Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANDY CY 104TXT - podmiana modułu sterującego

tomix 01 Sty 2014 22:21 1890 10
  • #1 01 Sty 2014 22:21
    tomix
    Poziom 16  

Koledzy, mam szybkie pytanie odnośnie modułu w Candy CY 104 TXT. Dwa lata temu padł mi moduł, oddałem go do naprawy znajomemu elektronikowi i modułu już nie odzyskałem :D Dziś wręcz przyszła do mnie okazja kupna modułu również z CY 104 TXT tylko niestety nie mam do czego porównać.
    Czy możecie mi powiedzieć, czy te moduły zawsze były takie same w tych modelach i miały takie same wyprowadzenia oraz oprogramowanie? Jeśli nie to czy na obudowie są jakieś symbole, które dla pewności powinienem porównać?

0 10
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2014 00:05
    nares
    Specjalista AGD

tomix napisał:
    czy te moduły zawsze były takie same w tych modelach

Pod tą nazwą występuje tylko jeden model, nie ma innych wersji - zakładaj śmiało.

0
  • #3 02 Sty 2014 00:06
    tomix
    Poziom 16  

Dziękuję, zamawiam.
    Dam znać po otrzymaniu przesyłki, czy poszło.

0
  • #4 08 Sty 2014 14:53
    tomix
    Poziom 16  

@nares: jako, że mi wcześniej pomogłeś to zwracam się z pytaniem właśnie do Ciebie :)

Moduł zamówiłem, przyszedł, zamontowałem i podłączyłem wszystkie wtyczki. Radość jednak się skończyła gdy okazało się, że działa - ale teoretycznie. Na wyświetlaczu pokazują się nazwy programów i komunikaty, działa programator i przyciski funkcyjne jednak podzespoły pralki ani drgną. Silnik stoi w miejscu, elektrozawór nie wpuszcza wody, pompa nie odpompowywuje wody. Sprawdzałem na dwóch programach: wirowanie i odpompowanie. Co dziwne czas pracy na wyświetlaczu zmniejsza się.
    Sprawdzałem czy tryb demo jest wyłączony, ale tak. Jedyne co działa to czujnik otwarcia drzwi i blokada drzwi.

Co może być problemem, czyżbym kupił felerny moduł skoro wszystko jest bezpośrednio do niego podłączone? Czy w okolicach panelu sterującego może być jeszcze jakiś bezpiecznik?

0
  • #5 10 Sty 2014 22:33
    nares
    Specjalista AGD

tomix napisał:
    Dwa lata temu padł mi moduł,

To znaczy? Nic nie napisałeś co z tym modułem, a one rzadko psują się same i częściej uszkodzenia powodują podzespoły.

0
  • #6 11 Sty 2014 14:15
    tomix
    Poziom 16  

nares, przepraszam za brak szczegółów :)

W poprzedniej płycie spalił się mikroprocesor przez zwarcie na na pompie wody (mocno osmolone styki również były). Stało się to tak, że podczas spuszczania wody z pralki przez przypadek zatkałem otwór w wężu. Myślisz, że nawet jeśli pompa wody nawaliła to reszta nie ruszy i żadnego błędu nie wyświetli? Mogę ją dziś zmierzyć omomierzem.

0
  • #7 11 Sty 2014 19:07
    nares
    Specjalista AGD

Do sprawdzenia wszystkie podzespoły, a powinieneś to zrobić przed podłączeniem modułu.

0
  • #8 26 Sty 2014 21:47
    tomix
    Poziom 16  

Pomierzyłem dziś wszystko tyle ile byłem w stanie, niestety schematy elektryczne też wiele nie mówią. Styki pompy wody były osmolone, nie było zamkniętego obwodu na module - przeczyściłem - jest ok (pompa ma ok 206 ohmów). Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być sprawne, a pralka nadal "symuluje", że działa :) Zauważyłem też, że pompa wody uruchamia się na paręnaście sekund kiedy podam zbyt wysokie ciśnienie na presostat (powyżej roboczego).

0
  • #9 04 Maj 2014 20:55
    tomix
    Poziom 16  

Przepraszam za odświeżenie starego tematu. Skończyłem pomiary wszystkich podzespołów pralki, wszystkie wyglądają na sprawne.
    Po paru minutach od włączenia i "symulacji" działania pojawia się na wyświetlaczu ERROR 10 i rozlega się głośny cykliczny pisk.

0
  • #10 04 Maj 2014 22:00
    nares
    Specjalista AGD

Ten moduł jest może od innej pralki, lub jest uszkodzony.

0
  • #11 05 Maj 2014 23:31
    tomix
    Poziom 16  

Kiedy moduł był wyciągany z innej pralki na pewno działał, model się zgadzał co do każdego znaku. Wiesz może co oznacza ERROR 10 ? Niestety w sieci też nie sposób to znaleźć.

0