Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeróbka wzmacniacza kenwood kac-823

djwisna 02 Sty 2014 12:59 2538 3
  • #1 02 Sty 2014 12:59
    djwisna
    Poziom 8  

Witam
    chciałem naprawić ten wzmacniacz ale niestety nie udało mi się go naprawić, więc pomyślałem ze mógłbym wykorzystać sekcje zasilania(przetwornice dc-dc) do mojej kostki tda7294. przylutowałem przewody na wyjściu przy kondensatorach stabilizujących napięcie wyjściu z przetwornicy i miałem ok 30-32V.
    Tylko jest jeden problem. A mianowicie złamałem płytkę wzmacniacza na 2 części aby zmniejszyć powierzchnię płytki pcb. Lecz nie wyszło to po mojej myśli i teraz nic nie działa.
    O co mi chodzi?
    żeby przenieść elementy przetwornicy na inna płytkę pcb albo pozostać na tym co jest tylko przerobić. Wzmacniacz ten będzie pracować w aucie jak i w domu wraz ze subwooferem. Jako iż moje finanse stoją kiepsko chcę wykorzystać te podzespoły ze wzmacniacza kenwood kac-823.

w załączniku przesyłam manual service mojego wzmacniacza.
    fotki jak złamałem płytke pcb:
    przeróbka wzmacniacza kenwood kac-823 przeróbka wzmacniacza kenwood kac-823 przeróbka wzmacniacza kenwood kac-823 przeróbka wzmacniacza kenwood kac-823
    Bardzo proszę o nie usuwanie mojego postu.
    Z góry dziękuje za odpowiedz.

1 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Sty 2014 15:50
    satanistik
    Poziom 27  

Nie mógł tego Kolega przepiłować. Nich Kolega teraz na zdjęciu płytki w PDFie zaznaczy linię łamania - dokładnie aby było widać uszkodzone ścieżki.

Wydaje się że odpadł obwód zabezpieczenia termicznego P.CON.SW na Q42. Musisz go dodać lub chociaż połączyć kolektor Q42 z + 12V.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Sty 2014 19:45
    djwisna
    Poziom 8  

obciązenie będzie 8Ω (gdn 20/60/11)
    za pdf-a już się biore i oznaczam:)
    czyli mam połączyć te 2 punkty?
    dzięki za odpowiedź :D

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

satanistik napisał:
    Wydaje się że odpadł obwód zabezpieczenia termicznego P.CON.SW na Q42. Musisz go dodać lub chociaż połączyć kolektor Q42 z + 12V.

czyli że pin"2" mam tam dać 12V i puźniej baze do tego co na zdjęci oznaczyłeś 12V czy tego drugiego??

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Dzięki wielkie!!!! udało mi się teraz. mój miernik nawalił i nie miałem wglądu na napięcie na kondensatorach filtrujących.
    Podałem napięcie tam gdzie oznaczyłeś na zdjęciu "12V" i zadziałało. jest 33V i jestem zadowolony.
    Teraz mogę złożyć cały wzmacniacz na tda7294 w całość i umieścić go na radiatorze w którym był stary kenwood:) dam fotki jak zrobie:D

0
  • #4 02 Sty 2014 23:20
    satanistik
    Poziom 27  

No cieszę się że mogłem pomóc. Następnym razem niech Kolega spróbuje zadbać o estetykę - brzeszczot za kilka zł wystarczy aby przepiłować płytkę a takie łamanie może spowodować niekontrolowane pęknięcie druku.

0