Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt wokalny do nagłośnienia zewnętrzny czy mikser z wbudowanym?

01 Sty 2014 21:32 1125 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam takie nagłośnienie:
    2x Mackie th15A
    2x odsłuchy aktywne
    mikser mackie 1402 vlz3.
    Chciałbym wzbogacić się o efekt (echo, delay itp.)
    Co będzie lepsze dla zespołu weselnego:
    - kupić zewnętrzny procesor tracąc jedną grupę odsłuchów (a raczej są nam potrzebne 2 grupy)
    - sprzedać mackiego i kupić mikser (raczej używany) z wbudowanym efektem i 2 grupami odsłuchów
    Budżet 800zł
  • Użytkownik obserwowany
    Lepiej zawsze zewnętrzny ale noszenie Ci dojdzie bo musi być w case...
  • Poziom 9  
    Za te 800 dostanę coś sensownego? Noszenie to nie problem, bo przecież samochodem dojeżdżamy. A co do case'a musi być? dotąd radzimy sobie bez ;)
  • Użytkownik obserwowany
    Lepiej kupić case 2u za powiedzmy 200zł niż po jednym upadku efektu pluć sobie w twarz plus fakt jest taki, że mając porządne paczki tak jak Ty reszta sprzętu też musi wyglądać - jak Cie widzą tak Cie piszą.

Na efektach się nie bardzo znam - mam jeden Behringera i w sumie może raz w roku ktoś potrzebuje a tak leży i tyle. Jak pracowałem w MC też nie wiele tego szło a jak szło to Alesisa Mideverby bo to idzie pocztą pantoflową tzn. znajomi muzycy sobie pożyczają między sobą i to ułatwia wybór ---> nie macie zaprzyjaźnionej kapel, które mogłyby użyczyć na test?
  • Poziom 9  
    W sumie... może coś uda się przetestować. Z case chodzi Ci o transport czy o wygląd na scenie? My mamy mikser + ew. końcówka mocy gdy pożyczamy więcej głośników na statywie keyboardowym. To nasze początki w sumie więc chętnie posłucham rad ;)
  • Użytkownik obserwowany
    Transport i wygląd - popytaj na forach muzycznych o kontakt do zespołów u Was - może Cie ktos zaprosi na test czy pożyczy na papier jakiś efekcik bo każdy ma inne preferencje i co pasuje np. mi może nie pasować Tobie itp
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc. Coś pomyślę nad zewnętrznym, chociaż ten jeden odsłuch mniej mnie męczy...