To może być wina sprzętu czy książki??

0
  • #8 05 Sty 2014 15:43
    Dangerziom
    Poziom 12  

Jeżeli ten plik odtwarza się do końca na komputerze, a na ebooku nie, to jasne jest że to wina ebooka.

0
  • #9 06 Sty 2014 11:40
    heniu2703
    Poziom 6  

Wszystkie inne pliki w formacie epub działają mi normalnie. Tylko z tym jednym jak do tej pory coś się dzieje. Może to za jakieś zabezpieczenia autorskie albo coś w tym stylu??

0