Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szumy w głośnikach GDM i GDWT w kolumnach Alton i Altus.

KaVciA 02 Sty 2014 11:36 1920 8
 • #1 02 Sty 2014 11:36
  KaVciA
  Poziom 8  

  Witam serdecznie Szanowne grono sympatyków elektrody.

  Mam pytanie dla znawców tematu polskiego sprzętu audio.
  Jak w tytule napisałem mam problem z szumem na głośnikach średniotonowych i gwizdkach w kolumnach Alton 70, Alton 80, Alton 110, Altus 110 i Altus 200. Dostałem te kolumny do regeneracji - głównie zawieszenia (i wymieniam w nich zawieszenia dla GDN, GDM i cewki w GDWT).

  Aby sprawdzić kolumny podłączyłem je pod wzmacniacz DIORA WS 502. Podłączyłem CD 502, oryginalną płytę CD i testuję. Niby jest wszystko ok, ale jak dałem na CD pause to z GDM i GDWT dochodzą szumy jak przystawiam ucho do tych głośników to nawet nie jest tak cicho. Zmieniłem kolumny na inne (wyżej opisane, jedne po regeneracji inne jeszcze przed). Efekt ten sam.

  Odpiąłem CD od wzmacniacza szumy są ale ledwo słyszalne jak przystawię ucho do głośnika to słychać te szumy, ale są słabsze (na samym wzmacniaczu).

  Wymieniłem wzmacniacz na inny WS 502, a potem jeszcze na trzeci taki sam (bo też mam ich kilka). I jest identycznie. Podłączyłem wzmacniacz DIORY WS 4421 i jest to samo, ale ciszej niż na WS 502.
  Oczywiście podczas grania muzyki głośniki też szumią ale są te szumy ledwo słyszalne - przynajmniej dla mnie, jak jest w utworze malutka przerwa (wyciszenie muzyki) to słychać te szumy. Co do głośników GDN nie mam zastrzeżeń.

  Sprzęt mam jak widać dość ilościowo duży, wszystkiego nie jestem pewien (sprzętu nie jestem pewien czy jest na 100% sprawny) bo z różnych źródeł go dostałem.

  REASUMUJĄC:
  Czy możliwe jest to że sprzęt tej klasy ma taką przypadłość i sobie szumi ? czy na pewno jest to usterka do usunięcia ? Nie wiem jak do tego podejść więc proszę o pomoc. Może to jest wina wzmacniaczy ??? a może kolumn ??? może zwrotnic ???

  0 8
 • #2 02 Sty 2014 12:13
  Grzegorz740
  Poziom 29  

  Podczas odtwarzania muzyki też jest słyszalny szum?

  Bo to, że szumi bez odtwarzania muzyki to wydaje mi się, że jest to normalny objaw. Może tak być ,że te wzmacniacze wprowadzają pewien poziom szumu. W zwrotnicach to bym raczej nie grzebał bo są one obliczone do konkretnych kolumn.

  Najlepszym rozwiązaniem to jest poszukania not z parametrami głośników i wzmacniaczy i będziesz znał odpowiedzi na swoje wątpliwości.

  Jeszcze możesz podłączyć kolumny pod inne wzmacniacze.

  0
 • #3 06 Sty 2014 16:00
  KaVciA
  Poziom 8  

  Grzegorz740 przecież napisałem wcześniej "Oczywiście podczas grania muzyki głośniki też szumią" to po co te pytanie.

  Podpiąłem wzmacniacz Technics SU 610 i dalej to samo, może głośniki - cewki są do wymiany ?

  Tyle ludzi na forum i nikt nic nie doradzi :/ przecież tyle ludków miało / ma ten sprzęt.

  0
 • #4 06 Sty 2014 16:24
  762302
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 06 Sty 2014 19:37
  Grzegorz740
  Poziom 29  

  Ten szum jest na tyle słyszalny ,że przeszkadza podczas słuchania muzyki? Jak pogłośnisz na wzmacniaczu to też szumią?

  Możesz spróbować wymienić głośniki tylko na takie o tych samych parametrach. Bo zwrotnica jest zaprojektowana pod konkretne głośniki i obudowę. Tylko nie wiem czy taka wymiana coś da.

  Czy wziąłeś pod uwagę ,że te głośniki mają jakiś określony poziom szumu i szumią. Poszukaj parametrów technicznych tych kolumn i się wszystkiego z nich dowiesz.

  0
 • #6 06 Sty 2014 23:23
  762302
  Użytkownik usunął konto  
 • #7 06 Sty 2014 23:33
  elektryku5
  Poziom 37  

  Trudno żeby głośniki generowały same z siebie szum.

  Niezbyt wysokich lotów wzmacniacze + głośniki tubowe o wysokiej efektywności i jest nieprzyjemnie.

  Po odpięciu CD szum jest bardzo słaby? To akurat normalne że po przystawieniu ucha do głośnika słychać szum, wygląda na to, iż głównym źródłem szumu jest CD, porównywałem go (CD502) kiedyś z SL-PS50 Technicsa i miał większy poziom szumów niż Technics (ten był na tyle dobry, że na maks. głośności nie słyszałem by jakieś szumy dodawał).

  KaVciA napisał:

  REASUMUJĄC:
  Czy możliwe jest to że sprzęt tej klasy ma taką przypadłość i sobie szumi ? czy na pewno jest to usterka do usunięcia ? Nie wiem jak do tego podejść więc proszę o pomoc. Może to jest wina wzmacniaczy ??? a może kolumn ??? może zwrotnic ???


  Nie jest to sprzęt jakiś super wysokich lotów, gdy mam do czynienia z wzmacniaczami Unitra, to dorabiam sobie bypass (pominięcie) przedwzmacniacza, łącznie z wywaleniem konturu, wtedy da się nawet tego słuchać, a sama końcówka szumu aż tak dużo nie generuje, do tego jakieś porządne źródło dźwięku...

  0
 • #8 06 Sty 2014 23:42
  blazej.1994
  Poziom 24  

  Kolumny mają tyle do szumu co piernik do wiatraka. Wzmacniacz Szumi, nie kolumny.

  0
 • #9 11 Sty 2014 16:18
  KaVciA
  Poziom 8  

  Dobra można zamknąć temat.

  Rzecz jasna to wzmacniacz generuje szum, dodatkowo swoje wprowadza CD.

  Kolumny są OK.

  0