Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termica/ECO 100-12/STB 88196 S - Uszkodzony gazowy podgrzewacz wody użytkowej

01 Sty 2014 17:55 3516 6
  • Poziom 11  
    Mam od prawie 10 lat podgrzewacz gazowy stojący 150 litrów firmy TERMICA.
    Problem zaczął się pojawiać od jakiegoś miesiąca. Coraz rzadziej podgrzewacz załączał podgrzewanie wody, temperatura potrafiła spadać nawet do 25 - 30 stopni Celsjusza, kiedy to podgrzewacz dopiero się załączał. Coś jakby nie wyczuwał zbyt niskiej temperatury wody w zbiorniku.
    Pomagało kręcenie regulacją temperatury od 1 do 5, np. gdy było ustawione na 3, po przekręceniu na 4 podgrzewacz się załączał.
    Wczoraj niestety całkowicie odmówił posłuszeństwa.

Czy może być za to odpowiedzialny ten miedziany przewód ? - gdzie jeden koniec jest przykręcony do do regulatora z pokrętłem temperatury, a drugi umieszczony tuż mad palnikiem ?
    Termica/ECO 100-12/STB 88196 S - Uszkodzony gazowy podgrzewacz wody użytkowej Termica/ECO 100-12/STB 88196 S - Uszkodzony gazowy podgrzewacz wody użytkowej Termica/ECO 100-12/STB 88196 S - Uszkodzony gazowy podgrzewacz wody użytkowej
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 34  
    Ten miedziany przewód to termopara. Jej zadaniem jest wykrywanie ognia z palnika pilota. To nie to.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    Myślałem, że to informuje jakiś sterownik przy pokrętle przekazując, że płomień się pali, a następnie zapala palnik podgrzewający wodę.

Edycja
    Faktycznie termopara służy do wykrywania jedynie ognia z palnika pilota.

Edycja
    Jedną z przyczyn mógł być zalegający na dnie zbiornika kamień kotłowy, gdy czujka regulatora temperatury jest otoczona osadami zalegającymi na dnie zbiornika (rada Pana z firmy Termica).
    Kamień został usunięty ze zbiornika, niestety nadal nie zapala się palnik główny podgrzewający zbiornik.

Pan z firmy Termica podejrzewa w następnej kolejności regulator temperatury. Miał ktoś już podobny problem z tego typu podgrzewaczem gazowym ?
  • Poziom 11  
    Czytałem Twoje opinie kilka dni temu, fajnie że to opisałeś.
    U mnie nocą temperatura tak nisko nie spadała jak u Ciebie, zawsze rano miałem ciepłą wodę. Mój podgrzewacz ma zbiornik 150 litrów, jest bez wężownicy, z 2004 roku.

Wczoraj wieczorem udało się fachowcowi naprawić zespół gazowy. Okazało się, że takie "tłoczysko" się zapiekło i przez to przestał działać termostat mechaniczny (taka blaszka). "Tłoczysko" udało się rozruszać i póki co wszystko działa.

Ciekawe jak długo by jeszcze pochodził bez odkamieniania - przez prawie 10 lat nigdy nie był usuwany kamień.

Edycja:
    Niestety naprawa nie pomogła, podgrzewacz co jakiś czas gasł i był mały płomień na palniku głównym (przepuszczała membrana).
    Na szczęście udało się sprowadzić Pana z serwisu Termica, który wymienił cały zespół gazowy na nowy. Problem ustąpił, a podgrzewacz gazowy pracuje jak nowy.
  • Poziom 1  
    witam
    Chciałbym taki podgrzewacz gazowy kupić (TERMICA z wężownica). Jakie może być zużycie gazu w ciągu m-ca. Dodam że będę używał wody głównie wieczorem(praca a dzieciaki w szkole). Podgrzewacz będzie zamontowany w piwnicy i dodatkowo podłączony w zimie do pieca C.O. (dom ma jeszcze 2 piętra). Myślałem o podgrzewaczu przepływowym ale nie wiem czy zda egzamin z powodu dużych odległości.
    Może jest coś innego godnego do kupienia.
    Za spostrzeżenia dziękuje.
  • Poziom 11  
    Moja Termica jest w piwnicy. Dostarcza ciepłą wodę do piwnicy, na parter oraz piętro dla 6 osób. Zużycie gazu w ciągu miesiąca wynosi około 60 - 70 m3.