Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANDY CY 104TXT - podmiana modułu sterującego

01 Sty 2014 22:21 1947 10
 • Poziom 16  
  Koledzy, mam szybkie pytanie odnośnie modułu w Candy CY 104 TXT. Dwa lata temu padł mi moduł, oddałem go do naprawy znajomemu elektronikowi i modułu już nie odzyskałem :D Dziś wręcz przyszła do mnie okazja kupna modułu również z CY 104 TXT tylko niestety nie mam do czego porównać.
  Czy możecie mi powiedzieć, czy te moduły zawsze były takie same w tych modelach i miały takie same wyprowadzenia oraz oprogramowanie? Jeśli nie to czy na obudowie są jakieś symbole, które dla pewności powinienem porównać?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  tomix napisał:
  czy te moduły zawsze były takie same w tych modelach

  Pod tą nazwą występuje tylko jeden model, nie ma innych wersji - zakładaj śmiało.
 • Poziom 16  
  Dziękuję, zamawiam.
  Dam znać po otrzymaniu przesyłki, czy poszło.
 • Poziom 16  
  @nares: jako, że mi wcześniej pomogłeś to zwracam się z pytaniem właśnie do Ciebie :)

  Moduł zamówiłem, przyszedł, zamontowałem i podłączyłem wszystkie wtyczki. Radość jednak się skończyła gdy okazało się, że działa - ale teoretycznie. Na wyświetlaczu pokazują się nazwy programów i komunikaty, działa programator i przyciski funkcyjne jednak podzespoły pralki ani drgną. Silnik stoi w miejscu, elektrozawór nie wpuszcza wody, pompa nie odpompowywuje wody. Sprawdzałem na dwóch programach: wirowanie i odpompowanie. Co dziwne czas pracy na wyświetlaczu zmniejsza się.
  Sprawdzałem czy tryb demo jest wyłączony, ale tak. Jedyne co działa to czujnik otwarcia drzwi i blokada drzwi.

  Co może być problemem, czyżbym kupił felerny moduł skoro wszystko jest bezpośrednio do niego podłączone? Czy w okolicach panelu sterującego może być jeszcze jakiś bezpiecznik?
 • Specjalista AGD
  tomix napisał:
  Dwa lata temu padł mi moduł,

  To znaczy? Nic nie napisałeś co z tym modułem, a one rzadko psują się same i częściej uszkodzenia powodują podzespoły.
 • Poziom 16  
  nares, przepraszam za brak szczegółów :)

  W poprzedniej płycie spalił się mikroprocesor przez zwarcie na na pompie wody (mocno osmolone styki również były). Stało się to tak, że podczas spuszczania wody z pralki przez przypadek zatkałem otwór w wężu. Myślisz, że nawet jeśli pompa wody nawaliła to reszta nie ruszy i żadnego błędu nie wyświetli? Mogę ją dziś zmierzyć omomierzem.
 • Specjalista AGD
  Do sprawdzenia wszystkie podzespoły, a powinieneś to zrobić przed podłączeniem modułu.
 • Poziom 16  
  Pomierzyłem dziś wszystko tyle ile byłem w stanie, niestety schematy elektryczne też wiele nie mówią. Styki pompy wody były osmolone, nie było zamkniętego obwodu na module - przeczyściłem - jest ok (pompa ma ok 206 ohmów). Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być sprawne, a pralka nadal "symuluje", że działa :) Zauważyłem też, że pompa wody uruchamia się na paręnaście sekund kiedy podam zbyt wysokie ciśnienie na presostat (powyżej roboczego).
 • Poziom 16  
  Przepraszam za odświeżenie starego tematu. Skończyłem pomiary wszystkich podzespołów pralki, wszystkie wyglądają na sprawne.
  Po paru minutach od włączenia i "symulacji" działania pojawia się na wyświetlaczu ERROR 10 i rozlega się głośny cykliczny pisk.
 • Specjalista AGD
  Ten moduł jest może od innej pralki, lub jest uszkodzony.
 • Poziom 16  
  Kiedy moduł był wyciągany z innej pralki na pewno działał, model się zgadzał co do każdego znaku. Wiesz może co oznacza ERROR 10 ? Niestety w sieci też nie sposób to znaleźć.