Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung VP-D353 - Zgranie materiału z mini DV, kamera samsung

dominx 02 Sty 2014 11:56 1518 2
  • #1 02 Sty 2014 11:56
    dominx
    Poziom 7  

Witam, mam pytanie, nie znam się na temacie, Samsung VP-D353, na kasety mini DV.
    Chciałbym zgrać materiał z kasety na twardy dysk komputera.
    Kamera posiada takie porty- S-Video, mini USB, chinch i DV.
    Czy port usb w tej kamerze może służyć do zrzutu materiału czy jest tylko do funkcji kamery internetowej?
    Dlaczego podłączając do karty video w PC poprzez S-video mam obraz czarno biały lub brak dźwięku?
    Proszę o podpowiedź jak to fachowo zrobić, jakie programy potrzebuje i jaki sprzęt

0 2
  • #2 03 Sty 2014 01:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dominx napisał:
    Czy port usb w tej kamerze może służyć do zrzutu materiału czy jest tylko do funkcji kamery internetowej?

A, co na ten temat mówi manual od kamery?.

dominx napisał:
    Dlaczego podłączając do karty video w PC poprzez S-video mam obraz czarno biały lub brak dźwięku?

Zmień ustawienia video w PC w karcie, co do braku dźwięku przez S-VIDEO, to tutaj jest wszystko ok, port ten NIE podaje dźwięku w ogóle, tak konstrukcyjnie zostało to pomyślane, że audio musi iść osobnymi kablami.
    dominx napisał:
    Proszę o podpowiedź jak to fachowo zrobić, jakie programy potrzebuje i jaki sprzęt

Fachowo w domowych warunkach nie zrobisz..., program do przechwytywania wideo, i jakaś dobra karta telewizyjna by się przydała.
    Sprawdziłem i google też działa prawidłowo:
    http://www.samsung.com/us/support/owners/product/SCD353

0
  • #3 03 Sty 2014 06:18
    Polon_us
    Poziom 41  

Do prawidłowego przeniesienia materiału video z tej kamery musisz użyć wyjście IEEE1394 inaczej nazywane FireWire. Ty chyba opisałeś je jako DV.
    Komputer rzecz jasna musi również mieć gniazdo FireWire. Również powinieneś mieć jakiś program przechwytujący obraz video i kontrolujący kamerę. Jeżeli nie masz takiego, to zainstaluj sobie wersję próbną czy to Pinnacle Studio czy np. Sony Vegas.
    Po podłączeniu kamery z komputerem i podłączeniu kamery powinieneś mieć możliwość przeniesienia obrazu i dźwięku z mini-kasety.

Polecam przejrzenie działu -> Multimedia i grafika -> Film . Ten aspekt był wałkowany tysiące razy.

Powodzenia :)

0