Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Siemens RV 310 przycisk power

02 Sty 2014 16:13 1944 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam wzmacniacz Siemens RV 310.
    Moje pytanie:
    - dlaczego naciskając przycisk wł/wy (power) wzmacniacz pozostaje w stand by, nie można wyłączyć go całkowicie ?

Jest do uciążliwe ponieważ wieczorem jak jest cicho słychać lekkie "buczenie" wzmacniacza, wtedy trzeba wyjąć wtyczkę od zasilania i jet ok

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Czy poprzedni właściciel mógł przerobić tak wyłącznik żeby po wciśnięciu od razu włączał się wzmacniacz ?
    Pytam ponieważ wzmacniacz nie miał pilota, ja zaprogramowałem inny pilot (Harmony 525) i mogę teraz wł/wy urządzenie ale jest w stanie stand by
    Nie chcę grzebać w wzmacniaczu bo się na tym nie znam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Wczoraj przyglądnąłem się działaniu przycisku w TV tam działa na następująco:
    1 przyciskam włącza się w stand by - i obsługuję pilotem.
    2 przyciskam włącznik trzymam dłużej i wyłącza się całkowicie TV - odcina zasilanie nie świeci się kontrolka stand by.

W wzmacniaczu tak nie działa:
    1 włącza wzmacniacz czyli uruchamia go zaczyna działać, mogę go wyłączyć pilotem do stanu stand by
    2 przechodzi w stand by tu mogę włączyć i wyłączyć pilotem.
    Wygląda to tak jakby przycisk działał tylko w jednym zakresie wł. wzmacniacz - przełącz w stan czuwania i tak w koło.

Tak pomyślałem jakby z tyłu obudowy wstawić dodatkowy wyłącznik ( np. jak w zasilaczu komputera ) którym bym to całkowicie wyłączał wzmacniacz.
    Proszę o informację czy jest to do wykonania i czy ma sens.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Spróbowałem jeszcze jedną rzecz, odłączyłem wszystko od wzmacniacza i o dziwo zrobiło się cicho. Drogą dedukcji podłączałem po kolei wszystko i tak ;
    - DC cisza,
    - gramofon cisza,
    - magnetofon cisza,
    - tuner buczenie, ok myślę uszkodzone wejście tunera w wzmacniaczu, podłączyłem na magnetofon dalej buczy i tak po kolei każde wejście - buczy. Wyjąłem z sieci wtyczke i cicho aż miło. Ale gdy wyłączam go przyciskiem to buczy.
    Wnioskuję że to wina tunera, jest z nim coś nie tak .
    Tuner to Yamaha T-300 gra bardzo fajnie.
    Czas chyba na serwis, chyba że to jakaś mała usterka którą bym sam mógł naprawić przy waszej pomocy.
    Dodam że to buczenie dochodzi z okolic transformatora.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    No faktycznie tuner jest pomiędzy magnetofonem a wzmacniaczem zaraz to sprawdzę :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Wszystko jasne buczy tuner, po prostu dźwięk wydobywał się przez wzmacniacz, a ja szukałem winy w wzmacniaczu. :)
    Może się to komuś przyda tan wzmacniacz tak ma skonstruowany przycisk, nie wyłącza go całkowicie z zasilania.

Jeszcze jedna rzecz którą odkryłem w wzmacniaczu, chyba ważna; pod spodem wzmacniacza jest bardzo mały przełącznik na którym pisze 4 Ohm i 8 Ohm chyba służy do zmiany Ohm w zależności od kolumn.

Teraz problem to tuner dlaczego pracuje transformator jak jest wyłączony przycisk ?

Dodano po 20 [minuty]:

Sprawdziłem jeszcze inne a dokładnie 2 tunery innych firm i ten sam efekt buczy transformator przy wyłączonym przycisku zasilającym. Wniosek z tego że tak ma być.
    Dzięki kolego za naprowadzenie.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 1