Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lampe błyskową? Sony a200

01 Sty 2014 18:27 2319 3
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam aparat Sony a200. Chciałbym zakupić lampę błyskową do tego aparatu, lecz nie znam się na tym. Dlatego chciałbym zapytać jak dopasować lampę błyskową do tego aparatu? Na co zwrócić uwagę? Jaka powinna być stopka? A może mi polecicie jakąś tanią lampę błyskową. Lampa nie musi być profesjonalna i nowa. Koszt jaki mogę przeznaczyć to niewiele ponad 100 zł.
  • Poziom 23  
    Odpowiedz najpierw na pytanie dlaczego nie wystarcza ci lampa wbudowana i co chciałbyś osiągnąć z lampą zewnętrzną?
    100zł to jest niewiele, można kupić za te pieniądze używaną lampę bez automatyki TTL/ADI ale niestety jej funkcjonalność będzie mocno ograniczona.
  • Poziom 9  
    A jaki rodzaj stopki ma ten aparat? bo nie wiem jakich lamp błyskowych szukać
  • Poziom 23  
    Stopka to iISO http://en.wikipedia.org/wiki/IISO_flash_shoe, ale to nie wszystko, musi współpracować z aparatami cyfrowymi inaczej będziesz mógł ustawić tylko błysk manual a i to nie zawsze.

Zastanowiłeś się już i możesz powiedzieć dlaczego potrzebujesz lampy zewnętrznej?