Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kości ram spaliły mi karte graficzną ?

Szymon11258 02 Sty 2014 13:32 645 1
  • #1 02 Sty 2014 13:32
    Szymon11258
    Poziom 10  

Dzień dobry czy to możliwe że kość pamięci może spalić kartę graficzną w komputerze ?
    Dałem koledze kość ram ( 256mb 333hz ddr1, kolega za to miał już swoją 400hz 512mb) i z tego co mi mówił to. Podłączył kość ( kość była na pewno dobrze wsadzona) włączył komputer, system oczywiście wykrył urządzenie i przystąpił do automatycznej instalacji, system prosił o uruchomienie ponowne komputera i po uruchomieniu komputer pikał (nie wiem ile razy) i kolega poczuł zapach palonego plastiku i wyłączył komputer. I faktycznie gdy się powącha kość to lekko czuć taką woń palonego plastiku, a teraz gdy go podłączam ( już bez tej karty co mu dałem tylko jego) komputer się włącza wszystko pracuje ale nie wyświetla się obraz na monitorze, czy karta graficzna się spaliła ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

-1 1
  • #2 02 Sty 2014 13:39
    satanistik
    Poziom 27  

Kolego odrobinę poprawności (taktowanie nie w hz tylko MHz, pojemność w MB a nie mili bitach ;-)). Co do problemu - jeżeli kość zrobiła zwarcie na płycie to różne cuda mogły się zdarzyć. Przeciążony stabilizator mógł podać zbyt wysokie napięcie. Stawiał bym jednak na problem z płytą. Kartę możesz sprawdzić przez podmianę. Czasem w starszym sprzęcie samo wkładanie kości powoduje naprężenia i może puścić lutowanie BGA. Radzę kartę przetestować na innej płycie - jeżeli płyta jest uszkodzona to wkładanie tam innej karty może zaowocować nowymi stratami.

0