Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy AQUA 1100DF- pralka zaczyna pobierać wodę i nie może przestać

Gosia444 01 Sty 2014 21:42 4773 11
  • #1 01 Sty 2014 21:42
    Gosia444
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam pralkę Candy AQUA 1100DF i do tej pory byłam z niej zadowolona, w zeszłym tygodniu włączyłam pranie i pralka zaczęła pobierać wodę, bęben zaczął się napełniać i zamiast zatrzymać się na odpowiednim poziomie wypełniła cały bęben a następnie zaczęła wylewać się na zewnątrz przez drzwiczki i nie tylko. Całe szczęście, że byłam w pobliżu i wyłączyłam pralkę. Pierwszy raz spotkałam się z taką usterką pralki, czy ktoś już miał taki problem i co w tej sytuacji zrobić? ( oprócz wezwania mechanika).

0 11
  • #2 01 Sty 2014 21:53
    niewolno2
    Poziom 39  

Na początek do sprawdzenia elektrozawór.
    Następnie sprawdź czy w momencie kiedy zawór powinien wyłączyć się i jak wygląda zasilanie ww zaworu czy nadal jest podawane.

0
  • #4 02 Sty 2014 22:29
    Gosia444
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za te informacje, tak zrobię.

0
  • #5 28 Lip 2014 14:44
    scobydoo
    Poziom 2  

Witajcie,
    mam podobny problem dlatego napiszę tu.
    Mam także pralkę Pralka Candy AQUA 1100DF, pralka cały czas pobiera wodę nawet jak nie jest podłączona do sieci elektrycznej, nie jest to bardzo duże ciśnienie widać wodę jak leci przez zbiorniczek na płyn i proszek jak go się wyjmie. Jak włączę obojętnie jaki program pralka cały czas pobiera wodę, gdy w programie dochodzi do poboru wody ciśnienie się zwiększa następnie dalej woda leci z mniejszym ciśnieniem. Jestem laikiem ale lubię majsterkowanie, na mój chłopski rozum jakiś zawór się otworzył i nie zamyka. Proszę o informację gdzie znajdę elektorozawór, i hydrostat(bo to chyba 2 różne części). Proszę o informację jak je diagnozować obserwować czy nie są zepsute, ewentualnie czy i jak je naprawiać. Oczywiście jeśli byście mieli inne typy napiszcie co to może być. Bardzo Wam dziękuje z góry.
    Pozdrawiam Michał

0
  • #6 28 Lip 2014 15:11
    scalok
    Poziom 30  

scobydoo napisał:
    na mój chłopski rozum jakiś zawór się otworzył i nie zamyka

Dobrze myślisz.

Dodano po 2 [minuty]:

Znajdziesz go po wężykach od wody.
    Rozebrać (o ile się da) i wyczyścić albo kupić nowy.

0
  • #8 28 Lip 2014 20:47
    Jawor83
    Poziom 6  

Elektrozawór jest na górze od tyłu pralki, na wejsciu węża doprowadzającego wode do pralki.

0
  • #9 30 Lip 2014 17:04
    scobydoo
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc, to elektrozawór przepuszcza po wyjęciu wodę i powietrze, czy można to ustrojstwo jakiś samemu zregenerować? Przedmuchać kompresorem? lub zrobić coś innego?

1
  • Pomocny post
    #10 30 Lip 2014 22:04
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Elektrozawór jest nierozbieralny, a więc do wymiany.

0
  • #11 23 Wrz 2014 14:12
    Dorexmachina
    Poziom 8  

Miałem ten sam problem z pralką bosch i w moim przypadku wystarczyło zresetować pralkę (tam trzymając chwile przycisk start) morze warto spróbować przed wymianą części..

0
  • #12 23 Wrz 2014 23:39
    Kubus1842
    Poziom 14  

Skoro Kolega mówi ze nawet jak pralka jest wyłączona to woda leci to co ma do tego resetowanie modułu (a właściwie programu, wg Twojego opisu) ?! To tak jak byś kręcił nogę a zagipsował rękę :D :D
    Ewidentnie wina leży po stronie elektrozaworu.

0