Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx WFO 1661 - Nie chce wirować

gracjus 02 Sty 2014 11:50 4095 11
  • #1 02 Sty 2014 11:50
    gracjus
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z pralką Bosch Maxx WFO 1661. Pralka nie chce wirować podczas prania, czasem zakręci bębnem ale tak jakby nie miała siły i przestaje. Inne funkcje pralki działają bez problemu, problem zaczyna się kiedy program przechodzi na wirowanie. W innych tematach wyczytałem że może to być problem z kondensatorem ale tu też mam problem ponieważ pod górną pokrywą jest jeden kondensator (czarny) i z tego co się dowiedziałem jest to filtr przeciwzakłóceniowy. Drugiego kondensatora odpowiedzialnego za silnik za nic nie mogę tam znaleźć.

Z góry dziękuje za jakąś pomoc.

0 11
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2014 12:07
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

gracjus napisał:
    Drugiego kondensatora odpowiedzialnego za silnik za nic nie mogę tam znaleźć.
    I nie znajdziesz bo go nie ma, ale sprawdź szczotki:!:

3
  • #3 02 Sty 2014 14:20
    egon42
    Poziom 37  

Sprawdził bym też w jakim czasie pralka jest opróżniana z wody bo jak za długo to też może nie wirować.

0
  • #5 03 Sty 2014 10:16
    egon42
    Poziom 37  

Trull napisał:
    Na 100% szczotki.
    Jednak co będzie jak to nie będą szczotki, po drugie jakby to były szczotki to byłyby też pewnie problemy z normalnymi obrotami, a autor nic o tym nie wspomina, a jak hydrostat nie poda sygnału pusty zbiornik to też wirowania nie będzie.

0
  • #6 09 Sty 2014 10:19
    gracjus
    Poziom 8  

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale nie było czasu. Szczotki sprawdziłem są w porządku. Mój pierwszy opis problemu nie do końca się zgadza z prawdą za co także przepraszam.

Program prania przebiega prawidłowo łącznie z wirowaniami w czasie prania, a problem pojawia się przy końcowym wirowaniu. Do końca prania pozostaje 10 minut lub coś koło tego i pralka próbuje ostatni raz do na końcu zawirować lecz nic się nie dzieje i czas na programatorze zostaje ucięty co kończy pranie. Problemów z odpompowywaniem wody nie zauważyłem.

Kiedy pralka nie odwiruje, nastawia się jeszcze raz, ale na samo wirowanie i pralka odwiruje pranie choć też nie zawsze się jej to udaje. Zdarza się tez, że podczas oddzielnego wirowania kiedy już wystartuje i wiruje to też ucina i kończy wirowanie (zostaje do końca np. 4 min).
    Proszę o jakieś pomoc w rozwiązaniu problemu.

0
  • #7 09 Sty 2014 10:46
    egon42
    Poziom 37  

Ile trwa opróżnienie zbiornika wody z poziomu wody do drzwiczek do pustego zbiornika?. Najlepiej włączyć płukanie chwilę poczekać aż włączy się pompa i zmierzyć czas do pustego zbiornika.

1
  • #8 18 Sty 2017 22:32
    misiekg88
    Poziom 9  

Czy udało się ostatecznie rozwiać temu problem? Mam dokładnie takie same objawy, ale w Bosch WLX2027FPL. Proszę o pomoc.

0
  • #9 18 Sty 2017 22:40
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Jakie są objawy usterki? Pytam bo poprzedni autor tematu robił poprawki w opisie.

0
  • #10 19 Paź 2017 21:55
    mkoma
    Poziom 9  

Udało się rozwiązać problem u mnie to samo :(

1
  • #11 19 Paź 2017 22:18
    UL7855
    Poziom 21  

Może pralka uważa, że nie wypompowała wody.

0
  • #12 19 Paź 2017 22:26
    machnicki.krzysztof
    Poziom 12  

Sprawdź grzałkę, bosch przy uszkodzonej grzałce nie zakończy prania. Jeżeli grzałka jest ok to sprawdź to co było opisane wyżej

0